Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Нунцій про нового єпископа: це великий дар для Церкви в Україні
15:46 Середа 0 688
18-09-2019, 15:46

Нунцій про нового єпископа: це великий дар для Церкви в Україні

У середу, 18 вересня 2019 року, у конкатедральному храмі св. Олександра було проголошено єпископа-помічника Київсько-Житомирської дієцезії. Ним став 40-річний отець Олександр Язловецький з Кам'янець-Подільської дієцезії, який вже рік служить  в місцевій курії.
Зазвичай о 13 годині у Ватикані проголошуються новини про призначення нових єпископів. У цей час в київському храмі св. Олександра Апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті у присутності духовенства з київських парафій проголосив єпископа-помічника для місцевої дієцезії. Це отець Олександр Язловецький, священник Кам'янець-Подільської дієцезії, протягом останнього року він був канцлером.


Після проголошення була зачитана коротка біографія отця-номінанта.


Архієпископ Ґуджеротті звертаючись до єпископа Віталія підкреслив, що дана дієцезія є велика і важлива. "Ви знаєте кандидата, Ви вже з ним якийсь час співпрацювали... тепер ми його довіряємо Вам. Ви - молодий, він - також молодий. Жоден з вас не є сліпий, щоби водити сліпого. Отож, ви обидва бачите добре, тому можете зробити добру працю", - підкреслив нунцій.


Архієпископ згадав про покровителя сьогоднішнього дня св. Станіслава Костку, який вважається покровителем молоді. Підкреслив, що саме в молоді новий помічник побачить пріорітет своєї праці. У свою чергу, звертаючись до молоді, нунцій запросив молодь "наблизитись до Церкви". "Бо Церква без молоді стає сивою. Єпископи є для вас, щоби вам проголошувати Боже слово!".


Апостольський нунцій запевнив, що Папа пам'ятає про Україну. Це бачимо з нових призначень для греко-католицької Церкви, уваги Папи до обміну полоненими і проголошення нового єпископа-помічника.

Потім архієпископ звернувся до о. Олександра: "Екселенціє, це жест любові Бога Отця до Вас! Бог Отець, Який Вас обирає тому, що Вас любить, щоби також і Ви проявили свою любов до Нього. Це дар для Римсько-Католицької Церкви в Україні. Коли ми маємо нових молодих католицьких єпископів, тоді Церква отримує помічників у зростанні". Нунцій зазначив, що це є велика надія для української землі. Не зважаючи на труднощі та війну, життя продовжується, більше того, маємо необхідність у Божій присутності. "Від імені Папи Римського я складаю Вам привітання за цей дар. Опікуйтеся ним! Адже на обличчі у нього я бачу посмішку. Хай він відчуває радість від цього нового завдання. Це є доказом того, що Бог вас не залишає". Дякувати і молитися - ось що нам залишається.Єпископ-ординарій Віталій Кривицький SDB подякував за вислухане прохання про єпископа-помічника, заохотив усіх вірян дієцезії до молитовної опіки над новим єпископом та в намірах доброї співпраці, а також просив прийняти його з впевненістю, що "Бог може більше". Єпископ Віталій повідомив про дату свячень - це 9 листопада.Із коротким словом до присутніх звернувся сам отець Олександр Язловецький. "Я хвилююсь... перший раз хвилювався так, коли ... казав першу проповідь. Але зараз відчуваю Божу благодать... я спокійний", - поділився священик. На завершення він подякував Святішому отцеві за довіру, архієпископу Клаудіо за мудрість, а також духовному отцеві та друзям за підтримку. "Моє серце залишилося в моїй дієцезії; те ким я є - завдячую моїй рідній дієцезії... але ви мене гарно прийняли, це я бачу за цей рік, що тут працюю ", - підкреслив єпископ-номінант.

На завершення нунцій заохотив помолитись за єпископа Леона Дубравського за такий дар для цієї дієцезії. А потім попросив нового єпископа уділити перше благословення.


Аліна Петраускайте, КМЦ 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:32 Середа 0 75 Місійний місяць: паломництво з Казахстану слідами блаженного отця Владислава Буковинського у Луцьку 14 жовтня у Луцьку гостювала група паломників з Казахстану на чолі з отцем Кастітісом Казимиром Шульчусом та сестрами зі Згромадження Матері Божої Неустанної Допомоги та Згромадження Святого Павла. Паломники прибули з Алматинської дієцезії та Архідієцезії в Астані.