Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 25 липня, четвер

Літургія на кожен день, 25 липня, четвер

У день свята святого Апостола Якова ми чуємо фрагмент Євангелія, котрий виставляє іменинника, а також його брата, матір і всіх інших Апостолів, в не дуже доброму світлі. Ми не любимо цього світла, тому що воно висвітлює правду про нас. Однак лише виставлення свого життя, прихованих намірів і прагнень під це світло, приносить визволення, зцілення і вказівки що далі робити.
СВ. ЯКОВА, АПОСТОЛА (черв) Свято
Св. Яків, званий Старшим, син рибалки Зеведея і Соломії з Витсаїди, старший брат євангеліста Йоана, був одним з перших учнів Ісуса та разом з Петром і Йоаном належав до групи апостолів, найближчих Учителеві. Він був свідком воскресіння дочки Яіра, Преображення Господнього, а також боріння Христа у Гетсиманському саду. Він перший серед апостолів пролив кров за Христа. Близько 44 року в Єрусалимі за наказом Ірода Агриппи І йому було відрубано голову (Діян 12, 2). Св. Яків є покровителем паломників.


АНТИФОН НА ВХІД
А йдучи попри Галілейське море, * побачив Якова, сина Заведея, та Йоана, його брата, що в човні лагодили свої сіті, * і покликав їх. (Пор. Мт 4, 18. 21)

Мовиться „Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, святий Я ків був першим з апостолів, хто пролив кров за Христа; † нехай його мужнє сповідування зміцнює Твою Церкву, * а його опіка нехай постійно її супроводжує. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
                           
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Кор 4, 7-15
Читання з Другого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Ми носимо цей скарб в глиняних посудинах, щоб велич сили була Божа, а не наша. В усьому нас тіснять, але ми не пригноблені; ми в скрутних обставинах, але не впадаємо в розпач; нас переслідують, але ми не залишені; нас принижують, але ми не вигублені; ми завжди носимо в тілі мертвість Ісуса, щоб і життя Ісуса проявилося в нашому тілі. Ми, живі, постійно віддаємо себе на смерть задля Ісуса, щоб і життя Ісуса проявилося в нашому смертному тілі. Тому смерть діє в нас, а життя – у вас. Маючи ж той самий дух віри, згідно з Писанням: «Увірував я, тому й заговорив» – ми віримо, тому й говоримо. Оскільки знаємо, що Той, хто воскресив Господа Ісуса, і нас воскресить з Ісусом та поставить разом з вами. Адже все – для вас, щоби благодать, примножена багатьма, щедро принесла подяку для Божої слави.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 126, 1-2аб. 2вг-3. 4-5. 6
Хто в сльозах сіє, в радості збирає.
Коли Господь повернув полонених Сіону, *
ми були наче уві сні:
тоді наші уста були сповнені радості, *
а наш язик – веселості.
Тож будуть говорити між народами: *
«Велике вчинив Господь з ними!»
Господь учинив для нас велике, – *
і ми раділи!
Поверни, Господи, наших полонених, *
як потоки на півдні.
Ті, хто сіє у сльозах, *
з радістю жатимуть.
Хто, виходячи, йде з плачем *
і несе торбину насіння,
той, повертаючись, прийде з радістю, *
несучи свої снопи.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 15, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я вибрав вас зі світу, щоб ви йшли та плід приносили,
і щоби плід ваш залишався.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 20, 20-28

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу підійшла до Ісуса мати сині в Зеведеєвих зі свої ми синами, кланяючись і просячи щось у Нього. Він запитав її: «Чого ба- жаєш?» Вона відповідає Йому: «Звели, щоби двоє мої х сині в сі ли – один праворуч Тебе, а другий – ліворуч у Твоєму Царстві». У ві д- повідь Ісус промовив: «Не знаєте, чого просите. Чи можете пити чашу, яку Я маю пити?» Кажуть Йому: «Можемо». Він говорить їм: «О тже, чашу Мою будете пити, але щоб сі сти по правиці й лівиці від Мене, не Моє це давати, а лише кому приготував Мій Отець». Почувши це, десятеро обурилися на двох браті в. Ісус же, покликавши їх, сказав: «Ви знаєте, що князі народів володі ють ними, а сильні сві ту панують над ними. Не так буде у вас: бо хто хоче між вами стати великим, той нехай буде вашим слугою, і хто лише хоче між вами бути першим, нехай буде вашим рабом; так само і Син Людський – прийшов Він не для того, щоби служили Йому, а щоби послужити й віддати свою душу як викуп за бага- тьох!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Апостолів Якова та Йоана називали синами грому завдяки їхньому запальному характеру, однак вони були найближчими учнями Христа. За їхнім заступництвом представмо Господу Богу наші прохання:
1. Молімося за святу Церкву, щоб у ній було доволі енергійних людей, сповнених жертовної любові.
2. Молімося за керівників держав, щоб пам’ятали, що най- більшою цінністю є людина, і прогрес повинен служити для її блага.
3. Молімося за священиків і всіх вірних, щоб вони, сповідуючи Христове вчення, пам’ятали, що першою заповіддю є заповідь любові.
4. За заступництвом св. Христофора молімося за водіїв та подорожуючих, щоб щасливо та безпечно прямували до мети.
5. Молімося за померлих, а особливо за тих, хто під час свого земного життя не встиг спокутувати гріхи, щоб Господь помилував їх.
6. Молімося за нас, щоб ми дотримувалися вірності Христовій Церкві не тільки в радості, але й у стражданнях.
Господи Ісусе, Ти на Оливній горі  сказав своїм учням, щоб вони молитвою  боронилися від слабкостей і спокус; вислухай наші прохання і  оберігай  нас  від наших власних слабкостей та пихи. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, очисти нас, спасенним зануренням у страсті Твого Сина, † щоб ми принесли угодну Тобі  жертву в день свята святого апостола Якова, * котрий першим з апостолів пив з чаші страждань Христа. Котрий живе і царює навіки вічні.

Префація про Апостолів № 32-33

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Вони пили з чаші Господньої * та стали друзями Бога.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Всемогутній Боже, допомагай нам за заступництвом апостола Якова, * в чиє свято ми радісно прийняли святеє святих. Через Христа, Господа нашого.