Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 січня, четвер

Літургія на кожен день, 24 січня, четвер

Ісус викликав загальне здивування у всіх, хто приходив до Нього. Кожен хотів Його торкнутися, відчути Його оздоровлюючу міць і позбутися страждань, фізичних або духовних. Сьогодні Ісус торкається нас і зцілює у Таїнствах. А ми повинні прикласти зусилля, щоб якомога частіше використовувати цю велику благодать.
Св. ФРАНЦИСКА САЛЬСЬКОГО, єпископа і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Св. Франциск Сальський народився у 1567 році. Після навчання у Парижі та Падуї, а також після короткої кар’єри юриста, прийняв священицький сан і вів апостольську діяльність серед кальвіністів, навернувши близько 70 тис. осіб. У 1602 році він став єпископом Женеви й невтомно працював над утвердженням віри. Відзначався лагідністю, що сприяло успіху його апостольської праці. Його твори, а особливо “Філотея” та “Теотим”, належать до класичних аскетичних праць. Разом зі святою Францискою Фремьо де Шанталь заснував орден Сестер Візиток. Помер 28 грудня 1622 року в Ліоні. 24 січня був похований в Аннесі. Є покровителем преси і католицьких письменників.


АНТИФОН НА ВХІД
Буду дбати про Моїх овець, – говорить Господь, – * і поставлю над ними пастиря, що пастиме їх. * Я, Господь, буду їх Богом.

КОЛЕКТА
Боже, заради спасіння людей святий Франциск Сальський, єпископ, схотів стати всім для всіх; † вчини милостиво, щоб ми за його прикладом служили ближнім * і допомагали їм відчути Твою батьківську любов. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Євр 7, 25 – 8, 6
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Ісус, будучи завжди живим, може завжди спасати тих, хто приходить до Бога через Нього, аби заступатися за них. Такого потрібно було нам Первосвященика: святого, невинного, непричетного до зла, відділеного від грішників, вищого за небо. Він не має потреби щодня, як первосвященики, приносити жертви, – спочатку за свої гріхи, а потім за гріхи народу, бо Він це зробив один раз, принісши самого себе. Адже Закон велів наставляти первосвящениками людей, які мають немочі, а слово клятви, що після Закону, настановило навіки досконалого Сина. У тому, про що я веду мову, головним є ось що: ми маємо такого Первосвященика, який сів на небі праворуч престолу Величності. Він – Служитель святині та істинного намету, який поставив Господь, а не людина. Адже кожний первосвященик настановляється на те, аби приносити дари й жертви, тому й потрібно, щоб і Він мав що принести. Тому, коли б Він був на землі, то не був би священиком, адже є ті, які приносять дари за Законом, які служать образові й тіні небесного, як було вказано Мойсеєві, коли мав спорудити намет: «Пильнуй, кажу, зроби все за зразком, який був показаний тобі на горі!» А тепер Він прийняв значно краще служіння, оскільки Він є Посередником кращого завіту, узаконеного на кращих обітницях.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 40, 7-8а. 8б-9. 10. 17
Приходжу Божу виконати волю.
Жертви і приношення Ти не схотів, *
але Ти відкрив мені вуха.
Всепалення і жертви за гріх Ти не забажав. *
Тоді я сказав: «Ось я приходжу».
У звої книги *
написано про мене:
«Боже мій, я бажаю виконати Твою волю *
і Твій закон у глибині мого серця».
Я благовістив правду *
на великому зібранні,
адже своїм устам не забороню. *
Господи, Тобі відомо.
Хай звеселяться і відчують у Тобі радість *
всі ті, які Тебе шукають,
і ті, котрі люблять Твоє спасіння, *
нехай кажуть завжди: «Будь прославлений, Господи Боже!»

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 3, 7-12
† Читання святого Євангелія від Марка.

Того часу Ісус зі своїми учнями відійшов до моря, і великий натовп пішов за Ним з Галілеї та з Юдеї, з Єрусалима та з Ідумеї; а також великий натовп із Зайордання, з Тира й Сидона, почувши, що робив Він, зібрався до Нього. І сказав своїм учням мати напоготові човен для Нього, щоб народ не тіснив Його; бо Він оздоровив багатьох, тож ті, хто мав недуги, кидалися до Нього, аби до Нього доторкнутися. І нечисті духи, коли бачили Його, падали долілиць перед Ним і кричали, вигукуючи: «Ти – Син Божий!» Та Він суворо наказував їм, щоб не виявляли Його. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Дивлячись на постать єпископа Франциска Сальського, який прославився своєю простотою і стриманістю, просімо Господа:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй ніколи не бракувало людей, великих серцем і думками.
2. Молімося за всіх християн, щоб вони об’єдналися і жили як одна родина, в якій панує любов і злагода.
3. Молімося за письменників, покровителем яких є святий Франциск Сальський, щоб свої таланти вони використовували на благо людства, а не заради власної користі.
4. Молімося за католицьку пресу в Україні, щоб вона укріплювала віру та побожність віруючих українців.
5. Молімося за всіх померлих вірних, щоб Господь прийняв їх до спільноти святих на небесах.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми наслідували побожність і простоту святого Франциска Сальського.

Отче, прийди на допомогу своїй Церкві, щоб вона могла всім людям явити найправильнішу дорогу, найважливішу істину і найбільше благо: Твого Сина Ісуса Христа. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, ми складаємо Тобі  спасенну жертву, † запали нею в наших серцях божественний вогонь Святого Духа, * яким Ти чудесно розпалив сповненого лагідності духа святого Франциска. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 34-35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Не ви Мене вибрали, – говорить Господь, – а Я вас вибрав * і призначив, щоб ви йшли і плід принесли, та щоб тривав ваш плід.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, тайнами, які ми прийняли, допоможи нам наслі дувати любов і лагідність святого Франциска на землі , * щоб ми разом з ним здобули славу в небі. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії