Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Луцькі католики відзначили храмове свято
09:10 Середа 0 197
1-07-2020, 09:10

Луцькі католики відзначили храмове свято

29 червня – особливий день для луцької римсько-католицької парафії. Не лише тому, що на цей день за григоріанським календарем припадає урочистість Святих Апостолів Петра і Павла, які є покровителями катедрального собору. 
Для луцьких католиків ця дата пов’язана з іще кількома важливими фактами.

На храмове свято до луцької катедри з року в рік традиційно численно прибували віряни та гості. За дозволом міської влади перекривали рух в околицях Замкової площі, щоби можна було провести урочисту процесію. Проте цьогорічне святкування, з огляду на пандемію коронавірусу, було особливим. Площа перед собором стояла пусткою: паломників з інших парафій на відпусті не було, не було теж процесії та традиційного частування.


З огляду на встановлене обмеження кількості присутніх на релігійних заходах вірян у храмі було мало. Але для того, щоб якомога більше охочих змогли взяти участь у месі й отримати відпуст, настоятель парафії, отець-канонік Павло Хом’як запланував на день урочистості аж п’ять богослужінь. Центральна Меса, транслювалася в режимі онлайн в інтернеті. Попри несприятливі обставини, вона все ж була урочистою – співав, хоч і малочисельний, хор, звучав орган, наприкінці всі традиційно виконали гімн «Te Deum» – «Тебе, Бога, хвалимо». Головний служитель Меси, отець Павло Хом’як під час проповіді наголосив на тому, що люди мають дякувати Богові за отримані дари.


Співслужили настоятелеві вікарій кафедральної парафії, отець Марцін Цесельський та отець Олександр Гамалійчук, настоятель у Торчині й Затурцях. Цей день для отця Олександра Гамалійчука особливий, адже рівно 21 рік тому в цьому храмі його рукоположили у священики. Він був першим волинським католицьким священиком, висвяченим у луцькому катедральному соборі після багатьох років переслідувань Церкви комуністичним режимом.

На Месі молилися за Батьківщину, місто, парафіян, а особливо за тих, хто боровся за повернення храму, – і живих, і тих, хто вже відійшов за вічною нагородою. День Святих Апостолів Петра і Павла вважається теж днем перемоги для луцьких католиків: 25 червня 1991 року, у переддень цього свята, храм повернули громаді й перше богослужіння в ньому звершувалося саме в урочистість покровителів собору.

Після Меси віряни привітали іменинників: настоятеля парафії, отця Павла та органіста Петра Сухоцького.

Текст і фото: Анатолій Оліх

Джерело: Волинський монітор

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий