Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Довідник для бездомних: тепер кожна людина зможе виглядати як людина
10:14 Четвер 0 170
12-09-2019, 10:14

Довідник для бездомних: тепер кожна людина зможе виглядати як людина

10 вересня Спільнота святого Егідія та рух Молодь за мир презентували довідник для бездомних “ДЕ в Києві поїсти, помитися, переночувати”.
На 200 сторінках волонтери зібрали таку інформацію: де можна безкоштовно отримати їжу, помитися, випрати чи отримати одяг, переночувати, де лікуватись, як відновити паспорт чи оформити пенсію, де отримати юридичну консультацію і навіть де провести дозвілля.


Такі довідники Спільнота святого Егідія видає в Римі, Мадриді, Барселоні, Мілані, Варшаві. Міжнародний досвід показує:це - ефективний спосіб допомогти безпритульним.

Перший тираж - 1700 примірників. Друк оплатила програма Прямої допомоги уряду Австралії. Також доступна електронна версія довідника для вільного завантаження на сайті homelesshelp.me.

Після презентації волонтери роздали перші 400 довідників бездомним.“Це справжня революція, - каже 80-річна Марія Іванівна, отримавши довідник, - Тепер кожна людина зможе виглядати, як людина. Я буду сама користуватися ним і роздаватиму усім, хто потребує”.

До презентації приєдналася Патрульна поліція Києва, яка роздасть бездомним 300 примірників.


Також довідник отримають організації, які працюють з людьми у складних життєвих обставинах.

Цією презентацією організатори відкривають акцію #21деньдлябездомних.

“Ми просимо кожного протягом вересня зробити хоча б один жест для допомоги бідним. Тут є 21 спосіб підтримати бездомних: подарувати довідник, пригостити їжею, купити жетони на метро, віддати одяг чи рюкзак, викликати “швидку”, - говорять організатори.

У Києві Спільнота святого Егідія та «Молодь за мир» допомагають бездомним уже 20 років. Щотижня на вулицях вони роздають 700 порцій їжі, проводять Різдвяні обіди для бідних, пікніки, допомагають знайти домівку.

З питань розповсюдження довідників благодійні організації можуть звертатися на сторінки Спільноти святого Егідія та руху Молодь за мир у соціальних мережах.

Фото Ольга Тарасенко

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий