Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до лікарів: шанувати гідність кожного пацієнта

Папа до лікарів: шанувати гідність кожного пацієнта

Звертаючись до представників італійської Федерації спілок лікарів-хірургів і стоматологів, Святіший Отець закликав їх розглядати хворобу не тільки як клінічний випадок, а як стан певної людини, шануючи її гідність і неповторність.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

«Медицина, за своєю суттю, – це служіння людському життю», – зазначив Папа Франциск, звертаючись до представників італійської Федерації спілок лікарів-хірургів і стоматологів, яких він прийняв на аудієнції в п’ятницю, 20 вересня 2019 року. Папа наголосив, що в центрі уваги медицини, повинна перебувати людина в її духовній і матеріальній цілісності, в індивідуальному й соціальному вимірі.

Хвороба – не клінічний випадок, а стан певної людини

Наступник святого Петра наголосив, що хворобу потрібно розглядати не тільки як клінічний випадок, а як стан певної людини. Саме з таким підходом, що шанує цілісність людини, лікарі повинні ставитись до пацієнтів. Для цього лікарі повинні володіти не тільки технічно-професійними знаннями, а й керуватися кодексом цінностей, що надають сенсу хворобі й власній праці, перетворюючи кожен клінічний випадок у нагоду для людських взаємин.

Абсолютна пошана до людського життя

Святіший Отець вказав на важливість того, аби перед обличчям змін у медицині й суспільстві лікарі не втрачали з поля зору неповторність кожного хворого, з його гідністю й уразливістю. Він закликав їх супроводжувати хворих із сумлінням, розумом і серцем, особливо в найважчих ситуаціях. «З таким ставленням, – наголосив Папа, – можна і потрібно відкидати спокусу, – викликану також змінами в правосудді – використовувати медицину для того, аби задовільнити можливе бажання смерті хворого, надаючи допомогу в самогубстві, або безпосередньо спричиняючи смерть через евтаназію».

На завершення Папа Франциск процитував Енцикліку святого Йоана Павла ІІ «Evangelium vitae», в якій зазначається, що сьогодні «значно зросла відповідальність медичних працівників і вона черпає своє глибоке натхнення й найбільшу підтримку в притаманному й невід’ємному етичному вимірі професії медиків, на що вказувала давня й завжди актуальна присяга Гіппократа, згідно з якою кожен лікар покликаний трудитися задля абсолютної пошани до людського життя та його недоторканості».
Новини з Ватикану Папа: завдання євангелізації – передавати досвід Бога-Любові Під час зустрічі з учасниками міжнародної зустрічі, присвяченої темам нової євангелізації Святіший Отець вказав на численні перешкоди, що пригашують в сучасній людині прагнення та підкреслив важливість свідчення зустрічі з живим Христом.