Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Отець Дієго Саєз Мартін ОМІ: як допомогти у справі канонізації?
08:13 Субота 1 117
12-10-2019, 08:13

Отець Дієго Саєз Мартін ОМІ: як допомогти у справі канонізації?

Розмова з отцем Дієго Саєзом Мартіном ОМІ про обов'язки Генерального постулатора, особливості беатифікаційних та канонізаційних процесів, а також нашу участь у винесенні кандидатів на вівтар.  
Отче Дієго, вітаємо Вас із новим призначенням! Розкажіть, будь ласка, про Вашу нову посаду.

Я був призначений Генеральним постулатором Згромадження Місіонерів Облатів Марії Непорочної. 1–го листопада буде початок моєї каденції, яка буде тривати до наступного Генерального Капітулу нашого Згромадження, що відбудеться у 2022 р. Тоді, наступний Генеральний Настоятель зможе або обрати нового постулатора або затвердити мене на посаді ще на 6 років.

Якими будуть Ваші конкретні обов’язки?

Завдання постулатора є подвійним. З одного боку, відповідає за процеси беатифікації та канонізації кандидатів на вівтар, передусім з нашого Згромадження, або із Згромаджень, які пов’язані з нами спільною харизмою чи спільною місією. З цією метою, збирає інформацію про цих осіб. Також, координує дослідження про життя і смерть цих осіб, доводить їхню святість, з точки зору історичних подій їхнього життя, а також, з точки зору богослов’я. Виконує всі канонічні реквізити, які вимагає Святий Престол та доносить до Святішого Отця, через Конгрегацію в справах святих, усі документи та просить його про беатифікацію чи канонізацію даної особи.
З іншого боку його місія — розповсюджувати культ святих та розширювати знання людей, переважно тих, які перебувають в наших парафіях та інститутах (університетах, пасторальних чи соціальних центрах), про важливих осіб з історії нашого Згромадження. Для цього, постулатор видає книжки, координує різні ініціативи, організовує конгреси, реколекції, проповіді, конференції тощо.

Як виглядає процес беатифікації та канонізації?

Коли на думку народу Божого та пастирів Церкви якась особа жила та померла (у випадку, наприклад, мучеників) у святості, то розпочинається перший етап процесу. У дієцезії де жив чи помер кандидат на вівтар формується група церковних експертів, яка вивчає всі деталі про життя та смерть особи, збирають якомога більше документів, пов’язаних з ним. Зараз такий процес відбувається з одним із наших кандидатів на вівтар, Слугою Божим о. Людвіком Вродарчиком ОМІ, котрий жив і помер в Окопах (у Рівненській обл., на території сучасної Луцької дієцезії). Якщо після вивчення документів та фактів про дану особу, думка комісії та місцевого єпископа є позитивною, щодо його можливої беатифікації чи канонізації, то справа передається до Ватикану.

На даний момент, у Римі маю у своєму майбутньому офісі, близько 15 процесів беатифікації та канонізації. У Ватикані формуються спеціальні комісії, які ще раз, розглядають усю документацію, відбувається ретельна перевірка фактів.

Чи ми можемо допомогти у справах канонізації та беатифікації?

Звичайно! Інколи думаємо, що такі справи настільки серйозні, що ми нічого не можемо зробити. Це зовсім не так! Навпаки! Наприклад, у Ватикані також перевіряють чи дійсно люди зберегли до цих пір пам’ять про кандидата, про його святе життя чи святу смерть і чи народ Божий молиться до нього (не під час літургії, але в особистих молитвах).

Щодо цього, пам’ятаю такий випадок. Десь у 2010 р. молодь з усіх парафії, де Місіонери Облати Марії Непорочної служать в Україні, вирішила написати, кожен особисто, лист до Святого Престолу, просячи про беатифікацію молодих (наймолодшому було лише 18 років) іспанських облатських мучеників, які були розстріляні рішенням комуністів. Можливо, не всі писали, але я переконаний, що принаймні 50–60 листів дійшли до Риму. У них вони твердили, що знали про їхню святу смерть, що їх вважали правдивими мучениками за віру й що молилися особисто до них… За рік, у 2011 р., відбулася їхня беатифікація. Завдяки цим та багатьом іншим свідченням загалом у світі проголошено 22 нових блаженних у Церкві та нашому Згромадженні!

Треба також нагадати, що для канонізації необхідно довести, що Бог зробив через кандидата якесь чудо. Тому, дуже необхідно молитися до кандидатів на вівтар та повідомляти про можливі дари, навіть якщо не було прямого дивовижного чуда.

Отже, хочу просити усіх читачів, що ознайомилися з життям та смертю наших кандидатів на вівтар, особливо Слуги Божого о. Людвіка Вродарчика ОМІ (знайдете всю інформацію тут: http://wrodarczyk.omi.org.ua/), щоб молилися за його заступництвом. Якщо хтось хоче свідчити про можливі благодаті отримані внаслідок такої молитви, нижче знайдете всі координати.
Дякую вам, читачам та редакції КМЦ, та прошу вас про молитву!

Довідка: про всі випадки отримання благодатей за посередництвом о. Людвіка Вродарчика ОМІ, просимо надсилати інформацію на адресу:

Місіонери Облати Непорочної Марії
Вул. Каштанова, 22 А
08 704 м. Обухів
Київська обл.
Тел. (04572) 71 948
www.omi.org.ua

або

о. Марек Ростковський ОМІ
Віце-постулатор процесу, mrostkowski67@gmail.com

Католицький Медіа Центр

Фото: архів КМЦ

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
1 комментарій
czekajuczij
Додав czekajuczij
12 жовтня 2019 10:06
Дякую за служіння отця та його інтерв'ю! 
Інтерв'ю 14:50 Вівторок 0 332 Отець Павло Вишковський ОМІ: цілковито притулитися до Христа за посередництвом Марії Розмова з отцем Павлом Вишковським ОМІ, Настоятелем Делегатури Місіонерів Облатів Марії Непорочної в Україні, про облатський ювілей та служіння в Церкві, а також місце Марії в житті облата.