Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Стартував Всеукраїнський конгрес сімей
23:52 П'ятниця 0 1 118
20-09-2019, 23:52

Стартував Всеукраїнський конгрес сімей

"Щастя віддати себе у цілковитому дарі" - ці слова гімну Всеукраїнського конгресу сімей є червоною ниткою, яка проходить через програму першого дня зустрічі. Без цілковитого дару не можливі примирення, жертовність, взаємна любов та щаслива родина, яка долає різні життєві труднощі.
Паломники з усієї України прибули до Шаргорода, де розпочався Всеукраїнський конгрес сімей. Перший день святкового тридення присвячений темі примирення. Урочистості розпочалися Святою Месою, яку очолив єпископ Броніслав Бернацький, Голова єпископату України.

Отець Бенедикт Свідерський OFM, хранитель санктуарію Господніх Страстей на початку Святої Літургії привітав всіх паломників та пригадав слова з фатімських об`явлень, коли Діва Марія застерігала, що сатана в останній боротьбі буде знищувати християнську родину. Тож ця спільна молитва має огорнути всі християнські сім`ї.


Єпископ Леон Дубравський, Ординарій Кам`янець-Подільської дієцезії підкреслив, що Конгрес, це Тридення, це не лише важлива подія для дієцезії, а й для всієї України, для всієї Церкви. Про це свідчить також і перелік міст з яких прибули паломники зі своїми душпастирями.
"Нам приємно сьогодні бачити тата, маму, дітей. Хай це свідоцтво родини допоможе сьогодні Церкві, країні, світові повернутись на дорогу правди, добра, миру і злагоди", - підсумував єпископ Леон.
Проповідь до зібраних виголосив єпископ Станіслав Широкорадюк. Він наголосив на ролі жінки у родині, її жертовного служіння та посвячення. "Щаслива та жінка, яка вміє служити, яка вміє приймати дар материнства, і завжди відкрита на життя", - підкреслив проповідник і пригадав біблійні історії Йоакима і Анни, Захарії та Єлизавети. Та жінка, яка не може мати дітей через хворобу, може досвідчити духовного материнства. Однак якою трагедією є те, що жінка сама себе робить неплідною через контрацептиви та аборти. "Цей потворний гріх руйнує сім`ю", - наголосив єпископ Станіслав і застеріг перед безвідповідальним життям, коли у сім`ях не відкриті на нове життя, а прагнуть тримати вдома лише котів чи собак, які в старості залишаються єдиною потіхою.  Продовженням Конгресу стала катехеза єпископа Радослава про необхідність примирення з Богом на основі фрагменту з Другого послання апостола Павла до Коринтян. Якщо людина пізнала Христа, вона стає новим створінням у Бозі. І тоді можливо будувати справжні відносини одне з одним. 
Після такого впровадження зібрані вирушили шаргородськими пагорбами, роздумуючи над різними труднощами та проблемами, а може навіть і хрестами, які зустрічаються у подружньому житті. Молитва також перепліталась свідченнями різних сімей. Ділячись своїми враженнями пані Валентина з Новограда-Волинського розповіла, що її дуже вразила велика віра людей та жертовність. Вона вперше побувала у Шаргороді, тому велике враження справили всі стояння Хресної дороги, так би мовити "цілий комплекс". Свідчення та відкритість людей допомогли духовно збагатитись, а також зробити певну чергову переоцінку життя. "Такої кількості людей я ніколи не бачила. Я і чоловік, і всі хто з нами приїхали - ми всі духовно збагатились. Хочемо ще також поїхати до Тиврова, аби побачити Меморіал", - поділилась Валентина.

Попереду ще два дні конгресу. У суботу, 21 вересня, заплановано низку цікавих конференцій та свідчень, які мають на меті укріпити подружнє та сімейне життя. Нагадуємо, що протягом цілого дня Телебачення Віковічного Слова транслюватиме основні події програми. За хештегом #Всеукраїнськийконгрессімей можна відслідковувати різну інформацію, що пов`язана з цією непересічною подією в житті Церкви. 

Більше фото 

Аліна Петраускайте, КМЦ

 
Новини з України 09:01 Вівторок 0 86 Перші обіти у Згромадженні сестер святого Йосифа де Сен-Марк 2 липня три новички сестер Святого Йосифа де Сен-Марк, після успішного завершення періоду приготування, стали офіційними членами Конгрегації. Мешко Одріка, Гофрик Юстина та Ханик Божена склали свої перші обіти Господу.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.