Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск: Єпископ повинен бути близьким до Божого люду

Папа Франциск: Єпископ повинен бути близьким до Божого люду

Чотири форми близькості, яка повинна бути притаманною кожному єпископу, були в центрі уваги роздумів, якими Святіший Отець поділився під час ранкової проповіді в п'ятницю.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

Близькість з Богом на молитві, близькість зі священиками, між собою та до Божого люду: саме такою дорогою, на думку Папи Франциска, повинен прямувати єпископ. Проповідуючи під час Святої Меси в каплиці «Дому святої Марти» в п’ятницю, 20 вересня 2019 року, Святіший Отець зупинився на порадах, які святий Павло дає своєму учневі й молодому єпископові Тимотеєві, а через нього – також і пресвітерам та дияконам, у двох листах, уривки з яких зачитуються під час Святих Мес у цей період.

Близькість з Богом

Ділячись думками про різні форми близькості, які притаманні доброму єпископові, проповідник, насамперед, наголосив на тому, що єпископ є «людиною, близькою з Богом». Він нагадав, що апостоли запровадили дияконат, щоб служити сиротам і вдовам, а святий Петро пояснив, що апостолам належить дбати про молитву та проповідування Божого слова. «Першим завданням» єпископа є, отже, молитися.

Близькість з духовенством і серед духовенства

Друга форма близькості, до якої покликаний єпископ, – це близькість з його священиками й дияконами, його «найближчими співробітниками».

«Як же сумно, коли єпископ забуває про своїх священиків. Сумно слухати нарікання священиків, які кажуть: “Я телефонував до єпископа, потребую зустрітися, аби дещо сказати, а в секретаріаті відповіли, що вже все розписано на три наступні місяці…”. Єпископ, який відчуває близькість до священиків, коли бачить, що сьогодні йому телефонував священик, повинен відповісти йому щонайпізніше завтра, бо той має право знати, що має батька», – сказав проповідник, додаючи, що й священики повинні почувати близькими одні одним, а не жити поділами, адже «це диявол вносить поділи в спільному пресвітерів».

Не забувати про коріння

Врешті, четверта форма близькості – це близькість з Божим людом. Святий Павло в другому Посланні до Тимотея пригадує його бабусю й маму, які передали йому віру. Це, за словами Святішого Отця, є заохочення не забувати про те, звідки ти вийшов.

«Не забувай про свій народ, не забувай про твоє коріння! А тепер, як єпископ і як священик, слід завжди бути близькими до Божого люду. Коли єпископ віддаляється від Божого люду, то потрапляє в атмосферу ідеологій, які не мають нічого спільного зі служінням», – наголосив Глава Католицької Церкви.

Взаємна близькість

У контексті заохочення не забувати про близькість з Божим людом, Святіший Отець також нагадав про те, що й люд повинен молитися за єпископів і священиків, за тих, які «провадять дорогами спасіння».

«Чи ви молитеся за своїх священиків, за пароха, за віце-пароха, чи лише критикуєте їх?» – запитав проповідник, додаючи: «Потрібно молитися за священиків і за єпископів, щоб усі ми вміли зберігати отриманий дар, щоб за допомогою близькості не занедбували того даного нам дару».
Новини з Ватикану Папа: завдання євангелізації – передавати досвід Бога-Любові Під час зустрічі з учасниками міжнародної зустрічі, присвяченої темам нової євангелізації Святіший Отець вказав на численні перешкоди, що пригашують в сучасній людині прагнення та підкреслив важливість свідчення зустрічі з живим Христом.