Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Американці повинні робити більше для переслідуваних християн
11:01 Четвер 0 754
26-11-2020, 11:01

Американці повинні робити більше для переслідуваних християн

Американські християни повинні робити більше для своїх переслідуваних сестер та братів по всьому світу, – вважає кардинал Тімоті Долан з Нью-Йорка. Він брав участь у віртуальному симпозіумі з питань переслідувань, в якому взяли участь представники християн з країн, в яких тривають репресії. На зустрічі були також інші релігійні лідери та експерти.
Кардинал закликав католиків поміркувати над тим, як вони можуть допомогти своїм одновірцям, які страждають лише тому, що вірять в того самого Бога. «Якщо наша спільна приналежність до містичного тіла Христа щось означає, тоді їхні страждання також повинні стати нашими», – зазначив кардинал Долан. Він також цитував Йоана Павла ІІ, який описав сучасність як «новий вік мучеників».

Половину всіх християнських мучеників убили лише в ХХ ст. «ХХІ ст. не буде набагато кращим», – визнав кардинал Долан. За дві декади цього століття у всьому світі за віру в Ісуса загинули понад 1 млн 250 тис. осіб.

У своєму виступі кардинал Долан замислювався, що можуть зробити американські католики, щоб допомогти переслідуваним християнам.

«Ми – суспільство з великими традиціями свободи. Ми відчуваємо єдність з переслідуваними, але на цьому не можемо зупинитися. Ми всі повинні стати поборниками свободи», – сказав кардинал і запропонував, наслідуючи приклад Папи Франциска, зробити іспит совісті з цього приводу. Папа закликав християн запитати себе, чи байдужі вони до переслідування, чи коли дізнаються про репресії, почуваються так, наче «страждає член їхньої сім'ї».

Важливо також, щоб американці дізналися про масштаби переслідувань у всьому світі. Кардинал Долан закликав священників у своїх проповідях згадувати історії сучасних мучеників. «Ці історії дуже корисні для безперервного формування віри», – зазначив кардинал.

Джерело: Католицький оглядач з посиланням на Vatican News
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.