Про потребу протистояння культурі відкинення та про важливість любові і великодушної посвяти у медичному служінні говорив Глава Католицької Церкви, приймаючи у Ватикані учасників Симпозіуму, організованого організацією SOMOS Community Care.
Про це повідомляють Новини Ватикану.«Вже кілька років у Нью-Йорку ви присвячуєте себе піклуванню та медичній опіці тими, хто живе на периферії суспільного життя, в умовах бідності та соціальних поневірянь. Таким чином, ви поширюєте культуру зустрічі», – мовив Папа Франциск до учасників Симпозіуму на тему «Іммігрантська сім’я та її медичні потреби», організованого нью-йоркською організацією SOMOS Community Care, приймаючи їх у Ватикані у п’ятницю, 20 вересня 2019 року.
Харизма організації
«Ваша організація відзначається емпатичним підходом та довірою, яку вдається встановити з хворими та їхніми родинами, розділяючи з ними їхнє життям та наблизившись до їхньої культури та мови, щоб сприяти розвиткові людських стосунків», – додав Вселенський Архиєрей, висловлюючи захоплення діяльністю членів цієї організації у сьогоднішньому суспільстві, яке сприяє розвиткові індивідуалізму, що разом із утилітаристською ментальністю, викликає глобалізацію байдужості. «У цій перспективі, кожна особа, що не вписується у рамки фізичного, психічного та соціального добробуту підпадає під загрозу маргіналізації та виключення», – додав він, цитуючи своє цьогорічне Послання на Всесвітній день мігрантів та біженців.
Щоденне протистояння культурі відкинення
«Ваша щоденна праця скерована на протидію тій культурі відкинення, що домінує в багатьох суспільних ситуаціях. Діючи у такий спосіб, ви стаєте головними дійовими особами глобального дбання про особу, великодушно та з альтруїзмом надаючи загальнолюдське служіння лікарів та соціально-медичних працівників, які гарантують превентивну медицину, терапію та реабілітацію. Ця солідарність з хворими є справжнім скарбом та характерною ознакою справжньої охорони здоров’я та опіки, які ставлять у центрі людину та її потреби», – наголосив Папа Франциск.
Фундаментальне право на медичну допомогу
Далі Єпископ Риму пригадав, що сьогодні загально визнається охорону здоров’я як фундаментальне право кожного та як невід’ємний вимір загальнолюдського розвитку. Проте, на світовому рівні ще й надалі це право залишається гарантованим для небагатьох. А також Вселенський Архиєрей вважав за потрібне підкреслити, що там, де гарантований догляд за пацієнтом, часто в ньому переважає технічність, яка в кінцевому результаті бере гору над людиною, спотворюючи остаточний сенс самого лікування, яке повинно відзначатись посвятою та любов’ю до хворої особи.
Медична допомога з любов’ю
Хоча не всі медичні втручання можуть повернути людині фізичне здоров’я, однак, медична допомога, що надається із серцем, завжди здатна зробити добро для життя, духа та тіла хворого. Тому, зусилля кожного медичного працівника поруч із пацієнтом знаходить своє найбільш зріле та найефективніше вираження тоді, коли воно оживлена любов’ю. Такий стиль праці, починаючи від щоденних жестів, дозволяє «культурі піклування» процвітати як найважливішому елементові спільного блага.
А на закінчення Святіший Отець заохотив присутніх і далі з ентузіазмом виконувати їхнє важливе зобов’язання на служінні людській особі та запевнив свої молитви за них.