Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 жовтня, субота
18:02 П'ятниця 0 160
11-10-2019, 18:02

Літургія на кожен день, 12 жовтня, субота

(зел) Субота ХХVIІ звичайного тижня
Слухаючи слова Христа, іноді ми можемо дивуватися точності Його порівнянь і пояснень. Ми виражаємо свої почуття, прославляючи і благословляючи Його мудрість. Чинячи так, ми часом не дозволяємо, щоб Його слова торкнули нас ізсередини. Подібно ми чинимо, коли, слухаючи якогось проповідника, захоплюємось його красномовством, чекаємо на гарні порівняння та історії, але десь там у глибині серця не приймаємо його слова до себе. Христос застерігає нас від такого підходу. Він прагне, щоб ми не змарнували можливість підпасти під спасенну дію слова.


АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твої й владі * й ніхто не може противитися Твоїй волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, щедрість Твоєї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які  непокоять наше сумління, і дай нам також те, чого ми не осмілюємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Йоіл 4, 12-21
Читання з Книги пророка Йоіла.
Так говорить Господь: «Нехай встануть, нехай зійдуть народи в Йосафатову долину! Бо там сяду Я суди­ти всі народи звідусюди. Пускайте в рух серпи, бо жниво доспіло. Ідіть, топчіть, бо винотока повна; бочки перели­ваються, бо зло їхнє велике! Натовп на натовпі в долині Суду! Бо близько день Господній у долині Суду! Сонце й місяць почорніли, світло зір гасне. І загримить Господь із Сіону, дасть голос свій почу­ти з Єрусалима, і затремтить земля й небо! Але Господь буде прибіжищем для свого люду, і фортецею для дітей Ізраїля. Ви зрозумієте тоді, що Я – Господь, Бог ваш, що живу на Сіоні, моїй святій горі. Єрусалим буде святим місцем і чужинці не переходитимуть більш через нього. Того часу гори закапають вином солодким, а горби молоком тектимуть, і всі потоки у Юдеї потечуть водою. Джерело з дому Господнього проб’ється і зрошуватиме Шіттім-долину. Єгипет румовищем стане, Едом – без­людним диким краєм за насильство над синами Юди; за те, що неповинну кров на їхній землі пролили. Юда ж буде заселений повіки, і Єрусалим від роду і до роду. Я відплачу їхню кров, без кари не залишу. І Господь жи­тиме на Сіоні». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 97, 1-2. 5-6. 11-12
Праведні серцем, в Господі радійте.
Господь воцарився: хай земля звеселиться! *
Нехай численні острови зрадіють!
Хмара й темрява навколо Нього, *
справедливість і суд – основа Його престолу.
Гори, наче віск, від обличчя Господа розтопились, *
від обличчя Господа землі всієї.
Небеса сповістили Його справедливість, *
і всі народи побачили Його славу.
Світло для праведника сяє, *
радість – для праведних серцем.
У Господі, праведні, радійте, *
пам’ять Його святості славте.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні ті, які слухають Боже слово
і його зберігають!
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 27-28
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли Ісус говорив, якась жінка з натовпу, підвищивши голос, сказала Йому: «Блаженна утроба, яка носила Тебе, і груди, які Ти ссав!» А Він відказав: «Звісно, блаженні ті, які слухають Боже слово і бережуть його!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом Пресвятої Діви Марії просімо у Господа Бога благодаті вірного виконання Його волі:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона з любов’ю та міццю об’являла всім народам таємницю Триєдиного Бога. Нехай усі люди Церкви зберігають Господнє вчення, живучи нескінченною Божою любов’ю серед скінченного світу.
2. За заступництвом Марії, Матері всіх людей, просімо миру і духовності для нашого народу.
3. За заступництвом Марії, Утішительки засмучених, просімо про здоров’я та терпеливість для хворих і стражденних.
4. За заступництвом Марії, Матері Неустанної Допомоги, просімо про благодать віри і повернення на дорогу Заповідей Божих для всіх, хто зійшов на манівці гріха.
5. За заступництвом Марії, Заступниці грішників, просімо про прощення гріхів усім померлим.
6. За заступництвом нашої Непорочної Матері просімо для всіх нас благодаті істинно праведного і безгрішного життя.
Вислухай, Отче, прохання свого народу, який з довірою покладається на заступництво Матері Твого Єдинородного Сина, і безустанно допомагай нам. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми Тобою встановлену жертву † і святими тайнами, які ми звершуємо як Твої слуги, * доверши в нас справу спасіння та освячення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:11 Вівторок 0 179 Літургія на кожен день, 16 жовтня, середа (зел) Середа ХХVIІІ звичайного тижня
Засуджуючи фарисеїв за їх лицемірство і любов до пошанувань, Христос не хоче сказати, що не дбає про них. Він тільки хоче їх захищати від них самих, а інших від їх жадібності. Він досконало знає, наскільки руйнівними спокусами є влада і багатство і як легко ошукатися добробутом. Провокуючи їх до бурхливої реакції, Ісус намагається дістатися їх душі, показати те знищення, яке чинить в серці людини лукавство, і допомогти спастися від цієї смертельної небезпеки.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву