Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Братерська зустріч єпископів РКЦ та УГКЦ у Брюховичах (доповнено)
17:40 Четвер 0 1 500
26-11-2020, 17:40

Братерська зустріч єпископів РКЦ та УГКЦ у Брюховичах (доповнено)

Зустріч розпочалась сьогодні по обіді та з огляду на пандемію відбувалась у форматі онлайн.
За кілька днів до зустрічі пастирі Католицької Церкви в Україні переживали реколекції, які для співбратів проводив єпископ Микола Лучок ОР. Частина єпископів духовні вправи переживала за допомогою онлайн трансляції.


Робоча зустріч розпочалась вітальним словом архієпископа Мечислава Мокшицького, виконуючого обов'язки Голови Конференції єпископату РКЦ. Від імені Греко-Католицької Церкви учасників привітав архієпископ Святослав Шевчук. На зустрічі також був присутній єпископ Ніл Лущак з 
Мукачівської Греко-Католицької Церкви. 


У зустрічі також взяв участь монсеньйор Себастіано Санна, який виконує обов'язки Тимчасового повіреного у справах Апостольської Нунціатури в Україні. Він привітав єпископів та побажав плідної братерської зустрічі, подякував за час реколекцій, які спонукали і далі спонукають до роздумів над своєю власною поставою та тим служінням, яке довірене пастирям Церкви. Було зачитано також лист від Папи Франциска, який перегукується з почутим на реколекціях. Бог хоче бути близьким до єпископів і через цю близькість він хоче дійти до всіх людей, передавати своє милосердя. «Ісус любить наближатися до своїх братів через нас, через наші руки, наші слова і наше серце. Навіть у нашій убогості ми повинні подбати, щоб ніхто не сприймав Бога як далекого, щоб ніхто не сприймав Бога як привід будувати стіни, руйнувати мости та сіяти ненависть. Наше завдання полягає в проголошенні життям міри безмірної любові, яка дивиться не на власну корисливість, а на безмежний обрій Божого милосердя», - пише Папа. 


Реферат на тему нової енцикліки Папи Франциска «Fratelli tutti» представив отець Роман Лаба OSPPE. Він наголосив на позитивних моментах цього документу, а також звернув увагу на фрагменти, які викликали певний резонанс та дискусію.


Після короткої дискусії навколо реферату отця Романа Лаби, єпископи обох обрядів поділились досвідом душпастирства на місцях в умовах пандемії. Кожен єпископ мав змогу поділитись як пандемію переживає його паства, які корективи вносить карантин у життя локальної Церкви. Було наголошено на потребі нагадувати вірянам про необхідність дотримання заходів безпеки, які можуть допомогти уникнути стрімкого зростання кількості хворих.  

Нагадуємо, на 27-28 листопада заплановане робоче засідання Конференції єпископату РКЦ.

Фотогалерея
Новини з України 17:00 Понеділок 0 122 Інститут св. Томи запрошує на патрональне свято та проводить додатковий набір студентів Традиційно у січні Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського збирає всіх своїх студентів, вільних слухачів, студентів заочних курсів, а цього року і студентів біблійних студій, випускників та викладачів на патрональне свято. Цього року воно відзначатиметься у суботу, 30 січня.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.