Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Екзорцизм та Папи: історії з Ватикану
15:01 Четвер 0 1 686
26-11-2020, 15:01

Екзорцизм та Папи: історії з Ватикану

Католицька Церква стверджує, що демони існують, і, як сказано в молитві до св. Архангела Михаїла, вони «кружляють світом, щоб занапастити душі».
Будучи католиком від народження, італійський журналіст Фабіо Маркезе Рагона завжди вірив у це, але не знав, що колись напише про це книгу – доти, доки на власні очі не став свідком обряду екзорцизму, а священик не попросив його написати про те, що він побачив і дізнався.

«Багато людей думають, що диявол – це винахід маркетингу», – сказав Рагона CNA. Журналіст хотів розповісти справжні історії одержимих людей не лише для того, щоб підкреслити реальність існування сатани, але і показати, що «навіть наш ближній» може мати проблеми з нечистими силами.

У книзі під назвою «Моє ім’я Сатана: історії екзорцизмів від Ватикану до Меджугор’я» Рагона розмовляє з екзорцистами, щоб відповісти на питання про саме явище екзорцизму та реакцію Церкви на нього, а також розповідає історії звичайних людей і випадки, що трапилися у Ватикані. «Навіть Папи та деякі кардинали здійснювали екзорцизми», – зазначив автор.

Слуга Божий Пій XII

Рагона у своїй книзі розповідає про спроби Слуги Божого Пія XII вдатися до екзорцизму над Гітлером.

«Папа, на думку свідків, хотів перешкодити тривалому винищенню євреїв, – написав Рагона. – І, можливо, у відчаї він спробував провести екзорцизм над фюрером. Однак ця спроба не мала бажаного ефекту».

Про те, що Пій XII намагався вигнати демона з Гітлера, вперше повідомлено в 2006 р., коли були опубліковані документи Ватикану, які свідчать про те, що Пій XII спробував здійснити екзорцизм над Гітлером на «великій відстані» зі своєї приватної каплиці.

Відомий римський екзорцист о. Ґабріель Аморт, який помер у 2016 р., в інтерв’ю Vatican News у 2006 р. розповів, що вважав Гітлера і нацистів одержимими дияволом.

«Нацисти були одержимі. Тільки подумайте про те, що зробили Гітлер та Сталін, – сказав Аморт. – Переконаний, що вони були одержимі дияволом».

Аморт, який понад 20 років був екзорцистом у Ватикані, пояснив, що головна умова для екзорцизму – це фізична присутність одержимої особи та її згода на це, тому «дуже рідко молитва і спроба здійснити екзорцизм на відстані спрацьовують».

Але це був не єдиний екзорцизм, який Пій XII намагався здійснити з Ватикану. Рагона повідомив CNA, що, збираючи матеріали для своєї книги, він виявив документи, котрі свідчать про те, що Папа також намагався здійснити своєрідний екзорцизм над Комуністичною партією Італії напередодні виборів 1958 р.

Пій XII сподівався перешкодити антикатолицькій партії виграти вибори. Майже десятиліттям раніше він підтримав декрет Конгрегації Віровчення, який забороняв католикам бути членами або підтримувати цю партію.

У 1969 р. племінник Пія ХІІ Карло Пачеллі писав, що його дядько дуже переживав і мав безсоння у переддень виборів. «Протягом трьох днів перед самими виборами він також проводив екзорцизм», – заявив родич. Він також зазначив, що три місяці перед голосуванням Пій XII молився і жертвував свої страждання за хороший результат виборів.

У цьому випадку молитви Папи були почуті. Комуністична партія програла вибори Християнсько-Демократичній партії.

Бенедикт XVI та св. Йоан Павло II

Рагона розмовляв із декількома екзорцистами, які стверджували, що диявол боявся св. Йоана Павла ІІ та Бенедикта XVI.
Хоча існують приватні свідчення про те, що молитви Бенедикта XVI допомагали звільняти деяких людей від одержимості, проте немає жодних задокументованих доказів того, що він проводив обряди екзорцизму.

Однак під час понтифікату Бенедикта літній індійський кардинал дійсно здійснив екзорцизм у вартовому приміщенні Швейцарської гвардії, розповідається у книзі.

Молода італійка та її друзі були присутні на Месі, яку звершував Бенедикт XVI на площі Святого Петра, «і диявол одразу ж проявив себе». Коли її друзі схотіли допомогти жінці разом із деякими молодими гвардійцями, підійшов кардинал Іван Діас. Він суворим тоном попросив про місце, де можна «помолитися за душу», і йому запропонували вартове приміщення поруч із колонами на площі.

За словами очевидця, після інтенсивної 20-хвилинної молитви молода жінка була звільнена від одержимості.

Бенедикт XVI, «незважаючи на те, що ніколи не отримував прохання про екзорцизми... боровся проти диявола в іншій площині», – сказав Рагона. «Він боровся і молився за душі, котрі страждали, писав і говорив дуже сильні слова, що викликали лють у сатани».

Є також свідчення, що святий Йоан Павло II здійснив щонайменше три екзорцизми, будучи Папою: у 1982-му, 1984-му і 2000 рр. Книга містить деталі цих сеансів, які засвідчив особистий фотограф Папи, Артуро Марі, і які також підтвердив о. Аморт.

Екзорцизми 1982-го та 1984 рр. виявились ефективними, і молоді жінки були звільнені від одержимості. Але третій, який пройшов біля площі Святого Петра після однієї із загальних аудієнцій Йоана Павла II у 2000 р., хоча мав певний хороший результат, але все ж дівчина не була повністю звільнена від диявола, писав Аморт.

Папа Франциск

Рагона розповів CNA, що Папа Франциск ніколи не проводив обряди екзорцизму, будучи Папою, але він молився за звільнення одержимого мексиканця Анхеля, який просив його про це.

Перша зустріч Папи Франциска з Анхелем відбулася в травні 2013 р. Після Меси на площі Святого Петра Папа пішов привітатися з хворими, зокрема Анхелем. Чоловіка супроводжував священик, який пояснив Франциску, що Анхель, одержимий демонами перебуває в Римі, щоб пройти екзорцизм. Папа Франциск поклав руку на цього чоловіка і помолився за нього.

Чоловік пройшов кілька разів екзорцизм у Римі, але не зміг звільнитися від демонів, що заволоділи ним.

У 2015 р. Анхель написав Папі Франциску, розповівши свою історію, та попросив його про молитву, а також повідомити день і час, коли він молитиметься за нього, щоб той міг пройти черговий обряд екзорцизму в Мексиці з додатковою силою молитви понтифіка.

Папа Франциск відправив ранкову Месу за Анхеля в своїй резиденції, в будинку св. Марти 27 квітня 2015 р., а потім ще раз – 13 травня 2015 р.

Рагона писав, що, за словами духовного керівника Анхеля, він ще не вільний від чотирьох демонів, які ним опанували, але йому «трохи краще». Не один екзорцист розповідав, що демони, котрі розмовляли під час екзорцизму, говорили, що не залишать Анхеля доти, доки аборти не будуть легалізовані по всій Мексиці, але Рагона зазначає у своїй книзі, що демони можуть брехати. Вони також сказали, що Анхель буде звільнений 8 грудня, у свято Непорочного Зачаття, але не сказали, якого року.

Переклад Олександра Грінчука для КМЦ за CNA
Новини з Ватикану 12:01 Вівторок 0 60 Папа народам ДР Конго та Південного Судану: не дайте викрасти у вас надію У день, коли повинна була розпочатися Апостольська подорож до Демократичної Республіки Конго та Південного Судану, відкладена на пізніше через стан здоров’я Папи Франциска, він вирішив звернутися до мешканців за посередництвом відеопослання.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.