Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 липня, середа
17:56 Вівторок 0 998
23-07-2019, 17:56

Літургія на кожен день, 24 липня, середа

(зел) Середа XVI звичайного тижня
Сьогодні в Євангелії ми будемо чути притчу, котру, можливо, вже втомилися чути, або настільки звикли до її моралістичних закаменілих трактувань, що як тільки почнеться читання Євангелія, то вуха у нас вже закриються після перших слів. І це подібне до того зерна, яке падає на ґрунт каменистий, закам’яніле серце, на якому плід не може вирости. Тому прошу слухати уважно, ніби вперше, бо це – Євангеліє сьогодення, що в перекладі значить Добра Новина.
Або (біл) довільний спомин св. ОЛЬГИ
Св. Ольга, дружина київського князя Ігоря, прийняла християнство у 958 р. Керувала князівством від імені сина Святослава і охрестила майже всі племена князівства. Померла у 969 р.
Спільні Меси про святих, які вершили діла милосердя (стор. 123)
Або: (біл) довільний спомин св. ШАРБЕЛЯ МАХЛЮФ, пресвітера
Св. Шарбель  народився в селищі Біка Кафра у Ливані в 1828 р. Вступив до чернечого згромадження Маронітів, але невдовзі залишив монастир і аж до самої смерті вів пустельницьке життя, служачи Богу в постах та самозреченні.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 122)


АНТИФОН НА ВХІД
Та ось Бог – допомога мені; * Господь – опорою життя мого. * Охоче принесу я Тобі  жертву, * прославлю Твоє Ім’я, Господи, бо воно добре! (Пс 54 (53), 6. 8)

КОЛЕКТА
Господи, яви милосердя своїм слугам і щедро примножуй в них дари своєї благодаті, † щоб вони, сповнені віри, надії та любові, * завжди чували у виконанні Твоїх заповідей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти щороку даєш нам радість від спомину святої Ольги; * вчини, щоб ми наслідували її, ведучи істинно християнське життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти покликав святого Шарбеля, пресвітера, до трудів та знегод пустельницького життя і обдарував його усякими чеснотами; † просимо Тебе: вчини, за його заступництвом, щоб ми, наслі дуючи Христа у Його стражданнях, * отримали спадщину у Небесному Царстві. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 16, 1-5. 9-15
Читання з Книги Вихід.
З Еліму рушила вся громада синів Ізраїля й прийшла у Сін-пустиню, що між Елімом та Синаєм, у п’ятнадцятий день другого місяця після їхнього виходу з Єгипетської землі. І нарікала вся громада синів Ізраїля на Мойсея та Аарона в пустелі. Говорили до них сини Ізраїля: «О, коли б ми були повмирали від руки Господньої в Єгипетській землі, сидівши, було, біля казанів з м’ясом та ївши хліба досхочу! А то вивели ви нас у цю пустиню, щоб голодом поморити всю громаду». І сказав Господь Мойсеєві: «Ось Я дощем зішлю вам хліб із неба, і виходитимуть люди, і збиратимуть щодня денну пайку, щоб випробувати їх, чи ходитимуть за Моїм законом, чи ні. Шостого ж дня нехай заготують, що принесли, і нехай буде вдвоє більше того, що збирають щодня». І сказав Мойсей Аарону: «Промов до всієї громади синів Ізраїля: “Виступіть перед Господом, бо Він почув ваші нарікання”». І сталось, як промовляв Аарон до всієї громади синів Ізраїля, поглянули вони на пустелю і побачили славу Господню, що явилась у хмарі. Тоді Господь заговорив до Мойсея: «Чув Я нарікання синів Ізраїля. Скажи їм таке: “Ввечері їстимете м’ясо, а вранці насититеся досхочу хлібом, і пізнаєте, що Я – Господь, Бог ваш”». І справді, ввечері сталось так, що налетіли перепелиці і вкрили табір, а вранці впала роса довкола табору. Коли ж роса зникла – ось на поверхні пустелі щось дрібненьке, крупчасте й тоненьке, мов іній по землі. Побачили це сини Ізраїля та питають один одного: «Що це таке?» Не знали бо, що воно таке. А Мойсей сказав їм: «Це хліб, що дав Господь вам на поживу». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 78, 18-19. 23-24. 25-26. 27-28
Своєму люду Бог дав хліб небесний.
Вони випробовували Бога у своїх серцях, *
вимагаючи їжі для душі своєї.
Вони говорили проти Бога й казали: *
«Хіба Бог спроможний приготувати трапезу в пустелі?»
І Він з висоти звелів хмарам, *
відкрив небесні брами –
і, як їжу, дощем послав їм манну, – *
дав їм хліб небесний.
Людина ангельський хліб їла; *
Він послав їм вдосталь їжі.
Він послав з неба східний вітер, – *
і силою своєю навіяв суховій південний.
Він посипав, немов пил, на них м’ясо, *
і, немов морський пісок, пернатих птахів:
їх багато нападало серед їхнього табору, *
довкола їхніх поселень.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Зерно – це Слово Боже, а сіяч – Христос;
кожен, хто його знайде, житиме повіки.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 13, 1-9
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того дня Ісус вийшов з дому і сиді в бі ля моря; і зібралося бі ля Нього безліч лю­дей; Він увійшов у човен і сів, а всі люди стояли на березі. І Він багато розповідав їм прит­чами, кажучи: «Ось вийшов сіяч сі яти. І коли сі яв, одне зерно впало при дорозі, й прилеті ли птахи та визбирали його. І нше впало на кам’янистий ґрунт, де не було багато землі , й шви­дко зійшло, бо не мало глибокої землі , а як піднялося сонце, – зів’яло і, не маючи кореня, засохло. І нше впало в терня, а терня ви­росло й заглушило його. А і нше впало на добру землю і давало плід: одне в сто, одне в шістдесят, одне в тридцять разі в. Хто має вуха, нехай слухає!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Вже близько двох тисяч років триває сівба Євангелія, а однак все ще досі є країни, в які  не потрапило його зерно. Молімося сьогодні особливо за місі йну Церкву і представмо Господу її потреби:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб, зміцнений Твоєю благодаттю, проголошував Євангеліє усьому світу.
2. Молімося за Святу Вселенську Церкву, щоб по всьому світі раділа з істинної свободи і миру.
3. Молімося за місіонерів, щоб могли безперешкодно проголошувати Христа.
4. Молімося за християнські родини, щоб були у сьогоднішньому світі прикладом Ісусової любові і милосердя.
5.  Молімося за душі в чистилищі; просімо, щоб Господь благоволив їх прийняти до свого Царства.
6. Молімося за нас, тут зібраних, вчини нас, Господи, справжнім і єдиним Твоїм Тілом.
Господи, Ти сієш зерно на ниві людських сердець, благослови працю сіячі в Церкви і вчини, щоб кожне зерно принесло плоди. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти єдиною досконалою жертвою замінив усі жертви Старого Закону, † прийми жертву відданих Тобі слуг і освяти її так, як Ти благословив дари Авеля; * нехай те, що кожний приніс на славу Твоєї величі, послужить усім нам для спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Він зробив пропам’ятними свої чуда; добрий Господь і милосердний, * Він дав поживу тим, що Його бояться.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: прийди милостиво на допомогу своєму народові, якого Ти поживив небесними тайнами, * дозволь йому перейти від зіпсуття давньої людини до нового життя. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.