Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Жнива на катехетичній ниві
23:10 Субота 0 307
5-10-2019, 23:10

Жнива на катехетичній ниві

У суботу, 5 жовтня, в Інституті релігійних наук св. Томи Аквінського у Києві відбулося вручення дипломів випускникам катехетичних курсів НКЦ “Дерево життя". Десять випускників, що обрали напрямок сімейного консультування або катехетичний зможуть здобуті знання використати на практиці не лише зараз, а й протягом цілого свого життя. 
Вручення дипломів відбувалось за участі єпископа Віталія Кривицького SDB, ординарія Київсько-Житомирської дієцезії. На початку зустрічі єпископ виголосив лекцію для зібраних студентів на тему: "Катехізація (євангелізація) і снобізм". Різноманітні форми снобізму проникають до нашої повсякденності. Тому варто придивитись також до нашого парафіяльного життя. Можливо, там є багато рамок без наповнення. Робимо щось, бо так треба, бо так завжди було, не заглиблюючись у сенс. Особливо звертаючись до випускників, владика заохотив їх шукати нові обрії, які відкриваються після завершення курсів. Нові обрії також стосуються пізнавання себе, зміцнення своєї віри. Постійний пошук відповідей на запитання щодо вчення Церкви, насамперед для власного усвідомлення, дозволить потім з допомогою професійних навичок, здобутих на курсах, краще євангелізувати або катехізувати. "Євангелізація чи катехізація - це справжні ліки на наш снобізм. Якщо катехет не дбає про власну зустріч із Живим Богом, то залишається лише пуста форма "так має бути", - підкреслив єпископ.Єпископ також і звернувся до студентів, які цього року поступили на І курс, це 20 студентів з Києва та інших міст. В тому числі, що є цікавим, 3 подружжя. "Хай ці заліковки [які першокурсники отримали також з рук єпископа - прим. ред] передають не оцінки, а віру", - побажав владика.   


В адміністрації Інституту радіють зі здобутків випускників: "Ми тішимося кожному покликанню до служіння в Церкві - зокрема, серед мирян. І тому з радістю приймаємо на місце випускників першокурсників, які розпочинають трирічну програму не лише навчання, але і християнської формації”. 
Натомість самі випускники, а серед них - Світлана Руссу з Бердичева, жалкують, що вже завершились заняття, однак тепер вже настав той момент, коли треба відповідати на виклики, які перед ними ставить життя та Церква. "Дякую Богу за навчання, безцінні та вже систематизовані знання, зростання в вірі. Найбільша вдячність за викладачів і студентів, за нові знайомства, за безліч свідчень живої віри кожного з них, за постійне відчуття Божої присутності та радісну атмосферу під час навчання. Я щаслива, що тут вчилася! На даний момент я відповідальна при парафії за курс "Альфа", являюсь аніматором спільноти, де ділимось Божим Словом, допомагаю у проведенні катехез для дорослих, тому зможу ділитися здобутим з іншими" - підсумовує Світлана.


Отець Петро Балог ОР, новопризначений директор Інституту, побажав, аби студенти-випускники обов’язково знайшли можливість та місце використання отриманих знань на ділі. Щодо змін, які можуть бути в Інституті у зв'язку зі зміною директора, то о. Петро зазначив, що їм передуватимуть консультації та обговорення, які мають допомогти зробити навчання ще більш цікавим, ефективним та корисним. 
Продовженням святкування стала Євхаристія, яку очолив єпископ. Йому співслужили отці домініканці та о. Рафаїл Мишковський OCD з Бердичева. "Залікова книжка, яку сьогодні отримали першачки, це щось дуже важливе. Бо воно не тільки показує те, як відвідувались лекції, але що є певні плоди навчання. Був час слухання, усвідомлення, можливість дочитати, а потім приходить сесія, коли треба вже дати звіт", - розпочав єпископ проповідь. Ці нові знання людина пропускає через себе, і тоді вони можуть бути корисними для ділення з іншими. Подібну стратегію, якщо так можна сказати, мав Ісус. Коли через якийсь час навчання Він відпускає учнів проповідувати Слово. Це не є богослови "з вищої полиці", прості люди, які прийняли Добру Новину, вона оселилась у їх серці. "І сьогодні вони повертаються та дають звіт - заповнені залікові книжки". Врешті мало слухати Слово, треба взяти його до свого життя і переконатися, що воно справді працює. 

Єпископ Кривицький підкреслив, що можна піддатись спокусі продуктивності і бути переконаним, що близькість до Бога рівнозначна завжди успішному та безтурботному життю. Перекреслює це твердження життя святих. Наприклад, св. Тереза від Дитяти Ісуса прожила коротке життя сповнене стражданням, хворобами, зреченнями, однак дійшла до неба. Завданням кожного нашого дня є вечірні роздуми над тим, чи сьогодні мої відносини з Богом розвивались?

Святкова Євхаристія добігла кінця. Випускники робили пам'ятні фото, спілкувались з однокурсниками. За місяць буде чергова сесія, але вже без них. Бо вони відкривають нові обрії.

При Інституті релігійних наук св. Томи Аквінського діє Навчально-Катехетичний центр "Дерево життя", який пропонує трирічні курси за спеціальністю: євангелізація/катехізація та сімейне консультування. Заняття відбуваються раз на місяць протягом двох днів. 

Аліна Петраускайте 
 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 10:01 Четвер 0 90 Урочистість на честь святої Терези від Ісуса в Бердичеві У вівторок, 15 жовтня, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві відзначили урочистість святої Терези від Ісуса, яка є Вчителем Церкви, реформаторкою та засновницею ордену Босих Кармелітів.