Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 листопада, вівторок
19:01 Понеділок 0 761
23-11-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 24 листопада, вівторок

Ми хотіли б уміти розпізнавати знаки цього часу. Для Ізраїлю таким знаком є зруйнування храму. Багато також хотіло би мати такий авторитет, який мав Христос. Для досягнення мети вони готові навіть видати себе за Нього. Тому сьогодні ми маємо багато “пророків”, які хочуть використовувати авторитет Бога, щоб побудувати своє царство і свою вигоду. Христос застерігає від цього, напоумлюючи тих, хто покладає надію на багатство.
Свв. АНДРІЯ ДУНГ ЛАКА, пресвітера, і сподвижників, мучеників (черв) Обов’язковий спомин
Діяльність католицьких місіонерів на території сучасного В’єтнаму розпочалася у XVI столітті. В наступних віках багато разів спалахували переслідування, під час яких загинуло багато європейських місіонерів та в’єтнамців. Св. Андрій Дунг Лак народився в 1785 році у В’єтнамі і був там пресвітером. Під час переслідувань за віру в 1839 році його разом зі св. Петром Ті та сподвижниками було заарештовано і вбито.

АНТИФОН НА ВХІД
Нам же не доведи, Боже, чимось хвалитися, * як тільки хрестом Господа нашого Ісуса Христа. * Бо слово про хрест для нас, що спасаємося, * сила Божа.

КОЛЕКТА
Боже, джерело і початку всякого батьківства, Ти вчинив, що святі мученики Андрій і його сподвижники були вірними хрестові Твого Сина аж до пролиття крові; † вчини, щоб ми за їхнім заступництвом, вірно поширюючи серед браті в любов до Тебе, * могли наректися Твоїми дітьми і дійсно були ними. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Одкр 14, 14-20
Читання з Книги Одкровення святого апостола Йоана.
Я, Йоан, глянув: і ось біла хмара, а на хмарі сидить наче Син Людський; Він мав на своїй голові золотий вінець, а у своїй руці – гострий серп. А інший ангел вийшов із храму, гукаючи сильним голосом до Того, хто сидів на хмарі: «Пусти свій серп і жни, адже прийшла пора жнив, і достигло жниво на землі!» І Той, хто сидить на хмарі, пустив свого серпа на землю, і земля була вижата. А інший ангел вийшов із небесного храму; він також мав гострий серп. І ще один ангел, який мав владу над вогнем, вийшов від жертовника й закликав гучним голосом до того, хто мав гострий серп, проголошуючи: «Пусти свого гострого серпа й обріж грона винограду на землі, бо його грона дозріли!» І ангел пустив свого серпа на землю – і зібрав виноград землі, й вкинув до великої давильні Божого гніву. І топтано давильню за містом і вийшла кров із давильні аж до вуздечок коней, на тисячу шістсот стадій. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 96, 10. 11-12. 13
Господь приходить, щоб судити землю.
Сповістіть між народами: *
«Господь воцарився!»
Адже світ стоїть твердо, – він не похитнеться. *
Він справедливо буде судити народи!
Хай веселиться небо, *
хай земля радіє!
Хай збуриться море і все, що його наповняє. *
Хай рівнина і все, що на ній, радіє!
Тоді радітимуть усі дерева в лісі *
перед обличчям Господа, який приходить, – †
бо Він приходить судити землю!
Він справедливо судитиме Всесвіт, *
і у своїй правді – народи.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Одкр 2, 10в
Алілуя, алілуя, алілуя.
Будь вірний аж до смерті,
і Я вінцем життя тебе увінчаю.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 21, 5-11
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли дехто говорив про храм, що при­крашений коштовним камінням та дарами, Ісус сказав: «Настануть дні, коли з того, що бачите, не залишиться і камінь на камені, який не був би зруйнований». Вони запитали Його, кажучи: «Учителю, коли ж це буде і яке знамення того, коли це має статися?» Він же відповів: « Глядіть, щоб вас ніхто не ввів у оману, бо багато хто прийде під Моїм Ім’ям, кажучи: “Це я!” – і: “Час наблизився!” – Не йдіть за ними. Коли ж почуєте про війни та розрухи, – не жахайтеся, бо має це раніше статися, але ще не відразу кінець». Тоді  говорив їм: «Повстане народ проти народу і цар­ство проти царства; і будуть місцями великі землетруси, голод, пошесті й жахливі події, і будуть великі знамення з неба». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Святий Андрій Дунг Лак, пресвітер, і його сподвижники загинули за віру Христову у В’єтнамі; за їхнім заступництвом вознесімо до Господа наші молитви:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай Господь береже його від усяких небезпек і обдаровує його благодатями на благо всієї Церкви.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній процвітала істинна свобода віросповідання і віруючі всіх конфесій могли без перешкод молитися до Господа.
3. Молімося за країни Сходу, а особливо за В’єтнам, щоб Господь зіслав їм своє благословення і мир.
4. Молімося за країни, в яких тривають релігійні, расові чи політичні переслідування, щоб Господь дарував їм істинну свободу і суспільну злагоду.
5. Молімося за всіх померлих, щоб Господь помилував їх і обдарував вічним блаженством у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми мужньо сповідували свою віру і ніколи не відреклися від Христа.
Небесний Отче, обдаруй нас даром істинної віри, щоб ми вірно служили Тобі, і бережи нас від усякого зла. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Святий Отче, прийми дари, які  ми складаємо, вшановуючи страждання святих мучеників; † вчини, щоб серед труднощів нашого життя ми завжди були ві рними Тобі  * і приносили самих себе в угодну Тобі  жертву. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Блаженні переслідувані за правду, * бо їхнє Царство Небесне. (Мт 5, 10)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Наситившись поживою одного Хліба у спомин святих мучеників, смиренно просимо Тебе, Господи, † щоб ми, єдинодушно перебуваючи у Твоїй любові, * удостоїлися вічної нагороди за витривалість. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.