Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 листопада, понеділок
18:09 Неділя 0 182
10-11-2019, 18:09

Літургія на кожен день, 11 листопада, понеділок

Згідно зі словами Ісуса (пор. Мк 7, 22), глупота є гріхом. Сьогоднішній текст із книги Мудрості пояснить, чому це так. Якщо хтось пропускає крізь себе спокусу і стає причиною згіршення, біда таким, бо така людина безкритична і справді порожня, нема в ній Божого фільтру. Духовна, внутрішня активність і діяльність є ознакою воістину Живої Людини, яка несе Життя, будує цивілізацію любові.
СВ. МАРТИНА ТУРСЬКОГО, ЄПИСКОПА (біл) Обов’язковий спомин
Святий Мартин народився близько 316 року в Угорщині. П’ятнадцятилітнім юнаком найнявся у військо і переїхав до Галії. Одного дня він віддав жебраку, що просив милостиню, половину свого плаща. Наступної ночі йому явився Христос, одягнений у цей плащ. У 18 років покинув військову службу і став учнем св. Іларіона. Під його впливом він заснував перший монастир у Галії в Ліґюжі. Ставши єпископом в Турі, заснував другий монастир в Мармутьє. Дуже ревно намагався навернути мешканців дієцезії, які все ще залишались язичниками. Помер св. Мартин, повертаючись із місіонерської подорожі 8 листопада 397 року. Його поховано 11 листопада, і цей день був прийнятий у всій Церкві як день його спомину.

АНТИФОН НА ВХІД
Я собі настановлю священика ві рного, * який буде чинити за Моїм серцем і за Моєю волею, – говорить Господь.

КОЛЕКТА
Боже, Ти був прославлений життям і смертю святого єпископа Мартина; † віднови в наших серцях чудеса Твоє ї благодаті, * щоб ні смерть, ні життя не могли нас відлучити від Твоєї любові. Через Господа нашо- го Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Мудр 1, 1-7
Початок Книги Мудрості.
Полюбіть справедливість, ви, які правите землею! Роздумуйте про Господа в правоті й у простоті серця шукайте Його! Його знаходять ті, хто Його не спокушає, і Він являється тим, хто не зневірюється у Ньому. Адже думки викривлені від Бога віддаляють, і всемогутність, коли її спокушати, присоромлює безумних. Бо в душу, яка лихе мислить, мудрість не ввійде, ані не оселиться в тілі, запроданому гріхові. Адже Святий Дух, що вихо­вує, від лукавства тікає, відступає від думок безглуздих і віддаляється, коли виринає несправедливість. Мудрість же – дух, що людей любить, однак, не лишає уст хулителя безкарними; бо Бог – свідок його нутра, вір­ний дослідник його серця, і чує, що його язик говорить. Дух бо Господній наповнює Всесвіт і – як Вседержитель – знає кожне слово. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 139, 1-3. 4-5. 6. 7-8. 9-10
Боже, веди нас вічними шляхами.
Господи, Ти дослідив мене і знаєш. *
Ти знаєш, коли я сідаю і коли встаю я.
Ти задуми мої здаля розумієш. *
Ти дослідив мої стежки і мій сон, †
Тобі відомі всі мої дороги.
Адже й слова в мене на язику ще немає, *
а Ти, Господи, вже все знаєш.
Ти оточив мене спереду і ззаду, *
і поклав на мене свою руку.
Твоє знання для мене дивовижне! *
Воно понад мої сили, –
я не спроможний *
його осягнути!
Куди піду від Твого Духа *
і куди втечу від Твого обличчя?
Якщо підіймуся на небо, – Ти є там. *
Якщо зійду в шеол, – і там Ти, Боже.
Коли б я піднявся на крилах світанку *
і на краю моря замешкав, –
то й там Твоя рука мене попровадить, *
мене втримає Твоя правиця.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Флп 2, 15г. 16а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сяйте, мов світила у світі,
дотримуючись життєдайного слова.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 17, 1-6
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус промовив до своїх учнів: «Неможливо, щоби спокуси не прийшли, та горе тому, через кого вони приходять! Йому було б краще почепити собі довкола ши ї жорновий камінь і бути вкинутим в море, ніж щоби спокусив одного з цих малих. Зважайте на себе! Коли згрішить твій брат, – докори йому, а коли по­кається, – прости йому. І якщо сім разів на день згрішить проти тебе і сім разів на день звернеться до тебе, кажучи: “Каюся!” – прости йому». І сказали апостоли Господу: «Додай нам віри!» А Господь промовив: «Коли б ви мали віру, хоч як гірчичне зернятко, і повеліли б цій смоківниці: “Будь вирваною з корінням і стань посадженою в морі!” – то послуха­ла б вас». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Віддаючи шану святому Мартинові, зверні мося до Господа з нашими проханнями:
1. Молімося за святу Церкву, за її єпископів та священиків, щоб вони, наповнені Святим Духом, ревно проповідували Христове Євангеліє всім народам світу.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона завжди була вірна Богові та вела своїх синів і дочок до миру, злагоди й щастя.
3. Молімося за вбогих і злиденних, щоб приклад святого Мартина надихав людей, які живуть у достатку, допома­гати всім потребуючим.
4. Молімося за заможних людей, щоб вони вміли мудро ви­користовувати земні блага і ділилися з тими, хто їх не має.
5. Молімося за померлих, щоб Господь обдарував їх повнотою спасіння.
6. Молімося за нас самих, щоб ми були апостолами Господ­ньої любові для сучасного світу.
Смиренно просимо Тебе, Господи: допоможи нам, за при­кладом святого Мартина, з любов’ю та співчуттям ставитися до наших ближніх, щоб так світ міг побачити і відчути Твою безмежну любов до всіх людей. Через Христа, Госпо­да нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи Боже, освяти ці дари, які ми складаємо на честь святого Мартина, † і керуй нашим життям * як у благополуччі, так і в недолі. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Істинно кажу вам: † усе, що ви зробили одному з Моїх братів найменших, – * ви Мені зробили, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти поживив нас Таїнством єдності, † дай нам бути повністю підпорядкованими Твоїй волі, * щоб ми, наслідуючи святого Мартина в його цілковитій відданості Тобі, дійсно Тобі  належали. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий