Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Економіка Франциска»: від глобальних питань до приязних взаємин
14:12 Четвер 0 448
26-11-2020, 14:12

«Економіка Франциска»: від глобальних питань до приязних взаємин

Розповідаючи про зустріч «Економіка Франциска», економістка сестра Алессандра Смеріллі вказала на активну участь молодих людей з різних країн світу, які вже понад рік готувалися до цієї події, а також підкреслила синергію між молоддю та досвідченими економістами.
Про це пише Vatican News.

Міжнародна зустріч «Економіка Франциска», яка відбулася у форматі онлайн-конференцій від 19 до 21 листопада, зібравши понад дві тисячі молодих економістів та підприємців, була лише кульмінаційним моментом процесу, який розпочався ще в травні 2019 року, коли Папа Франциск оголосив про проведення зустрічі. Від березня цього року всі учасники цього процесу, поділившись на дванадцять тематичних груп, працювали над розробкою конкретних пропозицій для того, аби оздоровити економіку. Про це в інтерв’ю для Vatican News розповіла сестра-салезіянка Алессандра Смеріллі, викладачка політичної економіки на Папському факультеті виховання «Auxilium» та член наукового комітету зустрічі «Економіка Франциска».

Прихильність між молодими й дорослими учасниками

Ділячись своїми враженнями від зустрічі, черниця зазначила, що вона з радістю спостерігала за активною участю юнаків і дівчат, які приєднувалися до прямих включень з різних країн світу. Вона додала, що «доданою вартістю» цієї події стала взаємна прихильність між молодими й дорослими учасниками, які працювали разом як над приготуванням події, так і під час самої зустрічі. Досвідчені економісти, наприклад, запропонували часові інтервали, коли молоді люди могли замовити індивідуальні розмови з ними, запропонувати їм свої ідеї та отримати пораду.

В центрі обговорень – дбання про людину

За словами сестри Алессандри Смеріллі, основна мета цієї триденної онлайн-зустрічі полягала в тому, аби показати результати напрацювань, здійснених від того моменту, коли Святіший Отець звернувся до молодих економістів 2019 року, заохочуючи їх будувати нову економіку. Розповідаючи про 12 тематичних груп, в яких працювали молоді економісти та підприємці, викладачка зазначила, що спільною темою, яка об’єднували всі ці групи, було дбання про людину в суспільстві та економіці. Ця тема стала особливо актуальною в контексті поширення пандемії коронавірусу.

За словами черниці, дбання про людину було також в центрі обговорень про фінансову систему. В цьому контексті йшлося також про необхідність інвестицій, спрямованих на вдосконалення системи охорони здоров’я та забезпечення доступності лікування для всіх, а також про перехід на відновлювані джерела енергії.

Прислухатися до молоді

На завершення сестра Алессандра Смеріллі висловила сподівання, що до молоді справді прислухатимуться і що ця зустріч не пройде безслідно.

“Нам потрібно більше їх слухати, і не тільки в ці дні, – підкреслила вона. – Якби кожна доросла людина вирішила в цю мить наблизитися до молодої людини, супроводжувати і слухати її, то світ, на мою думку, змінився би на краще.”
Інтерв'ю 15:02 П'ятниця 0 119 130-річчя Згромадження Сестер Альбертинок. Історична подорож вулицями Львова Сьогодні, 15 січня, минає 130 років від дня заснування Згромадження Сестер Альбертинок, які служать убогим. Розпочалася історія Сестер у Кракові, але вже через рік вони діяли і у Львові. Через історичні обставини, після Другої світової війни Сестри покинули Львів, щоб повернутися до нього через понад як півстоліття. Однією із ініціатив сучасних Сестер Альбертинок, які служать убогим у Львові, є спорудження Дому бездомних жінок та самотніх матерів підтримати яке може кожен охочий.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.