Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 червня, вівторок
18:48 Понеділок 0 167
4-06-2018, 18:48

Літургія на кожен день, 5 червня, вівторок

УРОК МОЛИТВИ
Свята сім’я завжди жила в Домі Отця. Що повинна була Богові – Богу віддавала. Прославлення і поклоніння, які ми возносимо до Отця Небесного, не збільшує Його святості, але сприяє нашому освяченню. Христос у сьогоднішньому Євангелії закликає до того, щоб кесареві віддавати кесареве, а Богові – Боже. Закликає нас полюбити молитву у спільноті за прикладом Ісуса, Марії і Йосифа.
СВ. БОНІФАТІЯ, ЄПИСКОПА І МУЧЕНИКА (черв) Обов’язковий спомин
Св. Боніфатій народився близько 673 року в Англії. Вступив до бенедиктинського монастиря в Ексетері. У 719 році відправився на місію до Німеччини. У 722 році Папою Григорієм ІІ був рукоположений на єпископа, у 732 році став архієпископом, а у 738 – папським легатом усієї Німеччини.  Проголошував  Євангеліє,  засновував  єпархії  та  монастирі. У   80-річному   віці  вдруге  відправився  на  місію  до  Фризії.  Був  убитий у Доккумі  (Голландія)  разом  з  52  сподвижниками  в  день  П’ятдесятниці, 5 червня 754 року. Його тіло покоїться у Фульді.


АНТИФОН НА ВХІД
Ось святий, що за закон Бога свого боровся аж до смерті, * і не побоявся слів нечестивців, * бо був утверджений на міцні й скелі.

КОЛЕКТА
Господи, святий Боніфатій, мученик, проголошував і стинну віру і посвідчив її  власною кров’ю; † вчини за його заступництвом, * щоб ми вірно тривали в цій вірі та визнавали її своїм життям. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Пт 3, 12-15а. 17-18
Читання з Другого послання святого апостола Петра.
Любі! Ви чекаєте й прагнете приходу Божого дня, під час якого небеса, охоплені полум’ям, зникнуть, а розжарені стихії розплавляться? Ми за Його обітницею чекаємо нових небес і нової землі, в яких проживає праведність. Тому, улюблені, очікуючи цього, постарайтеся, щоб Він знайшов вас у мирі, незаплямованими і бездоганними, а довготерпіння нашого Господа вважайте за спасіння. Тож ви, любі, заздалегідь знаючи про це, стережіться, щоб не були ви зведені оманою беззаконних і не відступили від своєї непохитності, але зростайте в благодаті й пізнанні нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа. Йому слава і нині, і в день вічності! Амінь. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 90, 1-2. 3-4. 10. 14 і 16
Боже, Ти завжди був для нас притулком.
Господи, Ти став для нас притулком *
з покоління в покоління.
Перш, ніж народились гори †
і були створені земля і всесвіт, *
Ти – Бог від віку і до віку.
Ти повертаєш людину в порох. *
І кажеш: «О сини людські, поверніться».
Бо тисяча років перед Твоїми очима – *
як день вчорашній, що минувся, – †
як нічна сторожа.
При тому днів нашого віку – сімдесят років; *
якщо ж у силі, – то вісімдесят років;
і більшість із них – важка праця і страждання. *
Адже вони проходять швидко, і ми відлітаєм…
Наповни нас вранці своїм милосердям, *
щоб ми раділи й веселилися всі дні наші.
Хай Твої діла виявляться Твоїм слугам, *
а краса Твоя – їхнім дітям.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Еф 1, 17-18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Отець Господа нашого Ісуса Христа
нехай просвітить очі нашого серця,
щоб ми знали, якою є надія нашого покликання.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 12, 13-17
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу послали до Ісуса деяких з фарисеїв та іродіян, щоб ті зловили Його на слові. Ті пішли та й кажуть Йому: «Вчителю, знаємо, що Ти є правдомовний, ні на кого не зважаєш, адже на людське обличчя не дивишся, а по правді навчаєш Божої дороги. Чи належить давати податок кесареві, чи ні? Давати нам чи не давати?» Він же, знаючи їхнє лицемірство, сказав їм: «Чому ви Мене випробовуєте? Принесіть Мені динарій, щоб Я його побачив». І вони принесли. А Він каже їм: «Чий це образ і напис?» І вони відповіли Йому: «Кесаря». Тоді Ісус сказав їм: «Кесареве віддайте кесареві, а Боже – Богові!» І вони дивувалися Ним. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо нашого Вчителя і Наставника, щоб через молитву відновив у нас красу духовного життя, джерело якого є у Богові, і вознесімо наші молитви:

1. Молімося за всіх охрещених, щоб, співпрацюючи з Божою Благодаттю, були здатні до свідчення віри і молитви в сучасному світі.
2. Молімося за катехитів, щоб з силою і сміливістю проповідували Христа тим, до яких вони були послані.
3. Молімося за батьків, які досвідчують проблеми у вихованні дітей, щоб вони повірили Ісусові, Вчителеві молитви, а також зустрілися з людською допомогою.
4. Молімося за молодь, щоб вона вміла добре використовувати даний їй час на розуміння свого життєвого шляху і покликання.
5. Молімося за наших померлих душпастирів, вчителів та катехитів, щоб після виснажливого земного паломництва вони могли увійти у радість Господню.
6. Молімося за нас, які беруть участь у цій Пресвятій Жертві, щоб коріння нашого життя було у Христі.

Господи Ісусе Христе, Ти знаєш, як сильно ми прагнемо належати Тобі , і Ти знаєш труднощі, які  ми переживаємо на нашому життєвому шляху. Допоможи нам подолати перешкоди, які  відділяють нас від Тебе, а у молитві дай надію на їх рішення. Тобі  честь і слава навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо Тебе, Господи: освяти своїм благословенням принесені дари † і нехай вони розпалять у нас таке ж полум’я Твоєї любові, * завдяки якому святий Н. подолав усі свої тілесні муки. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
 Коли хтось хоче йти за Мною, * нехай зречеться себе самого, * візьме хрест свій * і йде за Мною, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, просимо Тебе, нехай прийняті святі тайни дадуть нам таку силу духа, † яка святого Н., Твого мученика, вчинила вірним у Твоєму служінні * і переможцем у стражданнях. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
19:45 Середа 0 86 Літургія на кожен день, 21 червень, четвер Господь вчить нас сьогодні молитись просто і ясно. Свідомість того, що  Господь  знає  усі  наші  потреби,  допомагає  нам  зрозуміти,  що  Він є, передусім, люблячим Батьком. Він знає усі наші турботи, страждання і утиски. Але все ж таки необхідність звертатись в молитві до Отця є потребою наших сердець. Навчи нас, Господи, молитись.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуя в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою й німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.


Літургійний зошит 18:12 Субота 0 195 Літургія на кожен день, 17 червня, неділя (зел) ХІ Неділя звичайного періоду
Спільним у порівняннях, які Ісус використовує, щоб змалювати Царство Небесне, є ідея чогось непомітного, маленького на початку – зернини, кинутої в землю для дозрівання, гірчичного зерна. Щоб виросло збіжжя, щоб був хліб, має бути спочатку зернина. Це з наших щоденних змагань, самозречень, регулярної молитви, з нашої вірності Богу у малих речах бере початок величне Царство Боже.