Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Виставка «Кароль Войтила. Народження» та екуменічна молитва у Луцьку
10:20 П'ятниця 0 363
9-10-2020, 10:20

Виставка «Кароль Войтила. Народження» та екуменічна молитва у Луцьку

6 жовтня 2020 року у Луцькому кафедральному соборі святих Петра і Павла відбулося відкриття виставки присвяченої 100-річниці від дня народження святого Йоана Павла ІІ – «Кароль Войтила. Народження». 
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

Святий Йоан Павло ІІ – одна з найбільших впливових особистостей, які вплинули на переміну суспільства другої половини ХХ століття. Виставка відбулася завдяки підтримці Генерального Консульства Республіки Польщі в Луцьку та Центру Думки Йоана Павла ІІ в Кракові.
Відкриття виставки розпочалось виконанням однієї з найулюбленіших пісень святого Йоана Павла ІІ, а саме «Барка».

Від імені єпископа Віталія Скомаровського усіх гостей привітав настоятель кафедральної парафії о. кан. Павло Хом’як. Серед присутніх гостей були: Генеральний консул Республіки Польщі в Луцьку п. Славомір Місяк та працівники Консульства в Луцьку, представники Волинської обласної державної адміністрації на чолі з п. Анатолієм Костиком, секретар Луцької міської ради та виконувач обовязків луцького голови п. Григорій Пустовіт, ректор Волинського Національного Університету ім. Лесі Українки п. Анатолій Цьос, директор історико-культурного заповідника «Сатрий Луцьк» п. Павло Рудецький, а також духовенство: єпископ Йосафат Говера з Української Греко-Католицької Церкви, протоієрей Володимир Вакін ректор Богословської Академії та проректор протоієрей Ігор Скиба з Православної Церкви України.


Зустріч відкрив Генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку п. Славомір Місяк, підкреслюючи багатогранність видатного поляка Кароля Войтили та його вплив на переміну суспільства. В рамках відкриття виставки, присутні гості мали можливість почути коротку лекцію на тему: «Короткий виклад думок Йоана Павла ІІ на основі папських енциклік та адгортацій», який виголосив настоятель парафії о. кан. Павло Хом’як.


На завершення відбулася екуменічна молитва, в якій молилися за єдність та мир. Опсіля спільної молитви присутні мали можливість оглянути виставку.


 Виставка «Кароль Войтила. Народження» буде у Луцькому кафедральному соборі до 20 жовтня 2020 року.


Новини з України 11:02 Четвер 0 110 У Городку молилися за єпископа Яна Ольшанського у 18-ту річницю його смерті У вівторок, 23 лютого 2021 року, в каплиці Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії у Городку була відправлена Свята Меса за померлого єпископа Яна Ольшанського у 18-у річницю від його смерті.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.