Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожний день.11 листопада, субота
16:41 П'ятниця 0 200
10-11-2017, 16:41

Літургія на кожний день.11 листопада, субота

СВ. МАРТИНА ТУРСЬКОГО, ЄПИСКОПА
(біл) Обов’язковий спомин

Життя належить Богові, гроші банкові. Відтак здобути власне можна лише через отримане. Прискила й Акила за життя Павла і спільноти надставляли власні голови, що за ніякі гроші світу ніхто не вчинить. Хто так споріднив нещодавно чужих людей? Яке було це “маленьке”, через вірність якому люди спромоглись до так великого формату Життя?

Св. Мартин народився близько 316 року в Угорщині. П’ятнадцятилітнім юнаком найнявся у військо і переїхав до Галії. Одного дня він віддав жебраку, що просив милостиню, половину свого плаща. Наступної ночі йому явився Христос, одягнений у цей плащ. У 18 років покинув військову службу і став учнем св. Іларіона. Під його впливом він заснував перший монастир у Галії в Лігуже. Ставши єпископом в Турі, заснував другий монастир в Мармутьє. Дуже ревно намагався навернути мешканців дієцезії, які все ще залишались язичниками. Помер св. Мартин, повертаючись з місіонерської подорожі 8 листопада 397 року. Його поховано 11 листопада, і цей день був прийнятий у всій Церкві як день його спомину.

АНТИФОН НА ВХІД

Я собі  настановлю священика ві рного, * який буде чинити за Мої м серцем і за Моєю волею, – говорить Господь.

КОЛЕКТА

Боже, Ти був прославлений життям і смертю святого єпископа Мартина; † віднови в наших серцях чудеса Твоє ї благодаті, * щоб ні смерть, ні життя не могли нас відлучити від Твоє ї любові. Через Господа нашо- го Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Рим 16, 3-9. 16. 22-27

Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Брати! Вітайте Прискилу й Акилу – моїх співробітників у Христі Ісусі, які за мою душу свої голови кла­ли; не тільки я їм дякую, але й усі Церк­ви з язичників; вітайте і їхню домашню Церкву. Вітайте улюбленого мого Епе­не­та, який є первістком Азії для Хри­ста. Вітайте Марію, яка багато по­тру­дилася для вас. Вітайте Андроника та Юнію – родичів та співв’язнів моїх, які є видатними між апостолами і які раніше від мене прийняли Христа. Вітайте Амплія, мого улюб­ле­ного в Господі. Вітайте Урбана, нашого спів­пра­цівника в Христі, та улюблено­го мо­го Стахія. Вітайте одне одного святим поцілунком. Усі Христові Церкви вас ві­тають! Вітаю вас у Господі також і я, Терцій, який писав це послання. Вітає вас Гай – гостинний для мене і для всієї Церкви. Вітає вас міський скарбник Ераст і брат Кварт. Тому, хто за моїм Євангелієм і проповіддю Ісуса Христа може вас зміцнити, згідно з відкрит­тям тайни, яка споконвіку за­мов­чувалася, а нині, за наказом вічного Бога, виявлена через Писання пророків і розголошена для утверд­ження віри між усіма народами, єдиному премудрому Богові, через Ісуса Христа, слава навіки! Амінь. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 145, 2-3. 4-5. 10-11

Славити буду Ім’я Твоє вічно.

Щодня буду Тебе благословляти *
і славити Твоє Ім’я на віки вічні.
Великий Господь, гідний найвищої хвали, *
і величі Його не збагнути.

Славити буду Ім’я Твоє вічно.

Рід за родом Твої діла буде хвалити, – *
вони звіщатимуть про Твою могутність,
Роздумуватиму про велику славу величі Твоєї – *
про Твої діла дивовижні.

Славити буду Ім’я Твоє вічно.

Тебе, Господи, усі Твої діла будуть прославляти, *
Тебе усі Твої праведники будуть благословляти.
Вони розголошуватимуть славу Твого Царства *
і розповідатимуть про Твою могутність.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ 2 Кор 8, 9

Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус Христос, будучи багатим, заради вас став убогим,
аби ви збагатилися Його зубожінням.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 16, 9-15

† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Набувайте собі друзів з мамони неправди, щоб коли вона зникне, прийняли вас до вічних осель. Вірний у найменшому – і у великому вірний; несправедливий у найменшому – і у великому несправедливий. Тож коли щодо неправедної мамони ви не були вірні, то хто вам довірить справжнє багатство? І коли в чужому ви не були вірні, то хто вам дасть ваше? Жодний слуга не може двом панам служити: або одного буде ненавидіти, а другого любитиме; або одного буде триматися, а другим нехтуватиме. Не можете служити Богові й мамоні». Чули все це фарисеї, які були грошолюбами, і насміхалися з Нього. А Він сказав їм: «Ви вдаєте із себе праведних перед людьми; Бог же знає ваші серця, бо те, що серед людей високе, – огидне перед Богом».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Віддаючи шану святому Мартинові, звернімося до Господа з нашими проханнями:

1. Молімося за святу Церкву, за її єпископів та священиків, щоб вони, наповнені Святим Духом, ревно проповідували Христове Євангеліє всім народам світу.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона завжди була вірна Богові та вела своїх синів і дочок до миру, злагоди й щастя.
3. Молімося за вбогих і злиденних, щоб приклад святого Мартина надихав людей, котрі живуть у достатку, допома­гати всім потребуючим.
4. Молімося за заможних людей, щоб вони вміли мудро ви­користовувати земні блага і ділилися з тими, хто їх не має.
5. Молімося за померлих, щоб Господь обдарував їх повнотою спасіння.
6. Молімося за нас самих, щоб ми були апостолами Господ­ньої любові для сучасного світу.

Смиренно просимо Тебе, Господи: допоможи нам, за при­кладом святого Мартина, з любов’ю та співчуттям відноси­тися до наших ближніх, щоб так світ міг побачити і відчути Твою безмежну любов до всіх людей. Через Христа, Госпо­да нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи Боже, освяти ці дари, які ми складаємо на честь святого Мартина, † і керуй нашим життям * як у благополуччі, так і в недолі. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ ПРО СВЯТИХ ПАСТИРІВ

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемо­гутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. З ра­дістю віддаємо честь святому Н., якого Ти дав своєму народові як ревного пастиря. * Його приклад зміцнює нас у доброму житті, його слова нас навчають, * а його заступництво випрошує нам Твою опіку. Тому зі сонмами Ангелів та Святих * співаємо Тобі гімн слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

І стинно кажу вам: † усе, що ви зробили одному з Мої х браті в найменших, – * ви Мені  зробили, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Боже, Ти поживив нас Та їнством єдності, † дай нам бути повністю підпорядкованими Твої й волі, * щоб ми, наслі дуючи святого Мартина в його цілковитій ві дданості Тобі , ді йсно Тобі  належали. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий