“Марія, звана Магдалиною, з якої вийшло сім бісів” (Лк 8,2) – це свята Магдалина. Ісус не тільки звільняє її від страхітливої присутності злих духів, а й провадить до справжньої святості. Екзорцизм – це, насамперед, молитва про сповнення людини міццю Духа Святого, яка звільняє.
Свв. АНДРІЯ КІМ ТЕГОНА, пресвітера, ПАВЛА ЧОНГ ГАЗАНГА і сподвижників, мучеників (черв) Обов’язковий спомин
На початку XVII століття вірні-миряни принесли християнську віру до Кореї. Лише в 1836 році туди прибули місіонери з Франції. Спалахнули криваві переслідування, в ході яких 103 мученики, в тому числі перший корейський священик Андрій Кім Тегон та відомий апостол-мирянин Павло Чонг Газанг, віддали життя за віру.
АНТИФОН НА ВХІДСвв. АНДРІЯ КІМ ТЕГОНА, пресвітера, ПАВЛА ЧОНГ ГАЗАНГА і сподвижників, мучеників (черв) Обов’язковий спомин
На початку XVII століття вірні-миряни принесли християнську віру до Кореї. Лише в 1836 році туди прибули місіонери з Франції. Спалахнули криваві переслідування, в ході яких 103 мученики, в тому числі перший корейський священик Андрій Кім Тегон та відомий апостол-мирянин Павло Чонг Газанг, віддали життя за віру.
Кров святих мучеників заради Христа на землю була пролита, * тому осягнули вони вічну нагороду в небі.
КОЛЕКТА
Боже, Ти схотів, щоб примножувалося число Твоїх дітей по всьому світі та щоб кров святих мучеників Андрія і сподвижників стала щедрим засівом християн; † вчини, щоб ми, зміцнювані їхнім заступництвом, * могли наслідувати їхній приклад. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Тим 6, 2в-12
Читання з Першого послання святого апостола Павла до Тимотея.
Улюблений! Цього навчай і умовляй. Якщо хто по-іншому навчає і не дотримується здорових слів Господа нашого Ісуса Христа та вчення, згідного з побожністю, той став гордим, нічого не розуміє, але хворий на суперечки й диспути, з яких виникають заздрість, сварки, зневага, лукаві підозри, постійні суперечки людей із зіпсованим розумом і позбавлених істини, які вважають побожність засобом наживи. Проте велике надбання – благочестя із задоволенням. Бо ми нічого не принесли у світ і нічого не можемо винести. Маючи їжу та одяг, цим будемо задоволені. Ті ж, хто прагне до збагачення, потрапляють у спокуси, у тенета, в численні нерозумні та шкідливі пожадання, які приводять людей до знищення і загибелі. Адже коренем усього зла є грошолюб- ство, віддавшись якому, деякі ухилилися від віри й самі наштовхнулися на великі страждання. А ти, людино Божа, уникай цього. Шукай же праведності, побожності, віри, любові, терпеливості та лагідності. Борися доброю боротьбою віри, тримайся вічного життя, до якого ти був покликаний, склавши добре визнання перед багатьма свідками. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 49, 6-7. 8-10. 17-18. 19-20
Блаженні вбогі – їм належить Царство.
Чому маю боятися у дні лиха, *
коли беззаконня підступних мене оточить?
Це ті, що мають надію на свою силу, *
і хваляться численністю багатства.
Проте не викупить себе людина, *
вона не дасть Богові викупу за себе,
адже дорогий викуп її душі – †
не задовольнити його ніколи, *
щоби жити навіки і не побачити могили.
Не тривожся, коли людина багатою стане, *
коли зросте слава її дому.
Адже коли вона помре, не забере нічого, *
і слава її за нею не піде.
Бо за свого життя вона благословенною себе вважає: *
«Прославлятимуть тебе, коли ти маєш успіх».
Вона піде до роду своїх предків, *
аж довіку вони не бачитимуть світла.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 8, 1-3
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус проходив містами й селами, проповідуючи і благовістуючи Царство Боже. А з Ним було Дванадцятеро та деякі жінки, які були оздоровлені від злих духів і хвороб: Марія, звана Магдалиною, з якої вийшло сім бісів, Йоанна, дружина Хузи, управителя при Іроді, Сусанна і багато інших, які служили Йому зі свого майна. Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи мучеників Андрія Кім Тегона, першого корейського священика, і 102 його сподвижників, які віддали своє життя за віру, за їхнім заступництвом молімося до Господа за Церкву в усьому світі:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона могла вільно проповідувати Євангеліє в усіх країнах світу.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про мир та усунули голод і бідність з лиця землі.
3. Молімося за Католицьку Церкву в Азії, також і за Церкву в Північній Кореї, яка сьогодні терпить переслідування, щоб вона витривала у вірності Господу.
4. Молімося за катехетів, щоб вони сумлінно і з радістю виконували своє служіння.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, а особливо за наших родичів і близьких, які страждали за віру, щоб добрий Го- сподь винагородив їхню стійкість і обдарував вічним життям.
6. Молімося за нас самих, щоб ми за будь-яких обставин життя мужньо сповідували віру в Господа.
Господи, Тобі було угодно, щоб кров мучеників зросила ниву Твоєї Церкви; вчини, щоб їхня жертва принесла щедрі плоди зростання духовності віруючих третього тисячоліття. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, поглянь на дари Твого люду † і вчини за заступництвом святих мучеників, * щоб ми самі стали благою Тобі жертвою ради спасіння світу. Через Христа, Господа нашого.
Префація про святих мучеників № 36-37
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Кожний, отже, хто визнає Мене перед людьми, * того і Я визнаю перед Моїм Отцем Небесним, – го- ворить Господь. (Пор. Мт 10, 32)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені Їжею мужніх і віддаючи шану святим мученикам, смиренно благаємо Тебе, Господи, † щоб ми, вірно перебуваючи з Христом, * спричинялися в Церкві до спасіння всіх людей. Через Христа, Господа нашого.
“Жодний слуга не може двом панам служити, оскільки або одного зненавидить, а другого любитиме, або одного триматиметься, а іншим знехтує. Не можете служити Богові й мамоні” (Лк 16,13). Ісус жадає від нас абсолютної вірності Богові, щоб ніщо, включно з грошима, не схилило нас до зради.
Кожний смертний гріх – це духовна смерть, гірша від фізичної. Ісус – Бог Милосердний, який у Таїнстві Покаяїяння воскрешає нас із духовної смерті. Будьмо вдячні Йому за те, що в кожній сповіді Господь каже до нас: «Дитино, встань і почни все спочатку».
Або (біл) довільний спомин св. РОБЕРТА БЕЛЛАРМІНО, єпископа і Вчителя Церкви
Святий Роберт народився в Монтепульчано в Тосканії у 1542 році. Вступив до ордену єзуїтів. Після священицького рукоположення працював проповідником і викладачем богослов’я. Призначений кардиналом, а піз- ніше архієпископом Капуї, виявився ревним і розсудливим пастирем і реформатором. Суворий до себе, був сповнений любов’ю до ближніх і всією душею відданий Богу й Церкві. Помер 17 вересня 1621 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви