Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Свято Воздвиження Всечесного Хреста в кармелітській парафії в Києві
23:14 Субота 0 346
14-09-2019, 23:14

Свято Воздвиження Всечесного Хреста в кармелітській парафії в Києві

14 вересня 2019 року київська парафія Воздвиження Всечесного Хреста зібрала священників і вірних на урочисту Євхаристію з нагоди храмового свята.
Ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії Броніслав Бернацький, голова Конференції єпископів в Україні, очолив Літургію й виголосив проповідь. Йому співслужили запрошені священики з Києва та інших парафій. У спільній подячній молитві також єднались сестри монахині, уповноважений посол Республіки Польща, запрошені гості й парафіяни з усього Києва.На початку Святої Меси настоятель парафії отець Бенедикт привітав усіх присутніх і коротко пригадав історію становлення парафії. «Бог завжди перемагає! Кожна система, кожна ідеологія, яка розпочинає боротьбу з Господом – руйнується!», – наголосив священник.

Варто пам'ятати, що лише ця римсько-католицька парафія діяла в Києві за радянських часів. За словами єпископа Броніслава Бернацького, храм, вірні якого за часів радянської влади переживали гоніння, недарма носить ім’я саме Воздвиження Хреста. Це нагадує кожному про переможну силу хреста над будь-яким гріхом і ненавистю.


Під час проповіді єпископ поділився спогадами про служіння у київській парафії та переслідування священиків зі сторони влади. Завдяки відданому служінню отців і вірі парафіян у нелегкі часи, сьогодні «відродилася віра, католицька Церква тріумфує на українських землях». «Дякуймо Богу за священиків та тих парафіян, які не втратили віру, не опустили руки і не злякалися. Тому, дорогі брати і сестри, возвеличуймо цей Хрест!» – закликав єпископ. Він подякував старшим парафіянам, які вистояли в вірі й перемогли разом із Христом, а сьогодні їхня присутність нагадує молодому поколінню про витривалість і вірність.
На завершення урочистості перед Пресвятими Дарами помолилися літанію до Крові Христової й заспівали гімн «Te Deum». Єпископові на знак подяки подарували молитовник, основою для якого стали кармелітські святі. Ця книжка побачила світ за день перед урочистістю.

Парафію привітали посол Республіки Польща, очільник «Радіо Марія» й вірні. Польський посол на подяку за мужність серед переслідувань подарував парафії оздобну чашу для Євхаристії. Опісля отці кармеліти запросили до солодкого столу й на святковий концерт, під час якого можна було скласти пожертву дітям, що мешкають у зоні бойових дій.

Дякуємо гостям, парафіянам та усім, хто духовно єднався з нами через католицькі медіа.

«Бо так Бог полюбив світ, що дав свого Єдинородного Сина, щоб кожний, хто вірить у Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Йо 3, 15-16).

Олександра Бучківська, Юлія Бойко

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 10:01 Четвер 0 90 Урочистість на честь святої Терези від Ісуса в Бердичеві У вівторок, 15 жовтня, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві відзначили урочистість святої Терези від Ісуса, яка є Вчителем Церкви, реформаторкою та засновницею ордену Босих Кармелітів.