Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа дякує аргентинським «жінкам нетрів» за боротьбу проти абортів
12:31 П'ятниця 0 506
27-11-2020, 12:31

Папа дякує аргентинським «жінкам нетрів» за боротьбу проти абортів

Глава Католицької Церкви підкреслює, що питання аборту не обмежується релігійним баченням, але є питанням загальнолюдської етики.
Про це пише Vatican News.

Чи для того, аби вирішити проблему, дозволено усунути іншу людину? Чи справедливо наймати вбивцю? Про це запитує Папа Франциск у власноручно написаному листі від 22 листопада 2020 року, якого він надіслав на ім’я депутатки Вікторії Моралес Ґорлері, відповідаючи на отриманого листа від так званих «жінок нетрів», мережі жінок, яка сформувалася 2018 року, що у «villas», тобто, соціально неблагополучних кварталах Буенос-Айреса, бореться за захист життя, яке має народитися. Підписантки листа просили свого колишнього архієпископа про підтримку в змаганнях проти легалізації добровільного переривання вагітності, що на даний час обговорюється в країні.

Відповідаючи їм, Святіший Отець «від щирого серця» дякує «жінкам нетрів», висловивши захоплення їхньою діяльністю та свідченням і заохочуючи прямувати далі. «Країна пишається, що має таких жінок», – пише Папа, підкреслюючи, що «проблема аборту не є проблемою, в першу чергу, релігійного характеру, але питанням загальнолюдської етики, перше ніж будь-якого релігійного сповідання». А тому, за його словами, варто «поставити собі два запитання: чи справедливо для вирішення проблеми знищувати людське життя? Чи справедливо наймати вбивцю?». Лист завершується благословенням для жінок і проханням «не забувати молитися» за нього.

Активістки, у свою чергу, в своєму листі до Папи висловили обурення тим, що законопроект про аборт представляють у суспільстві як легке вирішення для підлітків, які живуть на периферіях, що зустрілися з неочікуваною вагітністю. «Нас обливає холодним потом, коли думаємо про те, що ця пропозиція прагне розвивати ідею про те, що аборт є додатковою можливістю поряд з контрацептивними засобами, а його головними адресатами є вбогі дівчата», – пишуть вони, підкреслюючи: «законодавці та преса не хочуть нас чути, і якщо у “villas” не матимемо священиків, які підносять голос на наш захист, станемо ще самотнішими». «Наші підростаючі дочки виростають з ідеями, що не мають права мати дітей, бо є бідними», – зазначають активістки за захист життя, просячи підтримки в Папи.
Новини зі світу 16:30 Субота 0 303 У Хорватії відбувається зустріч генеральних секретарів єпископських конференцій Європи Зустріч розпочалась 30 червня та триватиме до 3 липня. Україну представляє єпископ Віталій Скомаровський, який є Генеральним секретарем при Конференції єпископату України.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.