Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватикан: зміни в управлінні майном і фондами Державного Секретаріату
12:01 П'ятниця 0 433
6-11-2020, 12:01

Ватикан: зміни в управлінні майном і фондами Державного Секретаріату

Адміністрація Майна Апостольської Столиці управлятиме майном і фондами Державного Секретаріату Апостольського Престолу, який також втрачає функцію фінансового контролю над іншими інституціями Римської Курії. Папа створив перехідну комісію для виконання цього рішення.

Про це пише Vatican News.

Фонди, якими дотепер розпоряджався Державний Секретаріат Апостольського Престолу, найближчим часом перейдуть в управління до Адміністрації Майна Апостольської Столиці (APSA), а контроль над ними здійснюватиме Секретаріат з економічних питань.

Директор Ватиканського прес-центру повідомив, що Папа Франциск 4 листопада 2020 року провів нараду за участю очільників Державного Секретаріату, Адміністрації Майна Апостольської Столиці та Секретаріату з економічних питань, а також Генерального Секретаря Губернаторства Держави-Міста Ватикану. Темою зустрічі було впровадження в життя розпоряджень Святішого Отця, вміщених у листі на ім’я кардинала П’єтро Пароліна від 25 серпня 2020 року. Було прийнято рішення про створення комісії, що повинна протягом трьох місяців здійснити те, про що йдеться в згаданому листі, до якої увійшли Заступник Державного Секретаря із загальних питань і очільники згаданих економічних відомств.


Щоб управління майном було "євангельським"

При цій нагоді оприлюднено лист, який Папа написав Державному Секретареві наприкінці літа, в якому виражає свою рішучість у проведенні реформи, що сприятиме якнайкращій організації економічної та фінансової діяльності, дбаючи про те, щоби вона була «якнайбільше євангельською». Тому він вважає особливо важливим чітко визначити місію кожної економічної та фінансової установи, запобігаючи «непотрібним і шкідливим» дублюванню та фрагментації.

У світлі цього Святіший Отець вважає, що Державний Секретаріат, який «зблизька та безпосередньо підтримує діяльність» Папи, представляючи також орієнтир для життя Курії та інших Дикастерії, не повинен, однак, виконувати функції, які надані іншим установам. «Отож, краще, щоб і в економічній та фінансовій сферах впроваджувано в життя принцип субсидіарності», – пише він, постановивши, аби Державний Секретаріат передав Адміністрації Майна Апостольської Столиці управління всіма фінансовими фондами та нерухомим майном, які, однак, зберігатимуть дотеперішнє призначення. Крім того, всі фонди, які дотепер управлялися Державним Секретаріатом, повинні бути внесені до зведеного звіту Святого Престолу, а сам Державний Секретаріат у фінансовій і економічній сфері діятиме згідно з процедурами, яких вимагається від будь-якої іншої дикастерії.

Оскільки завдання контролю та нагляду над усіма інституціями Римської Курії у фінансовій та економічній сфері належить до компетенції Секретаріату з економічних питань, Державний Секретаріат не матиме цієї функції щодо жодної інституції Апостольського Престолу, ні до пов’язаних з ним установ. А беручи до уваги той факт, що Державний Секретаріат вже не мусітиме займатися адміністрацією та управлінням майном, Папа вважає слушним переглянути необхідність існування власного адміністративного бюро.
Новини з Ватикану 14:00 Середа 0 60 Папа: дорога віри – це постійне «учнівство», яке пережили також і апостоли Віра це шлях, який вимагає постійного дозрівання, протягом якого вчимося насправді бути християнами. Думками про це поділився Папа Франциск, роздумуючи над прикладом святих апостолів Петра і Павла.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.