Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 16 квітня Церква вшановує пам’ять святої Марії Бернадетти Субіру, покровительки хворих і висміюваних за віру
08:01 П'ятниця 0 5 930
16-04-2021, 08:01

16 квітня Церква вшановує пам’ять святої Марії Бернадетти Субіру, покровительки хворих і висміюваних за віру

Майбутня свята народилася 7 січня 1844 року в Лурді, у бідній сім’ї мірошника і прачки, і була найстаршою дитиною. 
У 14 років дівчина ще не вміла ні читати, ні писати, не приступала до Святого Причастя. Нянька вечорами намагалася навчати її катехизму, але з того нічого не вийшло, бо Бернадетта говорила тільки по-окситанськи, тож не розуміла нічого з франкомовних катехизмових запитань і відповідей. І саме цій неписьменній селянській дівчині 11 лютого 1858 року об’явилася Богородиця, закликавши її до молитви Розарію й до покутних учинків заради навернення грішників.

Протягом 6 місяців Діва Марія являлася Бернадетті 18 разів. Ці об’явлення стали підставою для створення знаменитого санктуарію в Лурді. Під час одного з об’явлень Бернадетта набралася відваги й запитала прекрасну Пані (як назвивала Її тоді) про Її ім’я. Жінка відповіла: «Я – Непорочне Зачаття». Богородиця сказала це Бернадетті через чотири роки після того, як Папа Пій IX проголосив догмат про Непорочне зачаття. Щоб перевірити справжність об’явлень, зібралася богословська комісія, за наслідками роботи якої 1862 року єпископ Тарбської дієцезії, до якої й належав Лурд, проголосив ствердний декрет.

Того самого року Бернадетта захворіла на двосторонню пневмонію. Після одужання вона вирішила вступити до монастиря. Завдяки єпископу Невера дівчина приєдналася до тамтешнього осередку Сестер Милосердя. 22 вересня 1878 року вона склала вічні обітниці. У монастирі вона прагнула бути останньою, зносила всі упокорення. Вона молилася так: «Ісусе, дай мені Свій хрест. Якщо я не можу пролити кров за грішників, то хочу страждати за їхнє спасіння».

Свята Бернадетта померла 16 квітня 1879 року – їй було тільки 35. На той час вона страждала від астми, ревматизму й туберкульозу кісток. Чудесні оздоровлення в Лурді були для інших, а Бернадетту вів до святості біль, який вона терпіла за чужі гріхи.

Під час канонізаційного процесу виявили, що тіло Бернардетти залишилося незмінне попри плин часу. 1925 року Папа Пій XI проголосив Марію Бернадетту блаженною в присутності останнього з її братів, а 8 грудня 1933 році її канонізували. Нетлінні мощі святої спочивають у монастирській церкві в Невері.

Місце об’явлень у Лурді стало одним із найбільших паломницьких центрів, де ось уже два століття відбуваються чудесні зцілення. Щороку сюди приїздить близько п’яти мільйонів паломників. Тільки за перші 50 років повне зцілення від найрізноманітніших хвороб отримали щонайменше 4 тисячі осіб. На місці грота Масабель, де Бернадетта вперше зустріла Пресвяту Діву, споруджено храм Нотр-Дам-де-Лурд.

Бернадетту визнали святою не тому, що вона бачила Діву Марію, але за безмежне смирення, з яким вона зберігала пам’ять про це об’явлення, і за те, що вона принесла себе в жертву, виконуючи довірену їй звістку: «Моліться і кайтеся за грішників».

Покровителька пастухів, тілесно хворих, бідних, висміюваних за віру.

Уклала Юлія Бойко 
Святі дня 08:00 Четвер 0 917 12 травня Церква згадує святого Панкратія, покровителя дітей За переказами, Панкратій походив із Фригії. Малою дитиною втратив батьків, тому виховував його дядько Діонісій. Разом із дядьком хлопець і переїхав до Рима, де йому вділив Таїнство Хрещення святий Папа Марцелін.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.