Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 10 жовтня Церква згадує блаженну Марію Анелю Трушковську
09:18 Четвер 0 75
10-10-2019, 09:18

10 жовтня Церква згадує блаженну Марію Анелю Трушковську

Софія Каміла (1825–1899) народилася в Каліші (Польща), у багатодітній шляхетній родині гербу Тшаска. 1834 року сім’я перебралася до Варшави.
Удома дівчинка отримала хороше виховання й початкову освіту. Особливо на її зростання вплинула вчителька – Анастасія Котович. Через слабке здоров’я шістнадцятирічна Софія Каміла мусила на рік виїхати до Швейцарії, а після повернення доглядала за хворим батьком.

З дитинства прагнула присвятити себе на служіння Богові, була чуйна до людських страждань, допомагала вбогим. 1854 року приєдналася до вікентійської спільноти й організувала невеличкий притулок для сиріт і самотніх бабусь. Її запал приваблював багатьох молодих дівчат, які прагнули допомогти.

У травні 1855 року Софія Каміла склала обітниці на руки блаженного Гонората Козмінського, який був її духівником, і вступила до Третього Францисканського Ордену, взявши ім’я Марія Анеля (Ангеля). Того самого дня терціаркою стала також її сестра; а через півроку обидві присвятили своє служіння Богородиці. 21 листопада 1855 року вважають початком Згромадження Феліціанок, названого за іменем святого Фелікса з Канталіче: саме його сестри обрали покровителем для свого благодійного закладу. 1857 року Марія Анеля прийняла габіт, а через два роки офіційно очолила нове згромадження.

З 1858 до 1864 року феліціанки заснували 27 благодійних осередків. Під час Січневого повстання 1863 року багато з їхніх домів перетворилося на госпіталі, за що царська влада згодом скасувала згромадження. 1866 року Марія Анеля наново розпочала формацію сестер.

У центрі її духовного життя була любов до Євхаристійного Христа й до Непорочного Серця Діви Марії. Вона вміла довіряти Богові й виконувати Його волю, втішала стражденних попри власні болі. Втративши слух через хворобу, Марія Анеля відійшла від керування згромадженням, однак не облишила благодійності. Була взірцем любові до людей і побожності, давала добрі поради тим, хто їх потребував. Померла у Кракові, вичерпана працею. Беатифікована 1993 року.

Зображають блаженну в чернечому вбранні, інколи серед дітей. Використовують фотографії.

Уклала Юлія Бойко

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 08:02 Четвер 0 597 17 жовтня - обов'язковий спомин св. Ігнатія Антіохійського, єпископа і мученика
Легенда говорить, що Ігнатій був тією щасливою дитиною, яку колись Христос поставив перед своїми учнями і сказав: «Істинно кажу вам: якщо ви не навернетеся і не станете, як діти, не ввійдете в Царство Небесне. Хто, отже, стане малим, як ця дитина; той буде найбільший у Небеснім Царстві. Хто приймає дитину в моє ім’я, той мене приймає» (Мт 18, 1-5).