Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Геня Самборська: сім'ї мають бути головними героями в українській державі
19:00 Четвер 1 216
19-09-2019, 19:00

Геня Самборська: сім'ї мають бути головними героями в українській державі

Напередодні Конгресу знайомимось зі ще одним доповідачем - Геня Самборська, голова Всеукраїнського фонду "За гідність людини".  

Розкажіть, будь ласка, які виклики сучасний світ ставить перед Вашим фондом?

За останні роки інститут сім’ї в Україні зазнав більше атак, ніж за роки незалежності. Сьогодні необхідно захищати шлюб та сім’ю, які знаходяться в групі ризику. Здорова сім’я – це як червоні кров’яні тільця в організмі. Якщо їх недостатньо - можна говорити про хворобу людини. Ми бачимо недостатньо здорових сімей в суспільстві, і це ознака нашого хворого суспільства.

Хто на Вашу думку, в наш час, найбільше "полює" на гідність людини?

«Мисливців» вистачає, особливо на молодь. Людська гідність це не те, скільки ти чогось маєш, а те, ким ти є. Гідність – це також і вміння постояти за себе. Досить часто заважає небажання і страх, що «не зрозуміють, осудять, відвернуться». Навіть деякі сім’ї намагаються закритися у своєму «домашньому гніздечку», щоби захистити себе від впливу суспільства. Ці люди мають слабке уявлення про механізм життя суспільства та його значного впливу, вони знаходяться ніби в «мильній бульбашці» Така «приватизація» скоріше послаблює структуру сім’ї, ніж укріплює її. Важливо щоби наші сім’ї були, незважаючи на труднощі, головними героями в українській державі. Це залежить від нас.

Яка найбільша проблема сучасної сім'ї?

Не готовність до життя в подружжі, не бажання (егоїзм) і невміння робити все задля добра і щастя своєї дружини (чоловіка).

Назвіть 3 ключі до щасливої сім'ї?

- Ніколи не піднімати тему розлучення, не погрожувати розлученням.
- Дякувати, добре відгукуватися одне про одного (особливо перед своїми дітьми та в присутності інших).
- Не дозволяти іншим людям (особливо батькам) втручатися, говорити про свого чоловіка (дружину) без належної поваги.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
1 комментарій
Лариса
Додав Лариса
19 вересня 2019 20:42
У подружжя має бути доповнююче симбіозне гендерне коріння, світлі духовно душі, які палть любовю милосердям і гідністю
Інтерв'ю 13:06 Неділя 0 215 О. Яцек Коцур: «Велика частина парафіян прийшла до парафії св. Архистратига Михаїла завдяки Facebook» Храм Архангела Михаїла РКЦ на Сихові вирізняється незвичною архітектурою. Старовинна цегла з якої збудована споруда, навіває думку, що перед нами старовинна сакральна будівля, а якщо зайдемо всередину, то бачимо, що інтер’єр порівняно сучасний. Окрім того у храмі є численні святині. Зокрема сутанна Папи Йоана Павла ІІ. Про життя парафіяльної спільноти спілкуємося у екслюзивному інтерв’ю із настоятелем храму отцем Яцеком Коцуром.