Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Спів на руїнах костелу
12:20 Четвер 3 349
10-10-2019, 12:20
Відео 349 3

Спів на руїнах костелу

Камерний хор "Лукаш" рівненського Міського Будинку Культури представив виконання відомого твору "Halleluja" Леонарда Коена на руїнах римсько-католицького храму у Тайкурах на Рівненщині. 
 
На сторінці "Костели і каплиці України" читаємо історичну довідку про храм:

Перша згадка про Тайкури датується 1528 роком. 3 квітня 1614 року поселення отримало магдебурзьке право. У радянські часи містечко Тайкури стало невеликим селом з півтисячним населенням.

Бароковий костел, який у містечку постав 1710 року коштом його чергового власника Лаврентія Пепловського, мав бути родинною усипальницею (до речі, його син Ян Павло у 1731 р. також фундував у Тайкурах греко-католицьку Свято-Покровську церкву, яку із входженням Волині в Російську імперію зробили православною). Храм св. Лаврентія консекрував 1727 року єпископ Стефан Рупневський. Правда, за іншою інформацією первинний костел у Тайкурах збудували ще у другому десятилітті XVII століття, і після завданих військовими діями у другій половині цього століття руйнувань його було відновлено саме 1710 року. Відомо, що у середині 30-х років минулого століття до парафії входило півтора десятка сусідніх сіл, в яких проживало понад 1100 римо-католиків. Опікувався ними настоятель о. Ян Рутковський.


У радянські часи 14 квітня 1952 року костел перетворили на зерносховище, а від 14 лютого 1953 року він використовувався як музей атеїзму. У 1979 році став господарським складом місцевого колгоспу, а нині перебуває у стані руїни. В останні роки волонтери з Польщі та місцеві час від часу прибирають храм та його територію, встановлюють хрести та запалюють свічки.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
3 комментарія
Анатолій
Додав Анатолій
11 жовтня 2019 07:43
Хіба католицький храм не призначений для того, аби в ньому молитися до Бога і прославляти Його? Хіба це місце для флешмобів, навіть якщо костел вже зруйнований? Навіщо поширювати таке на католицькому сайті?
alina
Додав alina
11 жовтня 2019 08:59
Дякуємо, пане Анатолію, за Ваш коментар! Він допомагає краще усвідомити, що відбувається в нашій країні. Ми згадали про це відео, аби показати, що щось не так з нашим суспільством. Історична інформація про костел закінчується реченнями: "У 1979 році став господарським складом місцевого колгоспу, а нині перебуває у стані руїни. В останні роки волонтери з Польщі та місцеві час від часу прибирають храм та його територію, встановлюють хрести та запалюють свічки". Руїна триває... шкода, що не змінюємо цього.
czekajuczij
Додав czekajuczij
11 жовтня 2019 19:42
А вони не прославляють Бога й не звертаються до Нього? Що поганого у цій публікації, де хор співає? Чому цього не можна поширювати на католицькому сайті?