Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 вересня, п'ятниця

Літургія на кожен день, 20 вересня, п'ятниця

“Марія, звана Магдалиною, з якої вийшло сім бісів” (Лк 8,2) – це свята Магдалина. Ісус не тільки звільняє її від страхітливої присутності злих духів, а й провадить до справжньої святості. Екзорцизм – це, насамперед, молитва про сповнення людини міццю Духа Святого, яка звільняє.
Свв. АНДРІЯ КІМ ТЕГОНА, пресвітера, ПАВЛА ЧОНГ ГАЗАНГА  і сподвижників, мучеників (черв) Обов’язковий спомин
На початку XVII століття вірні-миряни принесли християнську віру до Кореї. Лише в 1836 році туди прибули місіонери з Франції. Спалахнули криваві переслідування, в ході яких 103 мученики, в тому числі перший корейський священик Андрій Кім Тегон та відомий апостол-мирянин Павло Чонг Газанг, віддали життя за віру.


АНТИФОН НА ВХІД
Кров святих мучеників заради Христа на землю була пролита, * тому осягнули вони вічну нагороду в небі.

КОЛЕКТА
Боже, Ти схотів, щоб примножувалося число Твоїх дітей по всьому світі та щоб кров святих мучеників Андрія і сподвижників стала щедрим засівом християн; † вчини, щоб ми, зміцнювані їхнім заступництвом, * могли наслідувати їхній приклад. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Тим 6, 2в-12
Читання з Першого послання святого апостола Павла до Тимотея.
Улюблений! Цього навчай і умовляй. Якщо хто по-ін­шому навчає і не дотримується здорових слів Господа на­шого Ісуса Христа та вчення, згідного з побожністю, той став гордим, нічого не розуміє, але хворий на суперечки й диспути, з яких виникають заздрість, сварки, зневага, лукаві підозри, постійні суперечки людей із зіпсованим розумом і позбавлених істини, які вважають побожність засобом наживи. Проте велике надбання – благочестя із задоволенням. Бо ми нічого не принесли у світ і нічого не можемо вине­сти. Маючи їжу та одяг, цим будемо задоволені. Ті ж, хто прагне до збагачення, потрапляють у спокуси, у тенета, в численні нерозумні та шкідливі пожадання, які приво­дять людей до знищення і загибелі. Адже коренем усього зла є грошолюб- ство, віддавшись якому, деякі ухилилися від віри й самі наштовхнулися на великі страждання. А ти, людино Божа, уникай цього. Шукай же правед­ності, побожності, віри, любові, терпеливості та лагід­ності. Борися доброю боротьбою віри, тримайся вічно­го життя, до якого ти був покликаний, склавши добре визнання перед багатьма свідками. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 49, 6-7. 8-10. 17-18. 19-20
Блаженні вбогі – їм належить Царство.
Чому маю боятися у дні лиха, *
коли беззаконня підступних мене оточить?
Це ті, що мають надію на свою силу, *
і хваляться численністю багатства.
Проте не викупить себе людина, *
вона не дасть Богові викупу за себе,
адже дорогий викуп її душі – †
не задовольнити його ніколи, *
щоби жити навіки і не побачити могили.
Не тривожся, коли людина багатою стане, *
коли зросте слава її дому.
Адже коли вона помре, не забере нічого, *
і слава її за нею не піде.
Бо за свого життя вона благословенною себе вважає: *
«Прославлятимуть тебе, коли ти маєш успіх».
Вона піде до роду своїх предків, *
аж довіку вони не бачитимуть світла.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 8, 1-3
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус проходив містами й селами, проповідуючи і благовістуючи Царство Боже. А з Ним було Два­надцятеро та деякі жінки, які були оздоровлені від злих духів і хвороб: Марія, звана Магдалиною, з якої вийшло сім бісів, Йоанна, дружина Хузи, управителя при Іроді, Сусанна і багато інших, які служили Йому зі свого майна. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Споминаючи мучеників Андрія Кім Тегона, першого корей­ського священика, і 102 його сподвижників, які віддали своє життя за віру, за їхнім заступництвом молімося до Господа за Церкву в усьому світі:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона могла вільно пропо­відувати Євангеліє в усіх країнах світу.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про мир та усунули голод і бідність з лиця землі.
3. Молімося за Католицьку Церкву в Азії, також і за Церкву в Північній Кореї, яка сьогодні терпить переслідування, щоб вона витривала у вірності Господу.
4. Молімося за катехетів, щоб вони сумлінно і з радістю виконували своє служіння.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, а особливо за наших родичів і близьких, які страждали за віру, щоб добрий Го- сподь винагородив їхню стійкість і обдарував вічним життям.
6. Молімося за нас самих, щоб ми за будь-яких обставин життя мужньо сповідували віру в Господа.
Господи, Тобі було угодно, щоб кров мучеників зросила ниву Твоєї Церкви; вчини, щоб їхня жертва принесла щедрі пло­ди зростання духовності віруючих третього тисячоліття. Че­рез Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, поглянь на дари Твого люду † і вчини за заступництвом святих мучеників, * щоб ми самі стали благою Тобі жертвою ради спасіння світу. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 36-37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Кожний, отже, хто визнає Мене перед людьми, * того і Я визнаю перед Моїм Отцем Небесним, – го- ворить Господь. (Пор. Мт 10, 32)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені Їжею мужніх і віддаючи шану святим мученикам, смиренно благаємо Тебе, Господи, † щоб ми, вірно перебуваючи з Христом, * спричинялися в Церкві до спасіння всіх людей. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 17 вересня, вівторок (зел) Вівторок ХХІV звичайного тижня
Кожний смертний гріх – це духовна смерть, гірша від фізичної. Ісус – Бог Милосердний, який у Таїнстві Покаяїяння воскрешає нас із духовної смерті. Будьмо вдячні Йому за те, що в кожній сповіді Господь каже до нас: «Дитино, встань і почни все спочатку».
Або (біл) довільний спомин св. РОБЕРТА БЕЛЛАРМІНО, єпископа і Вчителя Церкви
Святий Роберт народився в Монтепульчано в Тосканії у 1542 році. Вступив до ордену єзуїтів. Після священицького рукоположення працював проповідником і викладачем богослов’я. Призначений кардиналом, а піз- ніше архієпископом Капуї, виявився ревним і розсудливим пастирем і реформатором. Суворий до себе, був сповнений любов’ю до ближніх і всією душею відданий Богу й Церкві. Помер 17 вересня 1621 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви