Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 1 жовтня – обов’язковий спомин святої Терези від Дитятка Ісуса і Пресвятого Лику, покровительки місіонерів
08:54 Вівторок 0 2 298
1-10-2019, 08:54

1 жовтня – обов’язковий спомин святої Терези від Дитятка Ісуса і Пресвятого Лику, покровительки місіонерів

Марія Франциска Тереза Мартен (1873–1897) народилася в Алансоні (Франція), у побожній родині Луї та Зелі Мартенів, проголошених святими 2015 року. Подружжя мало дев’ятьох дітей, четверо з яких померли зовсім малюками; Тереза була найменша.
Невдовзі після смерті матері від раку 1877 року сім’я переїхала в Лізьє. Тут Тереза отримала початкову освіту від батька та старших сестер, а згодом навчалась у пансіоні сестер бенедиктинок. 1882 року старша сестра Поліна, яку дівчинка називала «другою мамою», вступила до кармеліток, і Терезу це підкосило. Вона занедужала на дивну хворобу нервового походження, проте була зцілена посмішкою Богородиці, Яку після цього обрала собі за Матір.

1884 року дівчинка приступила до Першого Причастя й відчула велике прагнення страждання та навернення душ: наприклад, молилася про благодать покаяння для серійного вбивці. Тереза довго боролася з вразливістю й надмірною прискіпливістю до себе, від яких її звільнила Божа благодать на Різдво 1886 року. Вона рішуче прагнула вступити в Кармель і зробила це зовсім юною, у 15 років, із інтенцією спасати душі й молитися за священників.

У монастирі майбутня свята взяла ім’я Тереза від Дитятка Ісуса та Пресвятого Лику. Вона поступово відкрила для себе «малу дорогу» святості, яка покладає цілковиту довіру на Бога та Його милосердя. У послуху настоятелям Тереза почала записувати спогади з дитинства; у рукописах і листах вона розкриває суть «малої дороги», повчає любові до Бога і ближнього, інтерпретує Святе Писання, навчає молитися.

В останні роки життя Тереза переживала темну ніч віри, вагу якої посилювала хвороба – туберкульоз. Проте вона весь час робила вчинки віри й обіцяла сипати з небес пелюстки троянд – Божу благодать. Померла 1897 року зі словами: «Боже мій... люблю Тебе!»

Терезу від Дитятка Ісуса канонізували 1925 року. 1997 року її визнали Вчителем Церкви. Її спомин – свято в Ордені Босих Кармелітів, а також урочистість у Луцькій дієцезії, де Тереза – головна покровителька. Цього дня освячують троянди.

Зображають святу в кармелітському габіті з розп’яттям і трояндами в руках; використовують фотографії.

Покровителька місіонерів, садівників, квітникарів, Франції; опікунка тих, хто втратив батьків, хворих на туберкульоз і СНІД.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 08:02 Четвер 0 597 17 жовтня - обов'язковий спомин св. Ігнатія Антіохійського, єпископа і мученика
Легенда говорить, що Ігнатій був тією щасливою дитиною, яку колись Христос поставив перед своїми учнями і сказав: «Істинно кажу вам: якщо ви не навернетеся і не станете, як діти, не ввійдете в Царство Небесне. Хто, отже, стане малим, як ця дитина; той буде найбільший у Небеснім Царстві. Хто приймає дитину в моє ім’я, той мене приймає» (Мт 18, 1-5).