Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 червня, вівторок
18:48 Понеділок 0 316
4-06-2018, 18:48

Літургія на кожен день, 5 червня, вівторок

УРОК МОЛИТВИ
Свята сім’я завжди жила в Домі Отця. Що повинна була Богові – Богу віддавала. Прославлення і поклоніння, які ми возносимо до Отця Небесного, не збільшує Його святості, але сприяє нашому освяченню. Христос у сьогоднішньому Євангелії закликає до того, щоб кесареві віддавати кесареве, а Богові – Боже. Закликає нас полюбити молитву у спільноті за прикладом Ісуса, Марії і Йосифа.
СВ. БОНІФАТІЯ, ЄПИСКОПА І МУЧЕНИКА (черв) Обов’язковий спомин
Св. Боніфатій народився близько 673 року в Англії. Вступив до бенедиктинського монастиря в Ексетері. У 719 році відправився на місію до Німеччини. У 722 році Папою Григорієм ІІ був рукоположений на єпископа, у 732 році став архієпископом, а у 738 – папським легатом усієї Німеччини.  Проголошував  Євангеліє,  засновував  єпархії  та  монастирі. У   80-річному   віці  вдруге  відправився  на  місію  до  Фризії.  Був  убитий у Доккумі  (Голландія)  разом  з  52  сподвижниками  в  день  П’ятдесятниці, 5 червня 754 року. Його тіло покоїться у Фульді.


АНТИФОН НА ВХІД
Ось святий, що за закон Бога свого боровся аж до смерті, * і не побоявся слів нечестивців, * бо був утверджений на міцні й скелі.

КОЛЕКТА
Господи, святий Боніфатій, мученик, проголошував і стинну віру і посвідчив її  власною кров’ю; † вчини за його заступництвом, * щоб ми вірно тривали в цій вірі та визнавали її своїм життям. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Пт 3, 12-15а. 17-18
Читання з Другого послання святого апостола Петра.
Любі! Ви чекаєте й прагнете приходу Божого дня, під час якого небеса, охоплені полум’ям, зникнуть, а розжарені стихії розплавляться? Ми за Його обітницею чекаємо нових небес і нової землі, в яких проживає праведність. Тому, улюблені, очікуючи цього, постарайтеся, щоб Він знайшов вас у мирі, незаплямованими і бездоганними, а довготерпіння нашого Господа вважайте за спасіння. Тож ви, любі, заздалегідь знаючи про це, стережіться, щоб не були ви зведені оманою беззаконних і не відступили від своєї непохитності, але зростайте в благодаті й пізнанні нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа. Йому слава і нині, і в день вічності! Амінь. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 90, 1-2. 3-4. 10. 14 і 16
Боже, Ти завжди був для нас притулком.
Господи, Ти став для нас притулком *
з покоління в покоління.
Перш, ніж народились гори †
і були створені земля і всесвіт, *
Ти – Бог від віку і до віку.
Ти повертаєш людину в порох. *
І кажеш: «О сини людські, поверніться».
Бо тисяча років перед Твоїми очима – *
як день вчорашній, що минувся, – †
як нічна сторожа.
При тому днів нашого віку – сімдесят років; *
якщо ж у силі, – то вісімдесят років;
і більшість із них – важка праця і страждання. *
Адже вони проходять швидко, і ми відлітаєм…
Наповни нас вранці своїм милосердям, *
щоб ми раділи й веселилися всі дні наші.
Хай Твої діла виявляться Твоїм слугам, *
а краса Твоя – їхнім дітям.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Еф 1, 17-18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Отець Господа нашого Ісуса Христа
нехай просвітить очі нашого серця,
щоб ми знали, якою є надія нашого покликання.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 12, 13-17
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу послали до Ісуса деяких з фарисеїв та іродіян, щоб ті зловили Його на слові. Ті пішли та й кажуть Йому: «Вчителю, знаємо, що Ти є правдомовний, ні на кого не зважаєш, адже на людське обличчя не дивишся, а по правді навчаєш Божої дороги. Чи належить давати податок кесареві, чи ні? Давати нам чи не давати?» Він же, знаючи їхнє лицемірство, сказав їм: «Чому ви Мене випробовуєте? Принесіть Мені динарій, щоб Я його побачив». І вони принесли. А Він каже їм: «Чий це образ і напис?» І вони відповіли Йому: «Кесаря». Тоді Ісус сказав їм: «Кесареве віддайте кесареві, а Боже – Богові!» І вони дивувалися Ним. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо нашого Вчителя і Наставника, щоб через молитву відновив у нас красу духовного життя, джерело якого є у Богові, і вознесімо наші молитви:

1. Молімося за всіх охрещених, щоб, співпрацюючи з Божою Благодаттю, були здатні до свідчення віри і молитви в сучасному світі.
2. Молімося за катехитів, щоб з силою і сміливістю проповідували Христа тим, до яких вони були послані.
3. Молімося за батьків, які досвідчують проблеми у вихованні дітей, щоб вони повірили Ісусові, Вчителеві молитви, а також зустрілися з людською допомогою.
4. Молімося за молодь, щоб вона вміла добре використовувати даний їй час на розуміння свого життєвого шляху і покликання.
5. Молімося за наших померлих душпастирів, вчителів та катехитів, щоб після виснажливого земного паломництва вони могли увійти у радість Господню.
6. Молімося за нас, які беруть участь у цій Пресвятій Жертві, щоб коріння нашого життя було у Христі.

Господи Ісусе Христе, Ти знаєш, як сильно ми прагнемо належати Тобі , і Ти знаєш труднощі, які  ми переживаємо на нашому життєвому шляху. Допоможи нам подолати перешкоди, які  відділяють нас від Тебе, а у молитві дай надію на їх рішення. Тобі  честь і слава навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо Тебе, Господи: освяти своїм благословенням принесені дари † і нехай вони розпалять у нас таке ж полум’я Твоєї любові, * завдяки якому святий Н. подолав усі свої тілесні муки. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
 Коли хтось хоче йти за Мною, * нехай зречеться себе самого, * візьме хрест свій * і йде за Мною, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, просимо Тебе, нехай прийняті святі тайни дадуть нам таку силу духа, † яка святого Н., Твого мученика, вчинила вірним у Твоєму служінні * і переможцем у стражданнях. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:12 Середа 0 67 Літургія на кожен день, 17 січня, четвер Прокажений не може себе стримати, щоб мовчати про відчуття величі Бога, яка проявилася в Ісусі. Вдячність і радість наповнює його серце. Він ділиться з іншими радістю Божого діяння. Від цього моменту він стає Апостолом Бога. Чи я також так зумію?
СВ. АНТОНІЯ, АБАТА (біл) Обов’язковий спомин
Св. Антоній народився близько 250 року. Будучи юнаком, під впливом слів Євангелія: “Якщо хочеш бути досконалим, піди, продай, що маєш, і дай бідним” він роздав усе своє майно і пішов в єгипетську пустелю біля Теваїди. Там вів усамітнене життя, сповнене героїчного аскетизму. Біля його скиту виникло ціле поселення пустельників, котрі шукали у святого Антонія поради. Св. Антоній помер у 356 році, проживши 105 років. Його біографія, яку невдовзі після смерті Антонія написав святий Афанасій, сильно вплинула на християнський аскетизм.


Літургійний зошит 18:19 Субота 0 234 Літургія на кожен день, 13 січня, неділя ХРЕЩЕННЯ  ГОСПОДНЬОГО (біл) Свято
Цього разу Христос з’являється публічно. Приймаючи хрещення у Йоана, Ісус хоче показати кожному з нас дорогу навернення, дорогу пізнання правди про себе. А також обдарувати нас очищенням уже не лише з води, але й з Духа, щоб ми, так як і Він, могли взяти участь у славі Трійці.