Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 липня, вівторок
19:02 Понеділок 0 480
20-07-2020, 19:02

Літургія на кожен день, 21 липня, вівторок

(зел) Вівторок XVI звичайного тижня
Це не страшно, що ти, можливо, стоятимеш знадвору і не матимеш доступу до Ісуса через людський натовп і навіть не почуєш, кого Він назвав своєю родиною. Важливо, щоб навіть заочно ці слова віднеслися до тебе: “Хто чинитиме волю Мого Отця, той Моя родина”.
Або (біл) довільний спомин св. ЛАВРЕНТІЯ БРІНДІЗІЙСЬКОГО, пресвітера і Вчителя Церкви
Святий Лаврентій народився у 1559 році в Бріндізі. Вступив до ордену Капуцинів, навчався у Падуї та Венеції, де здобув глибоку богословську освіту та вивчив кілька мов. Після рукоположення ревно працював над католицькою реформою в Італії, Німеччині, Чехії. Під кінець життя працював дипломатом і посередником миру. Помер у Лісабоні 22 липня 1619 року.
Спільні Меси про Вчителів Церкви

АНТИФОН НА ВХІД
Та ось Бог – допомога мені ; * Господь – опорою життя мого. * Охоче принесу я Тобі  жертву, * прославлю Твоє Ім’я, Господи, бо воно добре! (Пс 54 (53), 6. 8)

КОЛЕКТА
Господи, яви милосердя своїм слугам і щедро примножуй в них дари своєї благодаті, † щоб вони, сповнені віри, надії та любові, * завжди чували у виконанні Твоїх заповідей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти заради слави Твого Імені та спасі ння людей уділив святому Лаврентію, пресвітеру, духа ради й мужності; † навчи нас за його заступництвом у цьому ж дусі пізнавати наші завдання * і послідовно їх виконувати. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Міх 7, 14-15. 18-20
Читання з Книги пророка Міхея.
Паси народ Твій, Господи, жезлом своїм, овець спадщини Твоєї, які самі перебувають у лісі серед саду. Нехай собі пасуться у Башані та Гілеаді, як то було за днів днедавніх! Як за днів Твого виходу з Єгипту яви нам предивні речі. Хто Бог, як Ти, що провину прощаєш і даруєш переступ решті Твого спадкоємства? Він не затримає гнів свій повіки, бо любить милосердя. Він знову змилосердиться над нами, розтопче наші беззаконня. Ти кинеш у глибінь моря всі гріхи їхні. Ти явиш Твою вірність Якову, Твою милість Аврааму, як Ти поклявся батькам нашим ще за днів днедавніх. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 85, 2-4. 5-6. 7-8
Яви нам, Боже, своє милосердя.
Господи, Ти змилосердився над своєю землею †
і повернув Якова з полону. *
Ти простив беззаконня своєму народу, – †
покрив усі гріхи їхні.
Увесь свій гнів Ти стримав, – *
відвернувся від гніву обурення свого.
Поверни нас, Боже нашого спасіння, *
свій гнів проти нас стримай.
Невже Ти будеш гніватися на нас вічно, *
чи свій гнів із роду в рід Ти продовжиш?
Хіба Ти, повернувшись, нас не оживиш? *
І Твій народ буде радіти Тобою!
Яви нам, Господи, своє милосердя *
і дай нам своє спасіння.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Якщо хто любить Мене, той буде зберігати Моє слово;
і Мій Отець любитиме його, і Ми прийдемо до нього.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 12, 46-50
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, коли Ісус ще промовляв до людей, Його мати й брати стояли зовні, намагаючись поговорити з Ним. Хтось сказав Йому: «Ось Твоя мати і Твої брати стоять зовні, бажаючи з Тобою порозмовляти». Він же відпові в тому, хто говорив до Нього: «А хто Моя мати і хто Мої брати?» І, вказавши простяг- неною рукою на своїх учнів, Він промовив: «Ось Моя мати і Мої брати. Адже хто чинитиме волю Мого Отця, який на небесах, той є Моїм братом, і сестрою, і матір’ю!»  Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Ставши у таїнстві святого Хрещення Божими дітьми, ми отримали особливе право пригорнутися до Його Серця; тож йдімо до Нього з нашими проханнями:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона невтомно проповідувала людям, що всі вони – діти одного Отця.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб всі наші співвітчизники жили у Господній благодаті і зростали у чеснотах та святості.
3. Молімося за всіх батьків, щоб вони виховували дітей в дусі християнських ідеалів.
4. Молімося за тих, які працюють на полях, щоб вони зібрали багатий врожай на благо держави.
5. Молімося за померлих, які за земного життя не встигли спокутувати всі свої провини, щоб милосердний Господь простив їх і прийняв до свого  Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, слухаючи у храмах Слово Боже, жили згідно нього.
Господи Ісусе Христе, це ми, діти Церкви та діти Небесного Отця, приходимо до Тебе і просимо: допомагай нам повсякчас бути вірними Твоєму Слову і після смерті прийми нас до спільноти святих на небесах. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти єдиною досконалою жертвою замінив усі жертви Старого Закону, † прийми жертву відданих Тобі  слуг і освяти її так, як Ти благословив дари Авеля; * нехай те, що кожний приніс на славу Твоєї величі, послужить усім нам для спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Він зробив пропам’ятними свої чуда; добрий Господь і милосердний, * Він дав поживу тим, що Його бояться.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: прийди милостиво на допомогу своєму народові, якого Ти поживив небесними тайнами, * дозволь йому перейти від зіпсуття давньої людини до нового життя. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.