Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Триває 54 Засідання Конференції єпископату РКЦ України (доповнено)
11:30 П'ятниця 0 931
27-11-2020, 11:30

Триває 54 Засідання Конференції єпископату РКЦ України (доповнено)

Не всі єпископи змогли приїхати до осередку під Львовом, тому частина з них брала участь у зустрічі за допомогою інтернет-технологій. 
Засідання розпочалось Святою Месою у каплиці Вищої духовної семінарії. Разом із вихованцями семінарії та форматорами єпископи роздумували над знаками часу, про які говорить Боже Слово протягом останнього тижня.


Проповідь виголосив єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії. Він підкреслив, що теперішні часи, як ніколи, потребують пророків. Божим пророком бути важко, небезпечно, але водночас легко, коли усвідомимо, що говоримо не свої слова, а слова Євангелія.


Проповідник також пригадав співбрата святої пам'яті єпископа Яна Нємца. Його остання воля та заповіт є конкретним закликом до кожного християнина. «Про що він думав, коли помирав? Про те, що йому найбільше боліло: сенс страждання та збереження кожного життя», - наголосив єпископ Станіслав.


Під час першої частини засідання було зачитано протокол останньої зустрічі.

Після цього до єпископів звернувся монсеньйор Себастіано Санна з Апостольської Нунціатури в Україні. Він пригадав діяльність Апостольського Нунція архієпископа Клаудіо Ґуджеротті, який зараз здійснює своє служіння у Великобританії.

«Призначення 5 нових єпископів - це вияв довіри до молодих священиків», - зазначив монсеньйор Санна. Єпископи цікавились, коли буде призначений новий Нунцій. Монсеньйор розповів, що як показує практика, то після оголошення Нунція минає кілька місяців, доки він приїде до країни призначення. Крім того, якщо це не є архієпископ, а священик, то ще потрібно його висвятити, відповідно час очікування зростає.


Отець Роман Лаба представив працю Комісії душпастирства сімей у 2020 році, зокрема у час карантину. Ознайомив присутніх з текстами комуніке, що приготували Комісія душпастирства родин та Комісія з питань відносин Церква-Держава, душпастирської інструкції у боротьбі з домашнім насильством, а також комуніке на тему важливості Євхаристії та заохочення аби там, де це дозволяє епідеміологічна ситуація, віряни брали участь у Святій Месі.

Під час засідання було також вирішено, що наступний рік Церква в Україні переживатиме під покровительством святого Йосифа. Урочистий початок запланований на 19 березня.


Продовженням засідання стало звітування про діяльність представників окремих комісій при єпископаті. Єпископ Віталій Кривицький SDB доповів про відносини Церкви з державною владою, діяльність Комісії у справах ЗМІ та Екуменічної комісії. Єпископ Кривицький також зосередився на потребах католицьких медійників, було обговорено питання сторінки єпископату, наголошено на потребі спільної стратегії реагування на виклики, що постають перед Церквою у взаємодії зі ЗМІ.


Єпископ Яцек Пиль ОМІ, який представляє Літургійну комісію та зараз служить у Криму, не зміг приїхати на зустріч, тому свій звіт представив онлайн.

Фотогалерея

Комуніке 54 Засідання Конференції єпископату РКЦ

Новини з України 09:00 Субота 0 567 Пограбовано парафіяльний дім на Миколаївщині Отець Григорій, священик родом з Польщі, майже 6 років служить в Одесько-Сімферопольській дієцезії. На даний момент він є настоятелем у парафії Божого милосердя в Баштанці, Миколаївської області. На початку січня священик з причин здоров’я несподівано потрапив до лікарні, де його чекала операція. 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.