Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 27 листопада, п'ятниця
19:01 Четвер 0 643
26-11-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 27 листопада, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХХХІV звичайного тижня
Для розпізнання знаків дійсності, яка нас оточує, ми часто використовуємо спостереження за природою. Спостерігаємо безліч явищ і можемо передбачити їх наслідки. Згадуючи про це, Христос запевняє і заспокоює, що знаки, які передуватимуть Його пришестю, будуть ясні та зрозумілі. Звісно, треба навчитися розпізнавати їх.  Цьому слугує наша дорога навернення, де основним орієнтиром є Христос. Так що використовуймо краще будь-яку можливість, щоб її пізнавати.

АНТИФОН НА ВХІД

Господь Бог говорить про мир до народу свого і до своїх побожних, * котрі  повертаються до Нього своїм серцем.

КОЛЕКТА
Господи, спонукай волю Твоїх вірних до ревного користання плодами відкуплення, * щоб вони отримали щедріші благодаті Твоєї доброти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Одкр 20, 1-4. 11 — 21, 2
Читання з Книги Одкровення святого апостола Йоана.
І я побачив ангела, який сходив з неба і мав ключ від безодні та великий ланцюг у своїй руці. І схопив він дра­кона, прадавнього змія, яким є диявол і сатана, і зв’язав його на тисячу років; укинув його в безодню та замкнув, і печать над ним поклав, щоб не зводив більше народи, аж поки скінчиться тисяча років. А після того він має бути звільнений на короткий час. І я побачив престоли й тих, котрі сидять на них, і їм дано суд, а також душі страчених за свідчення Ісуса й за Боже Слово, і тих, які не поклонилися ні звірові, ні його образові, не прийняли знак на чоло і на свою руку. Тож вони ожили й царювали з Христом тисячу років. І я побачив великий білий престол і Того, хто сидів на ньому, що від Його обличчя втекло небо і земля, і для них не знайшлося місця. І я побачив померлих, малих і великих, які стояли перед троном. І розгорнули книги; була розгорнута й інша книга, що є книгою життя. І су­дили мертвих, як записано в книгах, за їхніми ділами. І море віддало мертвих, які в ньому; і смерть, і ад віддали мертвих, які в них, і кожного судили за його вчинками. А смерть і ад були вкинені у вогняне озеро. Це – дру­га смерть, вогняне озеро. І кого не знайшли записаним у книзі життя, той був укинений у вогняне озеро. І я побачив нове небо і нову землю, оскільки перше небо і перша земля проминули, і моря вже не було. І я побачив святе місто, новий Єрусалим, що сходив з неба від Бога, приготований, немов наречена, прикрашена для свого чоловіка. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 84, 3-4. 5-6а і 8а. 11
Ось та оселя, де живе Бог з людом.
Моя душа знемагає і лине до дворів Господніх, *
моє серце і моє тіло радіють живим Богом.
Адже й горобець знайшов собі дім, †
і ластівка – собі гніздо, де своїх пташенят розмістить, – *
Твої жертовники, Господи Воїнств, †
мій Царю і мій Боже!
Ось та оселя, де живе Бог з людом.
Блаженні ті, які живуть у Твоєму домі: *
вони славитимуть Тебе повіки.
Блаженна людина, сила якої в Тобі, Боже, *
вона все більше й більше набиратиметься сили.
Адже один день у Твоїх дворах, Боже, *
кращий за тисячі.
Я волію бути сторожем на порозі Божого дому, *
ніж в поселеннях грішників жити.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 21, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Випростайтеся і підійміть свої голови,
бо наближається викуплення ваше.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 21, 29-33
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус розповів своїм учням притчу: «По­гляньте на смоківницю і на всі дерева: коли вже пуска­ють листя, і ви бачите це, то самі знаєте, що близько літо; так і ви, коли побачите, що це збувається, – знайте, що близько Боже Царство. Воістину кажу вам, що не мине рід цей, як усе станеться. Небо і земля проминуть, а Мої слова не проминуть». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Пророцтво суду Божого спонукає нас до ревної молитви за нас та всіх людей, а передусім тих, які через гріх віддалилися від Господа Бога:
1. Молі­мося, щоб Церква зуміла гідно приготувати віруючих до суду Божого.
2. Молімося за християн усіх конфесій, щоб вони ніколи і нікого не засуджували й не карали.
3.  Молімося, щоб людські суди завжди уособлювали суд Божий і керувалися істиною, справедливістю та милосердям.
4. Молімося, щоб для людей, які сьогодні стануть перед судом Божим, його вирок був вироком помилування.
5. Молімося, щоб померлі, які повинні очиститися в чистилищі зі своїх провин, змогли якнайшвидше втішатися спо­гляданням Бога.
6. Молімося за нас, щоб ми, знаючи свої гріхи, і цілком слушно боячись суду Божо­го, отримали благодать уповання на Боже милосердя.
Господи наш і Спасителю, з гарячою молитвою звертаємося до Тебе і просимо, щоб Ти сьогодні й завжди виявляв до нас, бідних грішників, своє милосердя і не допустив, щоб ми відда­лилися від Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, прийми святі  дари, котрі  Ти наказав складати на Твою славу, * і вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, стали також угодною Тобі  жертвою. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хваліте Господа, усі народи! * Велике бо до нас Його милосердя. (Пс 117 (116), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † не допусти, щоб ми віддалилися від Тебе, * оскільки Ти сам даєш нам радість участі у божественних дарах. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.