Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Києві пройшов ІІ Всеукраїнський Суспільний Форум «Ідеї. Люди. Можливості»
09:02 Субота 0 29 264
28-11-2020, 09:02

У Києві пройшов ІІ Всеукраїнський Суспільний Форум «Ідеї. Люди. Можливості»

26 листопада Місія «Карітас-Спес Україна» провела в Києві ІІ Всеукраїнський Суспільний Форум «Ідеї. Люди. Можливості». Онлайн подія зібрала більше 600 учасників та глядачів з різних куточків України. Форум став підсумком роботи Місії за рік та об’єднав партнерів для обговорення можливостей спільного розвитку та підтримки проєктів, направлених на розвиток громад.
Форум пройшов в рамках проєкту «Зміцнення місцевої самоорганізації та громадської активності в Україні», що реалізується за підтримки Уряду Німеччини та Фонду «Реновабіс». Фонд є надійним партнером Місії вже понад 20 років. Останні три роки Фонд «Реновабіс» підтримує в Україні волонтерську роботу та роботу, направлену на самозарадність громад. Референт Фонду Йоахим Зауер долучився до Форуму онлайн, прямо з Німеччини, щоб засвідчити свою підтримку та наголосити на важливості здатності громад самим вирішувати свої потреби.


«Ми говоримо, не чекай, що держава тобі допоможе, а сам роби зміни суспільства. Це не значить, що держава усувається від своїх обов’язків. Навпаки – держава має надати всі можливості для розвитку і підтримки громадських ініціатив. Це допомагає організувати соціальне життя, разом з державними структурами. Церква може бути серйозним партнером разом з державою для організації соціального життя суспільства. Фонд «Реновабіс» своєю підтримкою дав імпульс Місії «Карітас-Спес Україна» продовжувати надалі розвивати такі ініціативи» - зазначив пан Йоахим.


Отець Петро Жарковський, Президент Місії «Карітас-Спес» Римсько-Католицької Церкви в Україні, привітав присутніх та переможців конкурсу проєктів: «В цьому році в нас багато нововведень і сюрпризів. Через пандемію кожен з нас зіштовхнувся з викликами, на які потрібно було шукати відповіді. Наші 32 осередки «Карітас-Спес» по всій Україні переформатовали свою роботу. Ми шукали найкращі способи допомагати людям в новій реальності. Цей Форум також виходить в іншому – онлайн форматі. Також інновацією цього року є те, що ми маємо змогу підтримати мікрогрантами кращі проєкти, які подавались до нас. Сподіваюсь, що це запустить цілу низку добрих справ у ваших парафіях і у ваших регіонах» - розпочав Форум словами вдячності о. Петро Жарковський. 
Форум мав формат експертних панелей.


Перша Панель мала назву «Ідеї», бо саме з ідеї беруть початок всі добрі ініціативи.  

Модератором цієї панелі виступила Віра Усик, віцепрезидентка ГО «Молоді Агенти Змін», фасилітаторка програми «Активні Громадяни» від Британської Ради. Разом зі спікерами – Олександром Яремою, Державним секретарем Кабінету Міністрів України, Наталією Климовою, менеджеркою організаційного розвитку ІСАР «Єднання» та Сергієм Замідрою, заступником голови Всеукраїнської асоціації громад, обговорювали питання сучасних трендів та ідей, вплив COVID-19 на наше життя, чи є сьогодні «впливовим гравцем» громадянське суспільство в Україні, чому важливо змінювати громадське середовище та починати зміни саме з себе.

«Самозарадність – це виклик номер один для суспільства. Це пластунське поняття, яке ми просуваємо на національному рівні. Бо сьогодні нам заважає бути самозарадними незнання інструментів і певна патерналістичність суспільства, коли є очікування на допомогу «згори». Зараз ми хочемо інвестувати в сталість і протидіяти популізму. В нашій організації є слоган – «чарівник не прилетить», маєте працювати разом, щоб зробити країну іншою. Ще одним трендом розвитку громадянського суспільства є турбота про людей, про кадри, бо це гра в довгу» – зазначила пані Наталія Климова.


 «Життя взагалі – це гра в довгу. Ми країна демократична, очікувати, що все буде іти в одному напрямку – це не вірно. Тренди розвитку різні. Але ключовим є взаємодія, маємо залучати максимальну кількість людей, які працюють в громадському напрямку. Маємо показати нову культуру взаємодії. Маємо показувати кращі практики, де співпраця держави і громади показують добрий результат. Знайти точки взаємодії домовитись про спільні плани і рухатись вперед» – доповнив пан Олександр Ярема.

 
Друга Панель «Люди» була присвячена саме команді і важливості виховання лідерів.

Компанії динамічно змінюються від проєкту до проєкту. Але навіть найвдаліша ідея не може бути реалізована без людей. Що головне бізнес чи люди? Як важливо створювати якісні можливості для людей? Як правильно подавати волонтерські можливості? Про це говорили учасники ІІ Всеукраїнського Суспільного Форуму «Ідеї. Люди. Можливості» в другій частині.  Модераторкою виступила Ольга Лущик, фасилітаторка, сертифікована бізнес-тренерка, коуч. Спікерами панелі були о. Михайло, керівник центру «Святого Мартіна» та Юлія Сохач, професійний сертифікований коуч Міжнародної Федереції Коучингу ICF, на прямому включенні з нами був Андрій Кузьмяк, БО «Львівська освітня фундація», менеджер програми наставництва волонтерської програми «Будуємо Україну Разом».


Третя Панель була присвячена «Можливостям».

Учасники третьої панелі говорили про сміливість приймати рішення та діяти. Модераторкою виступала Ганна Скитьова, сертифікована проєктна менеджерка CPM-IPMA, бізнес-тренерка, фасилітаторка, керівниця T&D Center Golden Staff. Спікерами панелі були: Євгенія Мазуренко, директорка Zagoriy Foundation та Надія Карплюк, агентка краудфандингової платформи «Спільнокошт», бізнес-тренерка з розвитку МСП та Ігор Лещенко, заступник голови правління з корпоративної соціальної відповідальності ПрАТ «Миронівський хлібопродукт», який є партнером та підтримує соціальні проєкти Місії в рамках корпоративної соціальної відповідальності. «Ми сфокусувались на допомогу територіям, де ми працюємо. За рік ми розглядаємо понад 2000 прєктів, кращі з яких підтримуємо» –зазначив пан Ігор на Форумі.


Четверта Панель піднімала питання сталості.

Модератором панелі «Сталість» був о. В’ячеслав Гриневич, генеральний секретар «Карітас-Спес Україна», спікерами виступили: Лідія Пащук, президент K.Fund, к.е.н., доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Міжнародного інституту бізнесу, консультант міжнародних організацій, Ольга Шаварова, менеджерка програми «Соціальне шкільне підприємництво у сільській місцевості та малих містах України» та Тетяна Калініченко, прес-секретарка «Карітас-Спес Україна» та експертка з комунікацій. На жвавій дискусії обговорювали поняття «сталість», що воно означає і чому за сталість у проєктах отримують найвищі бали від експертів нових фондів, які почали працювати в Україні? Чому так важлива сталість проєкту та які є гарні приклади реалізації успішних кейсів соціального підприємництва? В чому секрет сталості багаторічних програм Місії «Карітас-Спес Україна».

Під кінець Форуму 11 кращих проєктів, які були подані на конкурс, отримали мікрогранти від Релігійної Місії «Карітас-Спес Україна».
Олена Шевчук керівниця проєкту «Зміцнення місцевої самоорганізації та громадської активності в Україні» розповіла, що в цьому році ситуація з Ковід-19 внесла свої корективи в реалізацію проєкту та прискорила перехід навчальних програм «Карітас-Спес Україна» в діджітал середовище.


«Ми повністю переформатували підходи до навчання, запросили до партнерства досвідчених тренерів, які допомогли оновити програми та допомогли нашим учасникам «Тренінгу для тренерів» (ТОТ) та Осінньої проєктної школи. Цього року ми випустили 14 тренерів та 45 учасників Оінньої проєктної школи. На пітчинг було заявлено 20 проєктів, 17 із них до нас були подані на Конкурс і найкращі отримали грантову підтримку. На цьому Форумі ми хотіли показати весь ланцюжок написання та реалізації проєктів соціальної дії: від народження Ідеї, за допомогою Людей,  через пошук Можливостей і врешті-решт досягнути Сталості – продовження існування справи після завершення проєкту.Ми вважаємо, що цей задум нам вдався і на наступний рік ми підготуємо ще більше цікавий ідей,  інновацій, спікерів і, сподіваємось, зможемо зібратися разом аби привітати переможців конкурсів та розділити радість від реалізованих проєктів» - підсумувала керівниця проєкту та організаторка Форуму Олена Шувчук.

Тетяна Калініченко
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.