Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 жовтня, середа
18:06 Вівторок 0 213
8-10-2019, 18:06

Літургія на кожен день, 9 жовтня, середа

(зел) Середа ХХVIІ звичайного тижня
Сьогодні в Євангелії Христос вчить нас молитися. Але спочатку потрібно Його попросити, так як це зробили учні. Вони бачили як молиться Ісус, як багато часу присвячує цьому – усю ніч. Також вони бачили, скільки сил Йому дають ці зустрічі з Отцем. Учні прагнули бути подібними до Вчителя, хотіли мати такого Духа, як мав Він. Запитаймо себе, чи маємо таке саме прагнення, і чи не варто часом було би просити Ісуса про допомогу.
Або (черв) довільний спомин св. ДІОНІСІЯ, єпископа, і сподв., муч.
Святий Діонісій, перший єпископ Парижа, був одним з шести єпископів, посланих Папою Фабіаном до Галії в середині ІІІ століття. Він був закатований із пресвітером Рустиком і дияконом Елевтерієм на пагорбі, який з часом назвали Монмартр.
Спільні Меси: про багатьох мучеників
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА ЛЕОНАРДІ, пресвітера
Святий Йоан Леонарді народився в Дьєчімо у Тосканії в 1541 році. При- святивши себе духовному життю, він заснував конгрегацію Уставних Кліриків Матері Божої, яка ревною пастирською працею відновила духовне життя Лукки. Далі зайнявся вихованням кандидатів у місіонери. Його справа дала початок Інституту Розповсюдження Віри. Помер у Римі 9 жовтня 1609 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)


АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твоїй владі * й ніхто не може противитися Твоїй волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.

КОЛЕКТА

Всемогутній, вічний Боже, щедрість Твоєї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які  непокоять наше сумління, і дай нам також те, чого ми не осмілюємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти послав святого Діонісія і його сподвижників, щоб вони проповідували язичникам Твою славу, і дав їм чесноту стійкості в мучеництві; † просимо Тебе: вчини, щоб за їхнім прикладом ми відверталися від марноти цього світу * і не боялися жодного його опору. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, джерело усякого добра, Ти покликав святого Йоана, пресвітера, проповідувати людям Євангеліє, * вчини, щоб за його заступництвом завжди і всюди поширювалася істинна віра. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Йон 4, 1-11
Читання з Книги пророка Йони.
І запалав Йона гнівом великим і почав молитися до Господа, і мовив: «О Господи! Хіба ж це не я говорив, був­ши ще у моїй країні? Тому ж я й намагався утікати до Тар­шішу; адже я знав, що Ти – Бог милостивий і милосерд­ний, довготерпеливий і многомилостивий, й уболіваєш над злом. Тож візьми, благаю, Господи, тепер у мене мою душу, бо ліпше мені вмерти, аніж жити». А Господь сказав: «Чи ж слушно ти розсердився?» Вийшов Йона з міста й сів зі східного боку міста. Зробив він собі там курінь, й сів під ним в тіні, визира­ючи, що станеться в місті. А Господь Бог виростив ри­циновий кущ й він піднявся над Йоною, щоб була тінь над його головою та щоб позбавити його досади. Йона вельми зрадів кущеві. Але другого дня, як почала схо­дити ранкова зоря, звелів Бог черв’якові, й він підточив куща, й всох він. І сталося, як зійшло сонце, послав Бог спекотний східний вітер, і сонце вдарило у голову Йоні так, що він зомлів, тож і побажав сам собі смерті, кажу­чи: «Ліпше мені вмерти, аніж жити». Бог промовив до Йони: «Чи слушно ти розсердивсь через рицинового куща?» Він відповів: «Слушно розсер­дився я, аж до смерті». Тоді Господь сказав: «Тобі жаль куща, дарма що ти не порався коло нього й не зростив його, – що за одну ніч виріс і за одну ніч пропав. А Мені не жаль Ніневії, вели­кого міста, в якому живе більше ста двадцяти тисяч душ, що не вміють розрізнити правиці від лівиці, – й худоби безліч?» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 86, 3-4. 5-6. 9-10
Бог милосердний, довготерпеливий.
Господи, мене помилуй, *
бо до Тебе весь день я волаю.
Розвесели слуги свого душу, *
бо до Тебе, Господи, підношу я свою душу.
Адже Ти, Господи, добрий і прощаєш, *
Ти багатомилостивий до всіх, які до Тебе кличуть.
Господи, вислухай мою молитву *
і будь уважний до голосу мого благання.
Всі народи, які Ти створив, прийдуть †
і поклоняться, Господи, перед Тобою *
і Твоє Ім’я прославлять,
оскільки Ти великий і чиниш дивовижне. *
Ти – Бог єдиний!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Рим 8, 15бв
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ми одержали Духа синівства,
яким кличемо: «Авва, Отче!»

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 1-4
† Читання святого Євангелія від Луки.

Сталося, що Ісус молився в одному місці, а коли закін­чив, то один з Його учнів сказав Йому: «Господи, навчи нас молитися, як і Йоан навчив своїх учнів». Він же промовив до них: «Коли молитеся, то кажіть: Отче, нехай святиться Ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; хліб наш насущний дай нам кожного дня, і прости нам гріхи наші, як і ми самі прощаємо кожному боржни­кові нашому, і не введи нас у спокусу». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос навчив нас молитви до Всемогутнього Отця, тож просімо у Нього потрібних дарів:
1. Просимо Тебе, Господи, за Твою святу Церкву, завжди від- криту на екуменічний та місійний розвиток, щоб вона, проголошуючи таїнство єдності, громадила всіх у Христі й була посеред світу, до якого послана, Таїнством Єдності.
2. Молімося за священиків, щоб вони укріплювали віру й любов віруючих власним словом і прикладом.
3. Молімося за народи, які потерпають від голоду, щоб вони одержали необхідну допомогу.
4. Молімося за ворогуючих, щоб вони пробачили один одному заради християнської любові до ближнього.
5. Молімося за померлих, щоб Господь зглянувся над ними і дав їм світло вічного життя.
6. Молімося за всіх нас, щоб наші молитви були щирими, а вчинки згідні з нашими молитвами.
Господи Ісусе, Ти навчаєш людей єднати любов до Бога з любов’ю до ближнього, вислухай наші молитви і вчини, щоб, люблячи Тебе, ми любили кожну людину і чинили їй добро . Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми Тобою встановлену жертву † і святими тайнами, які ми звершуємо як Твої слуги, * доверши в нас справу спасіння та освячення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:11 Вівторок 0 179 Літургія на кожен день, 16 жовтня, середа (зел) Середа ХХVIІІ звичайного тижня
Засуджуючи фарисеїв за їх лицемірство і любов до пошанувань, Христос не хоче сказати, що не дбає про них. Він тільки хоче їх захищати від них самих, а інших від їх жадібності. Він досконало знає, наскільки руйнівними спокусами є влада і багатство і як легко ошукатися добробутом. Провокуючи їх до бурхливої реакції, Ісус намагається дістатися їх душі, показати те знищення, яке чинить в серці людини лукавство, і допомогти спастися від цієї смертельної небезпеки.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву