Папа Франциск проголосив місяць жовтень 2019 року Надзвичайним місійним місяцем (НММ). «Охрещені й розіслані: Христова Церква на місії в світі» - це тема, яку обрав Святіший Отець на цей місяць.
Приводом для проведення такого місяця стала 100-та річниця оприлюднення Апостольського листа Папи Бенедикта XV «Maximum illud» (30 листопада 1919). Цим документом тодішній голова Католицької Церкви мав на меті розбудити місійну свідомість, спонукати до дії, до missio ad gentes (з лат. «місія до народів»).Так як і сто років тому, після Першої світової війни, так і тепер, існує велика потреба проголошення Доброї Новини серед усіх народів. Ба більше, «Христова місія, доручена Церкві, ще далека від свого завершення» - писав св. Йоан Павло ІІ («Redemptoris missio», 1990 р.).
Яка мета НММ-2019?
Мета Надзвичайного місійного місяця – наново відкрити місійний вимір нашої віри у Христа, зміцнити відповідальність за проголошення Євангелії. Йдеться про те, щоб євангелізація була справою, яка лежить на серці кожного віруючого, а наші спільноти ставали все більш євангельськими та місіонерськими, щоби прививалася любов до місії.
У спеціальному посланні Папа говорить, що віра – це подарунок, який ми отримали під час Хрещення. Тож це не продукт для продажу, ми повинні передавати її як дар іншим, нікого не виключаючи. Наші синівські відносини з Богом є не просто чимось приватним, вони завжди у відношенні до Церкви. Через нашу єдність з Богом, Отцем, Сином і Святим Духом, ми, разом із великою кількістю братів та сестер, народжені до нового життя.
Місія - обов'язок кожного охрещеного
Місія, євангелізація – невід´ємний обов’язок кожної охрещеної людини. Церква є місійною за своєю природою, адже Христос перед відходом на небо заповів учням: «Ідіть по всьому світу та проповідуйте Євангеліє всякому творінню» (Мк 16, 5).
Папа Франциск із незгасаючим ентузіазмом запрошує християн до «нового етапу євангелізації», щоб кожна людина пережила радість Євангелія, особистої зустрічі з Христом, визволення від «гріха, смутку, внутрішньої пустки, самотності». Підтвердженням цьому – численні благодійні ініціативи Папи, подорожі, молитви, зустрічі, звернення до людей різних культур та народів.
Як свідомо пережити НММ-2019?
Святіший Отець виділив чотири аспекти, які допоможуть підготуватися до Надзвичайного місійного місяця:
1. Особиста зустріч з Ісусом
Христос сьогодні живе у Своїй Церкві. З Ним можна зустрітися через Євхаристію, Слово Боже, особисту та спільну молитви.
2. Свідчення
Черпати з історій святих місіонерів, мучеників та сповідники віри. Це виразний знак Церкви, яка розповсюджена по всьому світі.
3. Місійна формація
Вивчення Святого Письма, катехизи, духовність та богослов´я.
4. Благодійність
Підтримати місійну справу adgentesта християнську формацію Церкви у тих місцях, де є найбільша потреба.
Хочеш познайомитись зі святим? - веб-сторінка в поміч!
Спеціально до цього місяця був створений інтернет-портал october2019.va трьома мовами – англійською, італійською та іспанською. Тут зібрано різну інформацію про місії, новини зі світу, документи Церкви, досвід ділення вірою, приклади апостольства, фото- та відеоматеріали.
Велику частину займають біографії місіонерів, життя яких позначено ревністю та жертовністю у розповсюдженні Доброї Новини у світі. Серед них – мученики, засновники чернечих місійних згромаджень, священики, громадські діячі. Декого з них Церква офіційно проголосила святим чи блаженним, тож цей сайт – це добра нагода познайомитися та «завести дружбу» з новими святими-покровителями.
Для того, аби допомогти дієцезіям світу приготуватися до місійного місяця, видано посібник п’ятьма мовами, який можна прочитати та завантажити за цим посиланням: http://www.october2019.va/en/mmsott2019/la-guida.html. До книги увійшли матеріали, приготовані християнами усього світу і звернені до всіх віруючих.
Лого НММ-2019
Логотип Надзвичайного місійного місяця символічно зображує хрест, що огортає всю земну кулю. Окремі кольори означають континенти: зелений – Африка, червоний – Америка, білий – Європа, жовтий – Азія, синій – Океанія.
З нагоди НММ-2019 також складена спеціальна молитва.
За матеріалами october2019.va, vaticannews.va - с. Едіта Марія Улман, SSpS