Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск призначив єпископа-помічника для Київсько-Житомирської дієцезії
13:07 Середа 0 1 947
18-09-2019, 13:07

Папа Франциск призначив єпископа-помічника для Київсько-Житомирської дієцезії

У середу, 18 вересня 2019 року, у Ватикані повідомлено, що Папа Франциск призначив отця Олександра Язловецького єпископом-помічником Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, надавши йому титулярний осідок Туляни.
Єпископ-номінант Олександр народився 2 березня 1979 року в селі Гибалівка Шаргородського району Вінницької області. Закінчивши загальноосвітню школу та професійно-технічне училище (за спеціальністю будівельник) у місті Шаргород, 24 вересня 1996 року розпочав навчання у Вищій духовній семінарії Святого Духа в місті Городок Хмельницької області. 25 травня 2004 року отримав пресвітерські свячення з рук єпископа Леона Дубравського.

Служив душпастирем у селі Мурафа Шаргородського району Вінницької області. У 2005–2006 роках був вихователем вступного курсу у Вищій духовній семінарії Святого Духа. 2006 року розпочав навчання в Папському Латеранському університеті. Захистивши дисертацію на тему «Мішані подружжя в Католицькій і Православній Церкві», отримав ступінь доктора канонічного права. Після навчання в Римі 2013 року отець Олександр був призначений економом і викладачем канонічного права у Вищій духовній семінарії Святого Духа, а 2014 року – ректором цієї семінарії.

З 1 вересня 2018 року виконував функцію канцлера Київсько-Житомирської дієцезії.

18 вересня 2019 Папа Франциск призначив отця Олександра єпископом-помічником Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Єпископ-номінант володіє українською, російською, польською, італійською й англійською мовами.

Київсько-Житомирська дієцезія об’єднує римсько-католицькі парафії Київської, Житомирської, Черкаської й Чернігівської областей. Катедральний собор святої Софії розташований у Житомирі, а статус співкатедрального має собор святого Олександра в Києві. 2017 року ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії призначено єпископа Віталія Кривицького.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 10:01 Четвер 0 90 Урочистість на честь святої Терези від Ісуса в Бердичеві У вівторок, 15 жовтня, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві відзначили урочистість святої Терези від Ісуса, яка є Вчителем Церкви, реформаторкою та засновницею ордену Босих Кармелітів.