Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 вересня, неділя
18:01 Субота 0 1 080
21-09-2019, 18:01

Літургія на кожен день, 22 вересня, неділя

(зел) ХХV Неділя звичайного періоду
“Жодний слуга не може двом панам служити, оскільки або одного зненавидить, а другого любитиме, або одно­го триматиметься, а іншим знехтує. Не можете служити Богові й мамоні” (Лк 16,13). Ісус жадає від нас абсолютної вірності Богові, щоб ніщо, включно з грошима, не схилило нас до зради.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь каже: Я є спасінням люду, * у будь- якій скруті взивати будуть до Мене, * Я їх вислухаю і буду їм Господом навіки.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти вмістив усі накази святого Закону у заповіді любові до Тебе й ближнього; † вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, * удостоїлися дійти до вічного життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ам 8, 4-7
Читання з Книги пророка Амоса.
Слухайте це, ви, які пожираєте бідного і губите вбо­гих краю, кажучи: «Коли мине той новий місяць, щоб нам продавати збіжжя, і та субота, щоб нам засіки від­чинити, зменшивши міру, збіль- шивши ціну шекеля та шахруючи невірною вагою? Щоб нам купити бідолах за гроші, вбогого за пару капців, продати висівки пшенич­ні?» Господь поклявся гординею Якова: «Повіки не забуду ані одного з їхніх учинків». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 113, 1-2. 4-6. 7-8
Господа славте – Він підносить вбогих.
Хваліть, слуги Господні, *
хваліть Господнє Ім’я!
Нехай буде Ім’я Господнє благословенне – *
віднині і довіку!
Господь високо – над усіма народами, *
понад небеса – Його слава.
Хто є такий, як Господь, Бог наш, †
який живе на висотах *
і похиляється, щоб споглядати на небо і на землю?
Він бідного з землі підіймає *
і з гноїща убогого підводить,
аби його з правителями посадити – *
з князями свого народу.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ

1 Тим 2, 1-8
Читання з Першого послання святого апостола Павла до Тимотея.
Улюблений! Насамперед прошу, щоби звершува­ти молитви, благання, прохання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх, хто при владі, щоб нам жити тихим і спокійним життям – в усякій побожності та пристой­ності. Це добре і до вподоби нашому Спасителеві, Богові, який бажає, щоб усі люди спаслися і прийшли до пізнан­ня істини. Адже один є Бог і один Посередник між Богом та людьми – Людина Христос Ісус, який дав себе як викуп за всіх, – свідчення свого часу; для цього я був поставле­ний проповідником і апостолом, – істину кажу, не обма­нюю, – учителем язичників у вірі та істині. Тому я хочу, щоби чоловіки молилися на кожному місці, здіймаючи чисті руки – без гніву та суперечки. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
2 Кор 8, 9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус Христос, будучи багатим, заради вас став убогим,
аби ви збагатилися Його зубожінням.
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 16, 1-13 (довше) або Лк 16, 10-13 (коротше)
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус сказав до своїх учнів: «Був один бага­тий чоловік, котрий мав управителя, якого звинуватили, нібито він розтра- чує його майно. Покликавши його, ска­зав йому: “Що це я чую про тебе? Дай звіт за своє управ­ління, бо більше не зможеш розпоряджатися”. Став міркувати собі управитель: “Що ж мені робити, адже мій пан позбавляє мене управління? Копати не маю сили, жебракувати соромлюся. Знаю, що зроблю, щоб, коли буду усунений від управління, прийняли мене до своїх домів”. І, покликавши кожного з боржників свого пана, за­питав першого: “Скільки винен ти моєму панові?” Той відповів: “Сто мірок олії”. І сказав він йому: “Візьми свою розписку, швидко сідай і напиши: п’ятдесят”. Потім запитав другого: “А ти скільки ви-нен?” Той відказав: “Сто мірок пшениці”. Каже йому: “Візьми свою розписку й напиши: вісімдесят”. І похвалив пан нечесного управителя, бо той розумно вчинив. Адже сини цього віку розумніші від синів світла у своєму поколінні. І Я вам кажу: набувайте собі друзів з неправедної ма­мони, щоб коли її не стане, прийняли вас до вічних осель.
(Початок коротшого фрагменту)
Вірний у найменшому – і у великому вірний; нечес­ний у найменшому – і у великому нечесний. Тож коли щодо неправедної мамони ви не були вірні, то хто вам довірить справжнє багатство? І коли в чужому ви не були вірні, то хто вам дасть ваше? Жодний слуга не може двом панам служити, оскільки або одного зненавидить, а другого любитиме, або одно­го триматиметься, а іншим знехтує. Не можете служити Богові й мамоні».  Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь вчить нас, що не можна служити двом панам; просімо у Нього благодаті мудро оцінювати земні блага і збирати скарби непроминущі:
1. Молімося за всіх християн, щоб жадоба до грошей не заволоділа їхніми душами й сумлінням.
2. Молімося за тих, хто займає високі посади у суспільстві, щоб вони думали не лише про самозбагачення, а дбали про суспільні блага.
3. Молімося за працівників преси, радіо й телебачення, щоб вони у своїй праці дбали насамперед про об’єктивність та благо людини.
4. Молімося за працівників католицьких мас-медіа, щоб Го­сподь благословив їхню працю.
5. Молімося за померлих, щоб Господь простив їм гріхи і благоволив прийняти до Небесного Царства.
6. Молімося за нас, щоб ми ніколи не цінували земне багатство вище за духовні блага і завжди охоче допомагали нашим ближнім.
Господи Ісусе, Ти своєю вбогістю навчаєш нас не піддаватися жадібності й заздрості; вислухай наші молитви і вчини, щоб ми могли вірно виконувати Твої заповіді і щедро ділитися з нашими братами. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми милостиво дари свого народу † і вчини, щоб у небесних таїнствах він отримав блага, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.

Префація на неділі Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти повелів заповіді Твої, * щоб пильнувати вельми. * О, якби мої дороги були певні, * щоб зберігати Твої установи! (Пс 119 (118), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, безустанно допомагай усім, кого Ти зміцнив своїм таїнством, * щоб ми і в тайнах, і в поведінці осягли плоди відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.