Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 жовтня, вівторок

Літургія на кожен день, 8 жовтня, вівторок

(зел) Вівторок ХХVIІ звичайного тижня
Скільки разів людина повторює помилку Марти, сестри Марії, – замкнений трикутник поведінки. Спочатку хоче служити, потім почувається використаною, недооціненою та непоміченою, і зрештою нападає на своїх найближчих і тих, кому хоче служити. Такий спосіб поведінки часто наявний і в нашому житті. Але Марта є прикладом і в тому, що почула та прийняла виклик  Ісуса  –  стала  Його  ученицею,  з  добротою  та  не  нападаючи  на інших.


АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твої й владі * й ніхто не може противитися Твоїй волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, щедрість Твоєї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які  непокоять наше сумління, і дай нам також те, чого ми не осмілюємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Йон 3, 1-10
Читання з Книги пророка Йони.
Надійшло слово Господнє до Йони вдруге: «Встань, іди в Ніневію, у те велике місто, й проповідуй йому те, що Я скажу тобі». Устав Йона й пішов у Ніневію, за Господнім словом. Ніневія ж була надзвичайно велике місто: на три дні ходи. І Йона почав входити в місто, один день ходи. Він об’явив, кажучи: «Ще сорок днів, і Ніне- вія буде зруйно­вана». І повірили ніневійці Богові: оголосили піст і понадя­гали веретища, від найбільшого до найменшого. Вістка про це дійшла до ніневійського царя; він устав зі свого престолу, скинув одежу з себе, покрився веретищем і сів на попелі. Далі, на наказ царя і його вельмож, було голосно оповіщено в Ніневії: «Ні людина, ні скотина, ні воли, ні вівці – нічого не сміють їсти, ні споживати, та й води не сміють пити. Та щоб усі – від людини до скотини – пона­кривались веретищами й чимдуж взивали до Бога, і щоб кожен покинув свою нікчемну поведінку й насильство рук своїх. Хто знає, чи Бог іще не повернеться та не роз­думає й не відверне від нас палаючий гнів свій, тож ми й не загинемо?» Побачив Бог їхні вчинки, що вони відвернулись від своєї нікчемної поведінки, й роздумався щодо лиха, яке Він погрожував їм учинити, – і не вчинив його. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 130, 1-2. 3-4. 5-6. 7-8
Як гріх згадаєш, хто встоїться, Боже?
З глибини я кличу, Господи, до Тебе. *
Господи, почуй мій голос.
Нехай Твої вуха будуть уважні *
до голосу мого благання.
Якщо, Господи, будеш зважати на беззаконня, *
то хто, Господи, встоїться?
Адже прощення є в Тебе, *
щоб мали страх перед Тобою.
Я чекав Господа, моя душа ждала, – *
я чекав на Його слово.
Моя душа на Господа чекає *
більше, ніж вартовий на ранок.
Більше, ніж вартовий на ранок, *
нехай на Господа надіється Ізраїль,
адже в Господа – милосердя, †
і багате викуплення – в Нього. *
Він викупить Ізраїля від всякого його беззаконня.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні ті, які слухають Боже слово
і його зберігають!
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 10, 38-42
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус увійшов до якогось села, і одна жінка на ім’я Марта прийняла Його до себе. І в неї була сестра, котра звалася Марією, яка, сівши біля ніг Господа, слуха­ла Його слово. А Марта метушилася при багатьох послугах; тож, підійшовши, сказала: «Господи, чи Тебе не обходить, що моя сестра залиши- ла мене саму услуговувати? Скажи їй, щоб мені допомогла!» У відповідь Господь сказав їй: «Марто, Марто, ти жу­ришся і клопочешся багато чим, а потрібне – одне. Марія ж вибрала кращу частку, яка не відбереться від неї!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Ідімо з молитвою до Христа, нашого Вчителя і Спаса, та просімо у Нього благодатей істинної побожності та релігійності:
1. Молімося за святу Церкву, щоб Господь завжди опікувався нею і вів дорогою спасіння.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб світ почув його голос і всі людські серця відкрилися для Христа.
3. Молімося за Україну, щоб добрий Господь беріг її у своєму мирі і обдаровував наш народ необхідними благодатями.
4. Молімося за всіх віруючих, щоб своїми словами та вчинками вони були для сучасного світу істинними свідками Євангелія.
5. Молімося за померлих, які проголошували Христа на місійних територіях, щоб у Домі Отця вони отримали нагороду вічного життя.
6. Молімося за нас, щоб ми духовно вдосконалювалися і зростали у святості та Божих чеснотах.
Господи наш Ісусе Христе, Ти навчав людство уникати марноти цього світу і збирати скарби небесні, вислухай наші молитви і вдихни у нас нового духа – духа прагнення до Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми Тобою встановлену жертву † і святими тайнами, які  ми звершуємо як Твої  слуги, * доверши в нас справу спасіння та освячення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює навіки вічні.
Літургія на кожен день, 7 жовтня, понеділок Ми часто ставимо собі питання, яке сьогодні присутнє в Євангелії: що маю зробити, щоби осягнути життя вічне? Відповідь Ісуса дуже конкретна: Люби Бога і ближнього. А також Він додає, як це реалізується в житті. Дивлячись на самарянина, який допомагає пораненому ближньому, відчуваємо сором, що це робить людина зовсім чужа, а не ми. Христос хоче, щоб ти інакше подивився на цю притчу. Побач себе у зраненій людині, як такого, що не вміє любити, адже ти був декілька разів зранений у цьому світі. У самарянині побач Христа, який нахиляється до тебе, щоб тебе лікувати і дарувати вічне життя даром, даруючи свою любов.
ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ РОЗАРІЮ (біл) Обов’язковий спомин
Звичай молитись на розарії сягає ХІІ століття. Його розповсюдили домініканці. Молитвою на розарії закликали Божу допомогу, коли Європа перебувала під загрозою ісламської навали. Коли 7 жовтня 1571 року була здобута перемога під Лепанто, Папа Пій V затвердив у цей день свято Пресвятої Діви Марії Розарію, щоб виразити вдячність за врятування християнства і заохотити вірних до цієї молитви.


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 3 жовтня, четвер (зел) Четвер ХХVI звичайного тижня
Приносити людям єдиного і правдивого Бога, визволяти їх від страху, показувати, що кожна життєва ситуація має значення перед Богом, – це є виклик для євангелізації. Не є очевидним, що людина знає, як провадити своє життя. Тому ми потребуємо проповідників Євангелія – тих, які приносять людям Бога і показують сенс людського життя.
Або (біл) Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 123)