(зел) Четвер ХХVIІ звичайного тижня
Церква сьогодні скеровує до нас слово, в якому Христос показує причину наших поразок у молитві. Перша це нестабільність у молитві. Ми дуже легко знеохочуємось, ми нетерплячі, хотіли б, щоб наші молитви швидко виконувались, – так як вибраний народ на пустині. Вони не хотіли чекати, були готові залишити все, щоб тільки були виконані їхні прагнення. Друга – не знаємо, про що молитися, що нам потрібно. Христос підказує: спочатку просіть про Духа, а тоді будете мати терпеливість і будете знати, чого потребуєте.
АНТИФОН НА ВХІДЦерква сьогодні скеровує до нас слово, в якому Христос показує причину наших поразок у молитві. Перша це нестабільність у молитві. Ми дуже легко знеохочуємось, ми нетерплячі, хотіли б, щоб наші молитви швидко виконувались, – так як вибраний народ на пустині. Вони не хотіли чекати, були готові залишити все, щоб тільки були виконані їхні прагнення. Друга – не знаємо, про що молитися, що нам потрібно. Христос підказує: спочатку просіть про Духа, а тоді будете мати терпеливість і будете знати, чого потребуєте.
Господи, усе підлягає Твої й владі * й ніхто не може противитися Твої й волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.
КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, щедрість Твоє ї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які непокоять наше сумління, і дай нам також те, чого ми не осмілюємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Мал 3, 13-20а
Читання з Книги пророка Малахії.
«Жорстокі ваші слова супроти Мене, – каже Господь. – А ви питаєте: “І що ми говорили проти Тебе?” Ви кажете: “То марна річ – служити Богові! Яка користь із того, що ми берегли Його постанови, що ми в жалобі ходили перед обличчям Господа Воїнств? Тепер же називаємо щасливими зухвалих. Тим, хто чинить зло, живеться добре: вони випробовують самого Бога і це їм сходить з рук”». Тоді говорили між собою ті, хто Господа боїться. Господь прислухався, почув, і перед Ним почала списуватись пам’яткова книга для тих, хто Господа боїться і почитають Його Ім’я. «Вони будуть Моїми, – говорить Господь Воїнств, – у той день, що Я готую, стануть Моєю власністю. Я їх помилую, як чоловік милує свого сина, який йому служить. Тоді ви знов побачите різницю між праведником і безбожником, між тим, хто служить Богові, і тим, хто Йому не служить. Бо ось надходить день, розжарений неначе піч. Тоді всі горді й усі злочинці будуть – солома, і спалить їх той день, що прийде, – говорить Господь Воїнств, – і не зоставить їм ні кореня, ні вітки. Для вас же, які боїтеся Імені Мого, зійде сонце справедливості, і в його променях буде спасіння». Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 1, 1-2. 3. 4 і 6
Благословенний, хто довіривсь Богу.
Блаженний чоловік, який не ходить за радою безбожних, †
не стає на дорогу грішних *
і в згромадженні насмішників не засідає,
але в законі Господньому його бажання, *
і він роздумує день і ніч над Його законом.
Благословенний, хто довіривсь Богу.
Він буде, як дерево, посаджене над водними потоками, *
яке дасть плід свій у свою пору,
і листя якого не зів’яне, *
і все, що він учинить, буде вдалим.
Не так безбожні, не так! *
Вони, мов полова, яку вітер розвіває.
Адже Господь знає праведних дорогу, *
а дорога безбожних загине.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Діян 16, 14б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господи, відкрий нам серце,
щоб ми сприйняли слово Твого Сина.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 5-13
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав свої м учням: «Хто з вас, маючи друга, піде до нього у половині ночі та скаже йому: “Друже, позич мені три хліби, бо приятель мій прийшов до мене з дороги, і не маю що йому запропонувати!” А той зсередини у відповідь скаже: “Не турбуй мене! Вже двері замкнені й діти мої зі мною на ліжку; не можу встати й дати тобі!” Кажу вам: навіть якщо він не встане і не дасть йому заради дружби, то через його настирливість встане і дасть йому, скільки той потребує. І Я кажу вам: просіть – і дасться вам; шукайте – і знайдете; стукайте – і відчинять вам. Бо кожний, хто просить, – одержує; і хто шукає, – знаходить, а тому, хто стукає, – відчинять. Коли в когось з вас, батьків, попросить син риби, – чи замість риби подасте йому змію? Або коли попросить яйце, чи подасте йому скорпіона? О тже, якщо ви, будучи злими, вмієте добрі дари давати вашим дітям, то наскільки більше Небесний Отець дасть Святого Духа тим, які в Нього просять?» Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Сам Христос заохочує нас просити потрібні нам дари та благодаті. Зі смиренням звернімося до Господа з нашими проханнями:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, проповідуючи відважно усьому світові Ісуса Христа, зміцнив віру у святій Церкві.
2. Молімося за християн, щоб поспішали нести милосердя.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній утвердився мир, духовність та економічний добробут.
4. Молімося за невіруючих, щоб вони всім серцем шукали істину і змогли прийти до пізнання Бога.
5. Молімося за наших померлих братів та сестер, щоб Господь вислухав наші молитви і обдарував їх вічним блаженством.
6. Допоможи нам, Господи, щоб ми, продовжуючи Твою місію, особливою турботою оточували найслабших, утиснених, зіпхнутих на узбіччя, старих, хворих, дітей, тих, до кого суспільство ставиться як до останніх. Вчини, щоб ми бачили в них Твоє обличчя.
Всемогутній вічний Боже, вислухай наші молитви і прийди на допомогу всім, хто до Тебе щиро звертається. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми Тобою встановлену жертву † і святими тайнами, які ми звершуємо як Твої слуги, * доверши в нас справу спасіння та освячення. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює навіки вічні.
Сьогодні Євангеліє показує, наскільки людина є підступною. Якщо щось іде не по-нашому, або щось не можемо зрозуміти, – можемо видумати найбільш неймовірні пояснення, щоб виправдати своє невігластво чи незгоду. Так само було і в часи Ісуса. Коли Його сучасники не можуть зрозуміти або прийняти Його місію, вдаються до нелогічних аргументів. Христос, показуючи абсурдність звинувачень, застерігає нас від сатани – справжнього ворога, який є безжалісним і тільки прагне одного: знищити людину.
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА XXIII, Папи
Анджело Джузеппе Ронкаллі народився 1881 р. на півночі Італії, у містечку Сотто-іль-Монте. 1902 р. він закінчив початкову духовну семінарію в Бергамо, а в 1904 отримав сан священника. Під час війни знаходився на фронті: спочатку як санітар, а потім як капелан. 23 грудня 1944 р. був призначений папським нунцієм в Парижі, а з 1951 став представником Святого Престолу при ЮНЕСКО. Влітку 1952 р. папа Пій ХІІ призначив його кардиналом, а 1953 р. – Патріархом Венеції. 28 жовтня 1958 р. кардинала Ронкаллі обрано Папою Римським. Понтифікат Йоана XXIII, що продовжився неповних 5 років, визначив новий курс ватиканської політики, яка відповідала новим реаліям і була покликана встановити діалог між різними країнами та конфесіями і покращити соціальне становище вірян у різних регіонах світу. 25 січня 1959 р. Йоан XXIII скликав Другий Ватиканський Собор. Помер 3 червня 1963 р. Канонізований 27 квітня 2014 р.
Спільні Меси: про Папу
В житті є багато різних ситуацій, на які ми дивимося з позиції “або-або”. Таке розуміння речей часто спрощене та нагадує чорно-біле бачення світу. Також речі та ситуації не стаються раптом, негайно. Ми в них зростаємо. Життя це процес, дорога. Так і з вірою. Ісус представляє віру як гірчичне зерно. А зерно є тим, що росте. Так і з вірою – їй потрібно рости й розвиватися. Щоб колись ми, як люди зрілої віри, могли закінчити своє земне життя та вступити до сповнення всіх наших сподівань у вічному житті.
ПОЧАТОК ТИЖНЯ МИЛОСЕРДЯ