Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 жовтня, п'ятниця
18:05 Четвер 0 180
10-10-2019, 18:05

Літургія на кожен день, 11 жовтня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХХVIІ звичайного тижня
Сьогодні Євангеліє показує, наскільки людина є підступною. Якщо щось іде не по-нашому, або щось не можемо зрозуміти, – можемо видумати найбільш неймовірні пояснення, щоб виправдати своє невігластво чи незгоду. Так само було і в часи Ісуса. Коли Його сучасники не можуть зрозуміти або прийняти Його місію, вдаються до нелогічних аргументів. Христос, показуючи абсурдність звинувачень, застерігає нас від сатани – справжнього ворога, який є безжалісним і тільки прагне одного: знищити людину.  
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА XXIII, Папи
Анджело Джузеппе Ронкаллі народився 1881 р. на півночі Італії, у містечку Сотто-іль-Монте. 1902 р. він закінчив початкову духовну семінарію в Бергамо, а в 1904 отримав сан священника. Під час війни знаходився на фронті: спочатку як санітар, а потім як капелан. 23 грудня 1944 р. був призначений папським нунцієм в Парижі, а з 1951 став представником Святого Престолу при ЮНЕСКО. Влітку 1952 р. папа Пій ХІІ призначив його кардиналом, а 1953 р. – Патріархом Венеції. 28 жовтня 1958 р. кардинала Ронкаллі обрано Папою Римським.  Понтифікат  Йоана XXIII,  що  продовжився  неповних 5 років, визначив новий курс ватиканської політики, яка відповідала новим реаліям і була покликана встановити діалог між різними країнами та конфесіями і покращити соціальне становище вірян у різних регіонах світу. 25 січня 1959 р. Йоан XXIII скликав Другий Ватиканський Собор. Помер 3 червня 1963 р. Канонізований 27 квітня 2014 р.
Спільні Меси: про Папу


АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твоїй владі * й ніхто не може противитися Твоїй волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, щедрість Твоє ї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які  непокоять наше сумлі ння, і дай нам також те, чого ми не осмілюємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній  вічний  Боже,  Ти  схотів,  щоб  святий Йоан XXIII очолював увесь Твій народ і служив йому словом і прикладом; † за його заступництвом бережи пастирів Твоєї Церкви разом із довіреною їм паствою * і веди їх стежками вічного спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Йоіл 1, 13-15; 2, 1-2
Читання з Книги пророка Йоіла.
Зодягніться, о священики, у вереття і плачте! Слуги жертовника, ридайте! Ідіть, ночуйте у вереттях, слуги Бога мого, бо в домі Бога вашого не стало ні приношен­ня, ні ливних жертв. Призначте святий піст, скличте збо­ри; зберіть старших, усіх мешканців краю у дім Господа, Бога вашого, і взивайте до Господа: «О, що за день!» Бо близько день Господній; він, немов руїна, від Всемогут­нього надійде. Затрубіть в ріг на Сіоні, вдарте тривогу на Моїй святій горі! Нехай тремтять усі мешканці краю, бо надходить день Господній, бо він близько! День темряви й пітьми, день хмари й густої мряки. Немов зірниця, розкидаєть­ся по горах народ численний, сильний, якого не бувало споконвіку і після нього більш не буде аж до років най­дальших родів. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 9, 2-3. 6 і 16. 8-9
Бог йде по правді землю всю судити.
Хвалитиму Господа усім своїм серцем, *
розповідатиму про всі Твої чуда.
Я буду веселитися і радіти Тобою, *
співатиму Твоєму Імені, о Всевишній.
Ти погрозив народам, і наслав на безбожного згубу, *
Ти стер їхнє ім’я на віки вічні.
Народи провалилися в яму, яку вони копали, †
в пастку, яку вони ж приховали, *
їхня нога попала.
Господь возсідає повіки, *
Він приготовив свій престол для суду,
Він по правді судитиме Всесвіт, *
судитиме народи справедливо.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 12, 31б-32
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нині князь цього світу геть вигнаний буде.
І Я, коли буду піднятий від землі,
притягну всіх до себе!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 15-26
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу, як Ісус виганяв біса, деякі з людей сказа­ли: «Вельзевулом, князем бісівським, Він бісів виганяє». А інші, випробовуючи, шукали від Нього знамення з неба. Знаючи їхні думки, Він сказав їм: «Кожне царство, яке саме в собі розділилося, запустіє, і дім на дім впаде. Коли ж сатана сам у собі розділився, то як встоїть його царство? Ви ж кажете, нібито Я Вельзевулом виганяю бісів. Коли Я Вельзевулом виганяю бісів, то ким сини ваші виганяють? Тому вони будуть вам суддями. Коли ж Я пер- стом Божим виганяю бісів, то Боже Царство вже прийшло до вас. Коли сильний, озброїв­шись, стереже свій двір, – його майно в безпеці. Коли ж хто дужчий від нього нападе й переможе його, то забере всю його зброю, на яку покладався, і розділить свою здо­бич. Хто не зі Мною, той проти Мене; і хто не збирає зі Мною, той розкидає. Коли нечистий дух виходить з лю­дини, то блукає безводними місцями, шукаючи спокою, і, не знаходячи, каже: “Повернуся до свого дому, звідки я вийшов”. І, прибувши, знаходить його заметеним і при­браним. Тоді йде, бере сім інших духів, гірших за себе, і, ввійшовши, живуть там. І стає останнє тій людині гір­шим від попереднього». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Сатана неустанно ворогує з Богом і людиною; просімо Христа зміцнити нас та Церкву в боротьбі зі злом:
1. Церква, слухаючи заповідей Христа, навчає нас правди про Бога та людину; молімося, щоб люди завжди слухали наказів Церкви.
2. У день спомину святого Папи Йоана ХХІІІ молімося за святу Церкву, за Папу, єпископів і священників, щоб вони, повні дарів Святого Духа, по всій землі ділилися з іншими досвідом живої віри в Ісуса та перемінювальну міць Його слова.
3. Молімося за тих, хто дбає про збереження миру та справедливості, щоб вони подолали заколоти сіячів ненависті й війни.
4. Молімося за тих, які потрапили у неволю алкоголю та наркоти- ків, щоб вони з Божою допомогою перемогли це зло і порятували себе.
5. Не всі померлі відпокутували за скоєні гріхи; молімося, щоб Господь зі свого милосердя простив їх.
6. Молімося за нас самих, щоб наше істинно християнське життя було прикладом для наших ближніх.
Господи Ісусе Христе, Ти своєю смертю та воскресінням переміг сатану, вислухай наші молитви і захисти від підступів злого духа свою святу Церкву і нас, її дітей. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми Тобою встановлену жертву † і святими тайнами, які  ми звершуємо як Твої  слуги, * доверши в нас справу спасіння та освячення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:11 Вівторок 0 179 Літургія на кожен день, 16 жовтня, середа (зел) Середа ХХVIІІ звичайного тижня
Засуджуючи фарисеїв за їх лицемірство і любов до пошанувань, Христос не хоче сказати, що не дбає про них. Він тільки хоче їх захищати від них самих, а інших від їх жадібності. Він досконало знає, наскільки руйнівними спокусами є влада і багатство і як легко ошукатися добробутом. Провокуючи їх до бурхливої реакції, Ісус намагається дістатися їх душі, показати те знищення, яке чинить в серці людини лукавство, і допомогти спастися від цієї смертельної небезпеки.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву