Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 9 жовтня - довільний спомин св. Діонісія, єпископа, і сподвижників, мучеників
10:08 Середа 0 84
9-10-2019, 10:08

9 жовтня - довільний спомин св. Діонісія, єпископа, і сподвижників, мучеників

Перші згадки про святого Діонісія, єпископа Парижу, а також його сподвижників: пресвітера св. Рустіка та диякона св. Елевферія, знаходимо у "Історії франків" св. Григорія Турського (VI ст).
Діонісій народився і виріс в Італії. Близько 250 року Папа Фабіан відправив Діонісія та п'ять інших єпископів до Галлії проповідувати Євангеліє. Діонісій оселився на місці, де розкинувся сучасний Париж, тому його називають першим єпископом Парижу та апостолом Франції. Євангелізація була настільки плідна, що язичницькі служителі почали втрачати своїх прихильників. Тому і намовили губернатора стратити місіонерів. Між 250 і 258 роком вони були обезголовлені мечем на узгір'ї Монмартр (від лат. "узгір'я мучеників"), де нині розташована славнозвісна базиліка Пресвятого Серця Ісуса. Мучеників поховали за містом, де потім збудовано абатство св. Діонісія, яке згодом стало усипальницею французьких королів.

Людовік XVI та Марія-Антуанетта, базиліка св. Діонісія 

Як розповідає легенда, на місці страти зібрався великий натовп, аби бути свідками цієї події. У момент, коли відтята голова Діонісія впала на землю, його мертве тіло підняло голову з землі і тримаючи її перед собою, тріумфально пройшло повз німий натовп. Пройшовши кілька кілометрів Діонісій, оточений хором співаючих ангелів, віддав голову у руки набожної жінки Катули, і впав мертвий на землю. Катула з великою радістю забрала голову мученика і переховувала її у своєму домі. Цю історію підтвердило багато свідків.

До святого Діонісія звертаються ті, хто страждає від головного болю та мігрені. Також він є покровителем Франції.

На іконах святого зображують з ланцюгами або кайданами, мітрою, відтятою головою, яку він тримає в руках.

Джерело: brewiarz.pl, переклад КМЦ

Зображення: CDF

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 08:02 Четвер 0 597 17 жовтня - обов'язковий спомин св. Ігнатія Антіохійського, єпископа і мученика
Легенда говорить, що Ігнатій був тією щасливою дитиною, яку колись Христос поставив перед своїми учнями і сказав: «Істинно кажу вам: якщо ви не навернетеся і не станете, як діти, не ввійдете в Царство Небесне. Хто, отже, стане малим, як ця дитина; той буде найбільший у Небеснім Царстві. Хто приймає дитину в моє ім’я, той мене приймає» (Мт 18, 1-5).