Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 листопада, понеділок
18:03 Неділя 0 761
15-11-2020, 18:03

Літургія на кожен день, 16 листопада, понеділок

(зел) Понеділок ХХХІІІ звичайного тижня
Сліпий жебрак з-під Єрихона не міг сподіватися на те, що упродовж наступних століть і тисячоліть він стане для незліченного числа християн найкращим учителем молитви… Його багатократне, гаряче, сповнене довіри волання підхопили ті, хто хоче  тривати в неустанній молитві серця. Господь одразу сповнив прохання жебрака. Ісусе, Сину Давидів, помилуй мене!
Або (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ ШОТЛАНДСЬКОЇ
Свята Маргарита народилася близько 1046 року в Угорщині, де її батько перебував  у  вигнанні. У 10 років вона повернулася до Англії на двір свого дідуся св. Едуарда. В 1070 році вийшла заміж за короля Шотландії Малькольма ІІІ. Свята Маргарита зразково виховала восьмеро дітей. Була суворою до себе, але милосердною до вбогих; запрошувала їх до свого столу і обслуговувала їх. Її називали “матір’ю сиріт і скарбницею бідних”. Померла 16 листопада 1093 року в Единбурзі. Проголошена покровителькою Шотландії.
Спільні Меси: про святих, які вершили діла милосердя
Або (біл) довільний спомин св. ГЕРТРУДИ, діви
Свята Гертруда народилася у 1256 році. У п’ятирічному віці її віддали на виховання до монастиря цистерціанок у Гелфті. Там вона провела все своє життя, спочатку як учениця, а з часом як монахиня. Дійшла до високого ступеню єдності з Богом. Її внутрішнє життя концентрувалося на таємниці Божої любові. Особливо вшановувала Серце Ісуса. Свої молитви і об’явлення описала в книжках. Померла 13 або 17 листопада 1302 року.
Спільні Меси: про одну діву

АНТИФОН НА ВХІД
Господь каже: * “Слово Господнє, – задум щастя, а не лиха. * І коли ви візвете до Мене, Я вислухаю вас * і позбираю вас з-поміж усіх народів і з усіх околиць, куди вас був повиганяв”.

КОЛЕКТА
Господи, наш Боже, вчини, † щоб ми завжди знаходили радість у вірному служінні Тобі, Творцеві усякого блага, * бо  тільки у цьому ми можемо знайти нескінченне й повне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Милосердний Боже, Ти обдарував святу Маргариту надзвичайною любов’ю до бідних; † вчини, щоб за її заступництвом і прикладом * ми ставали серед людей образом Твоєї доброти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти благоволив приготувати в серці святої діви Гертруди достойне Тебе помешкання, † за її заступ- ництвом розсій милостиво темряву наших сердець, * щоб ми радісно відчували в нас Твою присутність і дію. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Одкр 1, 1-4; 2, 1-5а
Початок Книги Одкровення святого апостола Йоана.
Об’явлення Ісуса Христа, яке дав Йому Бог, щоби показати своїм рабам те, що має незабаром статися. І Він показав, пославши через свого ангела своєму рабові Йоанові, який засвідчив про Боже Слово і про свідчення Ісуса Христа – все, що побачив. Блаженний той, хто читає, і ті, хто слухає слова пророцтва та дотримується написаного в ньому, адже час близький! Йоан – до семи Церков, що в Азії: благодать вам і мир від Того, хто є, і хто був, і хто приходить, та від семи духів, які перед Його престолом. Я почув Господа, який промовив до мене: «Ангелові Ефеської Церкви напиши: Оце говорить Той, хто тримає сім зірок у своїй правиці, хто ходить серед семи золотих світильників: Я знаю твої діла, працю і твою терпеливість, і що не можеш терпіти злих, і що випробував тих, які називають себе апостолами, але ними не є, і виявив їхню неправдомовність, і маєш терпеливість, і постраждав за Моє Ім’я, але не знемігся. Але Я маю проти тебе те, що ти залишив свою першу любов. Тому згадай, звідки ти впав, покайся і роби попередні діла; коли ж ні, то прийду до тебе і зрушу твого світильника з його місця, якщо не покаєшся». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 1, 1-2. 3. 4 і 6
Дам переможцю плід життя спожити.
Блаженний чоловік, який не бере участі в раді безбожних, *
не стає на дорогу грішних і не сидить у зібранні з кепкунами,
але його бажання – в Господньому законі; *
і він роздумує вдень і вночі над Його законом.
Він буде, як дерево, посаджене біля потоків води, *
яке приносить свій плід у свою пору,
і листя якого не опадає. *
Він у всьому, що тільки робить, має успіх.
Не так у безбожних, не так! *
Вони – наче пил,  який розноситься вітром.
Адже Господь знає праведних дорогу, *
а дорога безбожних загине.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 8, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є світло для світу! – Господь говорить.
Хто піде за Мною, той світло життя буде мати.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 18, 35-43
† Читання святого Євангелія від Луки.
Сталося, коли Ісус наближався до Єрихона, якийсь сліпий сидів при дорозі й жебрав. Почувши юрбу, яка проходила, він запитав, що це таке. Йому сповістили, що проходить Ісус Назарянин. І він закричав, гукаючи: «Ісусе, сину Давида, помилуй мене!» А ті, які йшли попереду, суворо вимагали від нього, щоби замовк, та він ще дужче кричав: «Сину Давида, по­милуй мене!» Спинившись, Ісус наказав привести його до себе. Коли він наблизився, запитав його: «Що ти хочеш, щоб Я зробив для тебе?» Він же сказав: «Господи, щоб я прозрі в». Ісус сказав йому: «Прозр й! Твоя віра спасла тебе». І він відразу прозрів і пішов слі дом за Ним, прослав­ляючи Бога. А весь народ, побачивши це, віддав хвалу Богові. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Господа Христа, який, живучи на землі, у милосерді своєму похилявся над кожною слабкістю і людською неміччю, смиренно просімо вислухати наші молитви і прийти нам на допомогу:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його апостольські подорожі зміцнювали віру і наближали час з’єднання християн.
2. Молімося за священиків, монахів та монахинь, щоб вони, йдучи за Христом, зміцнювали віру людей.
3. Молімося за хворих і стражденних, щоб їх оточувала опіка та щирість, які так їм потрібні.
4. Молімося за сліпих, щоб вони знаходили розраду в молитві та святих таїнствах.
5. Молімося за померлих, які під час земного життя приймали Христа у євхаристійній трапезі, щоб Він прийняв їх до своєї трапези на небесах.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми не покладалися на власні сили, а шукали поради й допомоги у Христа.
Боже, світло наших очей, вислухай наші молитви, освітлюй шляхи нашого життя і веди нас вірною дорогою євангельської любові до ближнього. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, вчини, щоб дари, які ми приносимо перед лик Твоєї величі, обдарували нас благодаттю ревного служіння Тобі  * і допомогли нам осягнути вічне блаженство. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Мені благо – близько Бога бути * і покладати моє прибіжище в Господі Бозі.  (Пс 73 (72), 28)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти наситив нас дарами святих тайн, † смиренно благаємо Тебе, щоб таїнство, яке Твій Син наказав нам звершувати на свій спомин, * спричинилося до зростання нашої любові. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.