Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 січня, четвер
18:08 Середа 0 388
23-01-2019, 18:08

Літургія на кожен день, 24 січня, четвер

Ісус викликав загальне здивування у всіх, хто приходив до Нього. Кожен хотів Його торкнутися, відчути Його оздоровлюючу міць і позбутися страждань, фізичних або духовних. Сьогодні Ісус торкається нас і зцілює у Таїнствах. А ми повинні прикласти зусилля, щоб якомога частіше використовувати цю велику благодать.
Св. ФРАНЦИСКА САЛЬСЬКОГО, єпископа і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Св. Франциск Сальський народився у 1567 році. Після навчання у Парижі та Падуї, а також після короткої кар’єри юриста, прийняв священицький сан і вів апостольську діяльність серед кальвіністів, навернувши близько 70 тис. осіб. У 1602 році він став єпископом Женеви й невтомно працював над утвердженням віри. Відзначався лагідністю, що сприяло успіху його апостольської праці. Його твори, а особливо “Філотея” та “Теотим”, належать до класичних аскетичних праць. Разом зі святою Францискою Фремьо де Шанталь заснував орден Сестер Візиток. Помер 28 грудня 1622 року в Ліоні. 24 січня був похований в Аннесі. Є покровителем преси і католицьких письменників.


АНТИФОН НА ВХІД
Буду дбати про Моїх овець, – говорить Господь, – * і поставлю над ними пастиря, що пастиме їх. * Я, Господь, буду їх Богом.

КОЛЕКТА
Боже, заради спасіння людей святий Франциск Сальський, єпископ, схотів стати всім для всіх; † вчини милостиво, щоб ми за його прикладом служили ближнім * і допомагали їм відчути Твою батьківську любов. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Євр 7, 25 – 8, 6
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Ісус, будучи завжди живим, може завжди спасати тих, хто приходить до Бога через Нього, аби заступатися за них. Такого потрібно було нам Первосвященика: святого, невинного, непричетного до зла, відділеного від грішників, вищого за небо. Він не має потреби щодня, як первосвященики, приносити жертви, – спочатку за свої гріхи, а потім за гріхи народу, бо Він це зробив один раз, принісши самого себе. Адже Закон велів наставляти первосвящениками людей, які мають немочі, а слово клятви, що після Закону, настановило навіки досконалого Сина. У тому, про що я веду мову, головним є ось що: ми маємо такого Первосвященика, який сів на небі праворуч престолу Величності. Він – Служитель святині та істинного намету, який поставив Господь, а не людина. Адже кожний первосвященик настановляється на те, аби приносити дари й жертви, тому й потрібно, щоб і Він мав що принести. Тому, коли б Він був на землі, то не був би священиком, адже є ті, які приносять дари за Законом, які служать образові й тіні небесного, як було вказано Мойсеєві, коли мав спорудити намет: «Пильнуй, кажу, зроби все за зразком, який був показаний тобі на горі!» А тепер Він прийняв значно краще служіння, оскільки Він є Посередником кращого завіту, узаконеного на кращих обітницях.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 40, 7-8а. 8б-9. 10. 17
Приходжу Божу виконати волю.
Жертви і приношення Ти не схотів, *
але Ти відкрив мені вуха.
Всепалення і жертви за гріх Ти не забажав. *
Тоді я сказав: «Ось я приходжу».
У звої книги *
написано про мене:
«Боже мій, я бажаю виконати Твою волю *
і Твій закон у глибині мого серця».
Я благовістив правду *
на великому зібранні,
адже своїм устам не забороню. *
Господи, Тобі відомо.
Хай звеселяться і відчують у Тобі радість *
всі ті, які Тебе шукають,
і ті, котрі люблять Твоє спасіння, *
нехай кажуть завжди: «Будь прославлений, Господи Боже!»

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 3, 7-12
† Читання святого Євангелія від Марка.

Того часу Ісус зі своїми учнями відійшов до моря, і великий натовп пішов за Ним з Галілеї та з Юдеї, з Єрусалима та з Ідумеї; а також великий натовп із Зайордання, з Тира й Сидона, почувши, що робив Він, зібрався до Нього. І сказав своїм учням мати напоготові човен для Нього, щоб народ не тіснив Його; бо Він оздоровив багатьох, тож ті, хто мав недуги, кидалися до Нього, аби до Нього доторкнутися. І нечисті духи, коли бачили Його, падали долілиць перед Ним і кричали, вигукуючи: «Ти – Син Божий!» Та Він суворо наказував їм, щоб не виявляли Його. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Дивлячись на постать єпископа Франциска Сальського, який прославився своєю простотою і стриманістю, просімо Господа:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй ніколи не бракувало людей, великих серцем і думками.
2. Молімося за всіх християн, щоб вони об’єдналися і жили як одна родина, в якій панує любов і злагода.
3. Молімося за письменників, покровителем яких є святий Франциск Сальський, щоб свої таланти вони використовували на благо людства, а не заради власної користі.
4. Молімося за католицьку пресу в Україні, щоб вона укріплювала віру та побожність віруючих українців.
5. Молімося за всіх померлих вірних, щоб Господь прийняв їх до спільноти святих на небесах.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми наслідували побожність і простоту святого Франциска Сальського.

Отче, прийди на допомогу своїй Церкві, щоб вона могла всім людям явити найправильнішу дорогу, найважливішу істину і найбільше благо: Твого Сина Ісуса Христа. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, ми складаємо Тобі  спасенну жертву, † запали нею в наших серцях божественний вогонь Святого Духа, * яким Ти чудесно розпалив сповненого лагідності духа святого Франциска. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 34-35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Не ви Мене вибрали, – говорить Господь, – а Я вас вибрав * і призначив, щоб ви йшли і плід принесли, та щоб тривав ваш плід.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, тайнами, які ми прийняли, допоможи нам наслі дувати любов і лагідність святого Франциска на землі , * щоб ми разом з ним здобули славу в небі. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:04 Понеділок 0 37 Літургія на кожен день, 17 вересня, вівторок (зел) Вівторок ХХІV звичайного тижня
Кожний смертний гріх – це духовна смерть, гірша від фізичної. Ісус – Бог Милосердний, який у Таїнстві Покаяїяння воскрешає нас із духовної смерті. Будьмо вдячні Йому за те, що в кожній сповіді Господь каже до нас: «Дитино, встань і почни все спочатку».
Або (біл) довільний спомин св. РОБЕРТА БЕЛЛАРМІНО, єпископа і Вчителя Церкви
Святий Роберт народився в Монтепульчано в Тосканії у 1542 році. Вступив до ордену єзуїтів. Після священицького рукоположення працював проповідником і викладачем богослов’я. Призначений кардиналом, а піз- ніше архієпископом Капуї, виявився ревним і розсудливим пастирем і реформатором. Суворий до себе, був сповнений любов’ю до ближніх і всією душею відданий Богу й Церкві. Помер 17 вересня 1621 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви


Літургійний зошит 18:03 Четвер 0 181 Літургія на кожен день, 13 вересня, п'ятниця Так легко виправляти інших, так легко звертати їхню увагу на помилки. Ісус же каже: “Лице­мі­ре, вийми спочатку колоду з влас­но­го ока, а тоді побачиш, як вий­ня­ти скалку з ока брата твого” (Лк 6,42). Скільки ж то є причин мого необ’єктивного бачення людей та їхніх проблем?
Св. ЙОАНА ЗОЛОТОУСТОГО, єпископа і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Святий Йоан Золотоустий народився 354 року в Антіохії. Розпочав кар’єру службовця, однак незабаром залишив її і як пустельник присвятив себе аскетизму та вивченню Святого Письма. Згодом став пресвітером в Антіохії, потім – єпископом у Константинополі. За дар красномовства його назвали Хризостомом, тобто Золотоустим. Переслідуваний імператрицею Євдоксією, помер у вигнанні 14 вересня 407 року. Його реліквії знаходяться в базиліці св. Петра в Римі.