Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Ватикані представлено цьогорічне відзначення Всесвітнього дня бідних
17:02 Четвер 0 10 834
12-11-2020, 17:02

У Ватикані представлено цьогорічне відзначення Всесвітнього дня бідних

Пандемія скасувала деякі особливі заходи, якими у Ватикані попередніми роками супроводилося відзначення Всесвітнього дня бідних, але не завадила здійсненню різних конкретних знаків близькості. На цьому під час прес-конференції у Ватиканському прес-центрі наголосив Голова Папської Ради сприяння новій євангелізації.
Про це пише Vatican News.

«Простягни свою руку бідному» (пор. Сир 7,32) – ці слова зі старозавітної Книги Сираха стали темою цьогорічного відзначення Всесвітнього дня бідних та лягли в основу відповідного Послання Папи Франциска. Цьогорічне відзначення, що припадатиме на неділю, 15 листопада 2020 року вже є четвертим з черги. Ініціатива є плодом Святого Року Милосердя, проголошеного Папою Франциском 2016 року.

У четвер, 12 листопада 2020 року у Ватиканському прес-центрі відбулася прес-конференція, що проходила у формі потокової трансляції, під час якої архієпископ Ріно Фізікелла, Голова Папської Ради сприяння новій євангелізації, що відповідальна за проведення Всесвітнього дня бідних, представив цьогорічні ініціативи.

Свята Меса з Папою

Доповідач зазначив, що Папа у цьогорічному посланні зосередив свою увагу на викликах, які в сучасному світі поставила пандемія Covid-19, внаслідок якої дедалі більше сімей потрапили в ситуацію об’єктивних труднощів. Тож у своєму посланні він нагадує про те, що це слушна нагода «знову відчути, що ми потребуємо інших і що є відповідальними за інших і за світ».

Центральною ініціативою з нагоди Всесвітнього дня бідних у Ватикані стане Свята Меса, яку Папа Франциск у неділю, 15 листопада, очолить при катедральному престолі базиліки Святого Петра. Подія транслюватиметься в прямому ефірі різними каналами, а в базиліці з огляду на карантинні обмеження передбачено лише символічну присутність всього 100 людей, що представлятимуть світ бідних, а також волонтерів і доброчинців.

Інші заходи при Ватикані

Як можна здогадатися, через пандемію не було можливим організувати вже звичні з цієї нагоди медичну поліамбулаторію на площі Святого Петра та обід Папи з бідними, що збирав у залі Павла VI до півтори тисячі учасників. «Пандемія, однак, не завадила здійсненню конкретних знаків з огляду на цей день», – зазначив архієпископ Фізікелла. Він розповів, що у медпункті для бідних, що діє біля площі Святого Петра під опікою Апостольської Елемозінерії, для бідних, що потребують цього для доступу в нічліжки та для повернення на батьківщину, існує можливість зробити тест на коронавірус, протягом двох тижнів щодня їх роблено приблизно 50.

За словами доповідача, криза не поменшила великодушність деяких доброчинців, більше того, помножила її. Тож у співпраці з різними комерційними структурами організовано відправку 5000 пакунків із засобами першої необхідності для сімей, які отримують матеріальну підтримку на парафіях Римської дієцезії. Вони включають крупи, консерви, печиво, солодощі та засоби індивідуального захисту. В пакуванні допомогла група молоді, що перебуває в пошуках праці. Макаронна фабрика «La Molisana» пожертвувала 2,5 тони своєї продукції, що буде передана сиротинцям і харитативним закладам. Страхова компанія «UnipolSai Assicurazioni» допомогла придбати 350 тисяч захисних масок для 15 тисяч учнів і студентів у периферійних районах міста.

Матеріальні та духовні жести в усьому світі

Голова Папської Ради сприяння новій євангелізації підкреслив, що хоч цього року Всесвітній день бідних обмежений у проведенні, він вже став важливою подією для місцевих Церков у всьому світі з метою підтримувати живим почуття уваги й братерства щодо найзнедоленіших. Спеціальний посібник, приготований відомством для парафій і різних структур, покликаний допомогти подбати про те, щоби відзначення цього дня не обмежилося лише харитативними акціями, але щоб вони також отримали підтримку з боку особистої та спільнотної молитви. Архієпископ Фізікелла додав, що з різних куточків світу надходять повідомлення про приєднання до різних починань, що є свідченням того, що також і цьогорічне відзначення буде активним.
Новини з Ватикану 09:01 Понеділок 0 64 Папа: зустріч між наукою та вірою для заглиблення у таїнство людини Звертаючись до учасників міжнародної конференції на тему «Пізнавати розум, тіло і душу», Святіший Отець вказав на важливість міждисциплінарних досліджень, що ведуть до кращого розуміння нас самих, та спрямовані «на той трансцендентний горизонт, до якого прагне наша істота».

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.