Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Храмове свято та 10-річний ювілей відсвяткували у Свидовцях, що на Рахівщині
11:32 Понеділок 0 323
25-09-2017, 11:32

Храмове свято та 10-річний ювілей відсвяткували у Свидовцях, що на Рахівщині

У суботу, 2 вересня 2017 року, громада невеличкого присілку Свидовець, що не подалік Ясіня, відвяткувала свій 10 – річний ювілей освячення храму Різдва Пресвятої Діви Марії.

Церковні дзвони скликали своїх вірних та гостей до святині з Ясіня, Рахова, Ціпцерая, Ділового, а також паломників з Берегівського району. Слід зазначити, що святкування відпусту, саме цього свята бере початок з кінця XIX ст., адже саме тоді було побудовано невеличку капличку.

Тернистий шлях був пройдений вірниками, аж до сьогодення. Адже в комуністичний час було багато спроб зруйнувати невеличкий храм. Але завдячуючи вірникам та їхній згуртованості, капличку було збережено. І насамперед завдяки сильній вірі місцевих вірників та допомоги зі сторони дієцезії, а також вірян з сусідніх сіл було побудовано новий Божий дім!

Урочистості святкування розпочав єпископ–ординарій Мукачівської дієцезії Антал Майнек з освячення церкви, оскільки напередодні було проведено оновлення храму. Далі у святково прибраному храмі єпископ Антал розпочав урочисто -святкову месу. З нагоди святкування ювілейного відпусту храму, отець-декан Рахівської римсько-католицької церкви Ласло Микуляк запросив колишніх служителів храму, а саме: о. Іштвана Бийреша та о. Шандора Манковича, парафіяльного вікарія о. Юрія Гала та священника греко-католицького храму в Ясінях о. Віталія Кудрича.

Усі парафіяни та гості мали можливість приступити до сповіді та прийняти Святе причастя та послухати проповідь єпископа Антала, який наголошував, що Матір Божа є взірцем терпеливості, смиренності, і своїм прикладом закликає нас плекати чесноту чистоти у своїй душі.

Також під час богослужіння єпископ-ординарій консекрував нову літургійну чашу та патену, що слугує в євхаристійній частині меси.

Святкову службу прикрашав спів церковного хору під керівництвом Елли Сойки та Іди Дуцак.

Вже в кінці святої меси, вірники висловили подяку за всі отримані благодаті та вшанували Євхаристійного Ісуса, процесією навколо храму.

І по завершенню святкової служби отець-декан Ласло Микуляк вимовив слова вдячності всім присутнім священникам, які в той день приїхали розділити радість свята та вручив їм пам’ятні подарунки. Також висловив щиру подяку отцю Шандору Манковичу за сумлінне багаторічне служіння в Ясінях, зокрема і в Свидовцях. Зі словами вдячності до єпископа-ординарія Антала Майнека звернулися вірники Свидовецької громади, та привітали гостей-священників.

Згадав теплими словами та вручив листи -подяки о. Ласло і тим вірникам, які протягом 10 років вірою і правдою служили на благо храму, котрі приклали чимало зусиль для збудування святині, а саме: Золтану Баккаю, Марії Кромпотич, Еріці Полянчук, Еллі Усіковій, Міклошу Мільчевич і подружжю Берті та Гашпару Мільчевичам.

Після завершення урочистостей отець Ласло запросив усіх гостей та паломників на святковий обід, що організували парафіяни. І в присутності гостей виніс святковий торт, де всі бажаючі проспівали святкову пісню на честь винуватиці свята.
Вікторія Шемота

Cвидовець

Джерело - Львівська архідієцезія


По темі:

Бог є близько і Він милосердний

Біблія і Богородиця. Мукачівська дієцезія

Фатимський рік у Мукачівській дієцезії

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 14:31 Вівторок 0 75 Почути Господнє покликання: день зосередження для дівчат у Львові 16 червня 2018 року в монастирі Сестер Служебниць Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, що у Львові на Сихові, відбулися духовні вправи для дівчат на тему життєвого покликання. Духовним провідником у цьому їм був о. Петро Балог, домініканець. Отець провів конференцію, послужив на Таїнстві Сповіді та відправив Месу. Був також час на особисту молитву в тиші під час адорації Пресвятих Дарів.