Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 26 листопада – довільний спомин бл. Якова Альберіоне, пресвітера
07:50 Четвер 0 369
26-11-2020, 07:50

26 листопада – довільний спомин бл. Якова Альберіоне, пресвітера

Яків Альберіоне народився в італійському містечку Сан-Лоренцо, в муніципалітеті Фоссано у 1884 р. Багатодітна родина Мікеле Альберіоне та Терези Алоккодали добре виховання та освіту для своїх дітей. Про бажання стати священиком Яків говорив ще зі школи, чим привернув до себе неабияку увагу з боку оточуючих.
В 1896 р. вступив до нижчої семінарії в Бра, де пережив кризу покликання, а з 1900 р. продовжив навчання в Альбі та був рукоположений (1907). В кінці 1900-го, під час нічної молитви перед Пресвятими Дарами, Яків отримав Божу благодать побачити перспективи та загрози, які стають перед людством, «почув себе зобов’язаним до служіння Церкві і людям нового часу» та зрозумів необхідність надавати людям доступ до вчення Христа.

В 1908 р. був призначений духовним керівником семінаристів в Альбі та отримав докторський ступінь із теології в Генуї. Взяв на себе обов’язки з випуску дієцезіальної газети (1913), бо відчув Божий поштовх до цього. Він був упевнений, що дієвим засобом донести людям ідеї Христа, буде використання сучасних ЗМІ, тому отець Яків відкрив друкарню та заснував Товариство святого Павла (1914).

У 1915 р. утворилась жіноча гілка паулістів. Свої публікації називав апостольським посланням, згодом послуговувався всіма засобами масової інформації. Зокрема в 1939 р. заснував «Сан-Паоло Фільм». Видавав книжки, листівки, брошури, газети, випускав платівки з музикою та фільми на релігійну тематику. Отець Яків дуже любив Біблію, знав та вивчав її тексти, за доступною ціною розповсюджував видання для дорослих і дітей. Попри слабке здоров’я та тиск із боку противників, заснував різні інституції та згромадження, які охоплювали всі можливі напрямки комунікації, а в 1957 р. був обраний генералом згромадження. В 1962 р. взяв участь у дискусіях ІІ Ватиканського Собору, а в 1969 р. був відзначений нагородою Pro Ecclesia et Pontifice. Помер у 1971 р.

Беатифікований у 2003 р.

Вважається покровителем католицьких медіа та Інтернету.

Уклала Юлія Бойко


Зображення: St Paulus Womens College 
Святі дня 08:01 Вівторок 0 1 440 19 січня Церква згадує святого Марія з Персії, мученика, покровителя мандрівників Святого Марія (Маріуса) зазвичай згадують разом із сім’єю: дружиною святою Мартою та двома синами, святими Аудіфаксом і Абакумом, – як християнських мучеників, загиблих наприкінці ІІІ століття.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.