Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 жовтня, субота

Літургія на кожен день, 12 жовтня, субота

(зел) Субота ХХVIІ звичайного тижня
Слухаючи слова Христа, іноді ми можемо дивуватися точності Його порівнянь і пояснень. Ми виражаємо свої почуття, прославляючи і благословляючи Його мудрість. Чинячи так, ми часом не дозволяємо, щоб Його слова торкнули нас ізсередини. Подібно ми чинимо, коли, слухаючи якогось проповідника, захоплюємось його красномовством, чекаємо на гарні порівняння та історії, але десь там у глибині серця не приймаємо його слова до себе. Христос застерігає нас від такого підходу. Він прагне, щоб ми не змарнували можливість підпасти під спасенну дію слова.


АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твої й владі * й ніхто не може противитися Твоїй волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, щедрість Твоєї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які  непокоять наше сумління, і дай нам також те, чого ми не осмілюємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Йоіл 4, 12-21
Читання з Книги пророка Йоіла.
Так говорить Господь: «Нехай встануть, нехай зійдуть народи в Йосафатову долину! Бо там сяду Я суди­ти всі народи звідусюди. Пускайте в рух серпи, бо жниво доспіло. Ідіть, топчіть, бо винотока повна; бочки перели­ваються, бо зло їхнє велике! Натовп на натовпі в долині Суду! Бо близько день Господній у долині Суду! Сонце й місяць почорніли, світло зір гасне. І загримить Господь із Сіону, дасть голос свій почу­ти з Єрусалима, і затремтить земля й небо! Але Господь буде прибіжищем для свого люду, і фортецею для дітей Ізраїля. Ви зрозумієте тоді, що Я – Господь, Бог ваш, що живу на Сіоні, моїй святій горі. Єрусалим буде святим місцем і чужинці не переходитимуть більш через нього. Того часу гори закапають вином солодким, а горби молоком тектимуть, і всі потоки у Юдеї потечуть водою. Джерело з дому Господнього проб’ється і зрошуватиме Шіттім-долину. Єгипет румовищем стане, Едом – без­людним диким краєм за насильство над синами Юди; за те, що неповинну кров на їхній землі пролили. Юда ж буде заселений повіки, і Єрусалим від роду і до роду. Я відплачу їхню кров, без кари не залишу. І Господь жи­тиме на Сіоні». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 97, 1-2. 5-6. 11-12
Праведні серцем, в Господі радійте.
Господь воцарився: хай земля звеселиться! *
Нехай численні острови зрадіють!
Хмара й темрява навколо Нього, *
справедливість і суд – основа Його престолу.
Гори, наче віск, від обличчя Господа розтопились, *
від обличчя Господа землі всієї.
Небеса сповістили Його справедливість, *
і всі народи побачили Його славу.
Світло для праведника сяє, *
радість – для праведних серцем.
У Господі, праведні, радійте, *
пам’ять Його святості славте.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні ті, які слухають Боже слово
і його зберігають!
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 27-28
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли Ісус говорив, якась жінка з натовпу, підвищивши голос, сказала Йому: «Блаженна утроба, яка носила Тебе, і груди, які Ти ссав!» А Він відказав: «Звісно, блаженні ті, які слухають Боже слово і бережуть його!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом Пресвятої Діви Марії просімо у Господа Бога благодаті вірного виконання Його волі:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона з любов’ю та міццю об’являла всім народам таємницю Триєдиного Бога. Нехай усі люди Церкви зберігають Господнє вчення, живучи нескінченною Божою любов’ю серед скінченного світу.
2. За заступництвом Марії, Матері всіх людей, просімо миру і духовності для нашого народу.
3. За заступництвом Марії, Утішительки засмучених, просімо про здоров’я та терпеливість для хворих і стражденних.
4. За заступництвом Марії, Матері Неустанної Допомоги, просімо про благодать віри і повернення на дорогу Заповідей Божих для всіх, хто зійшов на манівці гріха.
5. За заступництвом Марії, Заступниці грішників, просімо про прощення гріхів усім померлим.
6. За заступництвом нашої Непорочної Матері просімо для всіх нас благодаті істинно праведного і безгрішного життя.
Вислухай, Отче, прохання свого народу, який з довірою покладається на заступництво Матері Твого Єдинородного Сина, і безустанно допомагай нам. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми Тобою встановлену жертву † і святими тайнами, які ми звершуємо як Твої слуги, * доверши в нас справу спасіння та освячення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює навіки вічні.
Літургія на кожен день, 11 жовтня, п'ятниця (зел) П’ятниця ХХVIІ звичайного тижня
Сьогодні Євангеліє показує, наскільки людина є підступною. Якщо щось іде не по-нашому, або щось не можемо зрозуміти, – можемо видумати найбільш неймовірні пояснення, щоб виправдати своє невігластво чи незгоду. Так само було і в часи Ісуса. Коли Його сучасники не можуть зрозуміти або прийняти Його місію, вдаються до нелогічних аргументів. Христос, показуючи абсурдність звинувачень, застерігає нас від сатани – справжнього ворога, який є безжалісним і тільки прагне одного: знищити людину.  
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА XXIII, Папи
Анджело Джузеппе Ронкаллі народився 1881 р. на півночі Італії, у містечку Сотто-іль-Монте. 1902 р. він закінчив початкову духовну семінарію в Бергамо, а в 1904 отримав сан священника. Під час війни знаходився на фронті: спочатку як санітар, а потім як капелан. 23 грудня 1944 р. був призначений папським нунцієм в Парижі, а з 1951 став представником Святого Престолу при ЮНЕСКО. Влітку 1952 р. папа Пій ХІІ призначив його кардиналом, а 1953 р. – Патріархом Венеції. 28 жовтня 1958 р. кардинала Ронкаллі обрано Папою Римським.  Понтифікат  Йоана XXIII,  що  продовжився  неповних 5 років, визначив новий курс ватиканської політики, яка відповідала новим реаліям і була покликана встановити діалог між різними країнами та конфесіями і покращити соціальне становище вірян у різних регіонах світу. 25 січня 1959 р. Йоан XXIII скликав Другий Ватиканський Собор. Помер 3 червня 1963 р. Канонізований 27 квітня 2014 р.
Спільні Меси: про Папу


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 жовтня, понеділок Ми часто ставимо собі питання, яке сьогодні присутнє в Євангелії: що маю зробити, щоби осягнути життя вічне? Відповідь Ісуса дуже конкретна: Люби Бога і ближнього. А також Він додає, як це реалізується в житті. Дивлячись на самарянина, який допомагає пораненому ближньому, відчуваємо сором, що це робить людина зовсім чужа, а не ми. Христос хоче, щоб ти інакше подивився на цю притчу. Побач себе у зраненій людині, як такого, що не вміє любити, адже ти був декілька разів зранений у цьому світі. У самарянині побач Христа, який нахиляється до тебе, щоб тебе лікувати і дарувати вічне життя даром, даруючи свою любов.
ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ РОЗАРІЮ (біл) Обов’язковий спомин
Звичай молитись на розарії сягає ХІІ століття. Його розповсюдили домініканці. Молитвою на розарії закликали Божу допомогу, коли Європа перебувала під загрозою ісламської навали. Коли 7 жовтня 1571 року була здобута перемога під Лепанто, Папа Пій V затвердив у цей день свято Пресвятої Діви Марії Розарію, щоб виразити вдячність за врятування християнства і заохотити вірних до цієї молитви.