Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Насильство проти жінок – це богохульство проти Бога
13:01 Четвер 0 517
26-11-2020, 13:01

Папа: Насильство проти жінок – це богохульство проти Бога

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок є нагодою для того, аби замислитися над пошестю, що поширилася по всьому світу і яка в цей час пандемії стає ще драматичнішою. 
Про це пише Vatican News.

«Дуже часто жінок ображають, над ними знущаються, їх ґвалтують, примушують до проституції ... Якщо ми хочемо кращого світу, який би був домом миру, а не полем війни, ми повинні робити набагато більше задля гідності кожної жінки», – таке повідомлення з’явилося на акаунті Twiter Папи Франциска у середу, 25 листопада 2020 року з нагоди Міжнародного дня усунення насильства проти жінок, що був встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1999 року. У своїх проповідях та промовах Понтифік неодноразово засуджував насильство проти жінок. Пропонуємо деякі з його думок на цю тему.

Ставлення до жінки є критерієм людяності

Щоб зрозуміти рівень цивілізованості людей, суспільства чи людини, досить зазирнути до помешкань, на узбіччя доріг, на картини фільму чи реклами. Про це говорив Папа Франциск під час Святої Меси, яку він відслужив в базиліці Святого Петра у Ватикані з нагоди урочистості Пресвятої Богородиці Марії 1 січня 2020 року. «Із тіла жінки прийшло спасіння для людства», – наголошував Папа, – і з того, як ми ставимося до нього «можемо зрозуміти рівень нашої людяності». Папа додав, що жінки є «джерелами життя», однак, вони й надалі не перестають зазнавати кривд, побоїв, насильства, їх примушують до проституції чи до вбивства життя, яке носять у лоні.
«Кожне насильство, завдане жінці – це блюзнірство проти Бога, Який народився від жінки», – наголосив він.

У своєму повідомленні у Twitter 19 червня 2020 року з нагоди Міжнародного дня боротьби із сексуальним насильством в умовах конфлікту, Папа наголосив, що «жінки уособлюють захист життя, єдність з усім та турботу про все».

Свобода і гідність

Насильство проти жінок є раною для всього суспільства. Під час Святої Меси з нагоди урочистості Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, Наступник святого Петра зазначив, що слова Діви Марії «Величає душа моя Господа», якими Вона відповіла на привітання Єлизавети, спонукає нас думати також про жінок, що стали жертвами насильства, «жінок, поневолених знущанням могутніх, дівчат, змушених до нелюдської праці, жінок, змушених піддатися тілом і духом пожадливості чоловіків». «Нехай для них, – додав він, – якнайшвидше розпочнеться життя миру, справедливості, чекаючи дня, коли вони нарешті відчують підтримку рук, які їх не принижують, а з ніжністю підводять і ведуть життєвим шляхом аж до неба».

Жінки-рабині

В інтерв’ю з мексиканською журналісткою Валентіною Алазракі, яке транслювала мексиканська телекомпанія Televisa у 2019 році, Папа Франциск наголосив, що «світ без жінок не функціонує». Однак, в різних регіонах планети, в тому числі і в Європі, їх зводять до рабства. Він розповів, що під час свого візиту до реабілітаційного центру для дівчат, який він здійснив у контексті Року Милосердя, він побачив одну дівчину, яка мала перерізане вухо: її поранив чоловік, що тримав її під контролем, бо вона не принесла достатньо грошей.

Жінки – джерело сили для сім’ї

Жінка робить незамінний внесок у суспільство, зокрема завдяки своїй чуйності та співчуття до інших, слабких і беззахисних», – на цьому наголосив Святіший Отець під час зустрічі з учасниками Національного конгресу Італійського жіночого центру 25 січня 2014 року. Душа жінки, за його словами, – це «справжня сила для життя сім'ї», для атмосфери спокою, і без неї «неможливо реалізувати людське покликання».
Новини з Ватикану 11:02 Четвер 0 98 Ватикан: цьогорічні реколекції для Римської Курії у приватній формі В той час як пандемія унеможливила проведення спільних реколекцій, Святіший Отець закликав очільників дикастерій і відомств Апостольської Столиці усамітнитися для молитви на тиждень після першої неділі Великого Посту.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.