Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 1 липня Церква згадує Пресвяту Кров Христову
08:00 Середа 0 145
1-07-2020, 08:00

1 липня Церква згадує Пресвяту Кров Христову

До календарної реформи, проведеної за підсумками ІІ Ватиканського Собору, 1 липня християни врочисто зосереджували увагу на коштовній Крові Христа.
Як згадка Божого Тіла – це продовження Великого Четверга, так і спомин Крові Христа ніби продовжує Велику П’ятницю. Нині обидва свята поєднані в урочистості Тіла і Крові Христа. Проте липень традиційно присвячений Христовій Крові, і релігійні практики цього місяця звертаються до роздумів про її велич.

Новий Завіт не раз підкреслює відкупительну жертву Христа знаками крові: кривавий піт Ісуса під час молитви в Гетсиманському саду (див. 22, 44), роздерте батогами тіло під час Страстей, кров і вода, що витікають із Його пробитого боку на хресті (див. Йн 19, 24). Старозавітні жертвоприношення проливали кров тварин заради очищення, й автор Послання до євреїв наголошує, що як же більше за жертви з тварин кров Христа очистить наше сумління від мертвих діл на служіння Богу живому (див. Євр 9, 14).

Тому вдивляння у Кров Христа неодмінно відсилає до любові Отця, яку Він показав через смерть Свого Сина, і до виправдання та спасіння грішників Його муками (див. Рим 5, 8-9). У Крові Христа людство отримало відпущення гріхів, відкуплення (див. Еф 1, 7), яке довершив Сам Бог, у досконалій любові Сина примиривши все – і земне, й небесне (див. Кол 1, 20). У Крові Агнця спасенні вибілюють свої одежі, (див. Одкр 7, 14), бо сама ця Кров дала їм перемогти (див. Одкр 12,11). Христос Кров’ю набуває Собі вірних із кожного народу (див. Одкр 5, 9), і християни з великою пошаною згадують ціну свого спасіння.

1960 року святий Папа Йоан ХХІІІ апостольським листом «Inde a primis» затвердив літанію до Пресвятої Крові Христа й пояснив суть свята. Та й раніше поширення культу підтримували Папи й богослови. Особливим ушануванням вирізнялися святий Бернард, святий Ансельм, святий Бонавентура, святий Йоан ХХІІІ.

Уклала Юлія Бойко

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 16:23 Понеділок 0 501 10 цікавих фактів про апостолів Петра і Павла Святі апостоли Петро і Павло відомі у всьому християнському світі. Їхні імена викликають у християн багато асоціацій, саме ці апостоли принесли Добру Новину про воскресіння Господа сотням і тисячам послідовників.