Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 2 липня, понеділок
18:32 Неділя 0 337
1-07-2018, 18:32

Літургія на кожен день, 2 липня, понеділок

(зел) Понеділок ХІІІ звичайного тижня
З цих розмов Ісуса з двома потенційними Його послідовниками, випливають два істотні повчання. Перше – Ісус не прийшов, аби завжди тілесно бути на цій землі, але йде через цей світ, без свого “гнізда”, бо Його обитель – в небі. Натомість друге повчання – це нагадування, що Ісус дає нове життя. Таке нове, що те старе можна назвати смертю – досконалим браком життя. Щоб йти за Ісусом потрібно бути трохи шаленим, але це безумство є дуже розумне. Бо розсудливою річчю є вибрати щось, що нескінченно перевершує найбільше щастя, яке може дати цей світ.


АНТИФОН НА ВХІД
Усі  народи, заплещіте в долоні; * радісним голосом ликуйте для Господа! (Пс 47 (46), 2)

КОЛЕКТА

Боже, Ти благодаттю усиновлення схоті в вчинити нас дітьми світла; † не допусти, щоб нас огорнула темрява помилок, * але вчини, щоб ми перебували у сяйві Твоєї істини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ам 2, 6-10. 13-16
Читання з Книги пророка Амоса.
Так говорить Господь: «За три переступи Ізраїля й за чотири, – Я не попущу того. За те, що вони праведника продають за гроші й бідного за пару капців; що топчуть голови вбогих у земний порох, що крутять правом тихих, що батько й син до однієї дівчини ходять, щоб знеславити Моє святе Ім’я; за те, що розлягаються при кожнім жертовнику на взятій у застав одежі та п’ють вино покараних у домі Бога свого. Адже це Я знищив перед ними Аморія, високого, неначе кедр ставний, та, немов дуб, сильного. Я знищив плід його зверху та його коріння знизу. Я вивів вас із Єгипетського краю, водив вас сорок років пустинею, щоб ви посіли землю Аморія. Ось Я придавлю вас, як давить віз, накладений снопами. І для швидкого не буде втечі, і сильний не виявить сили, і витязь не врятує життя свого. Ані лучник не встоїться з луком, і прудконогий не спасеться, і наїзник не врятує життя свого. Ба, й наймужніший з-між відважних утече в той день голим». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 50, 16бв-17. 18-19. 20-21. 22-23
Збагніть це добре: ви забули Бога.
Чому ти розповідаєш про Мої постанови, *
чому згадуєш Мій завіт своїми устами?
Ти ж зненавидів повчання *
і повністю Мої слова відкинув.
Коли ти бачив злодія, то біг з ним разом, *
і з перелюбниками з’єднав свою долю.
Твої уста повні злоби, *
а твій язик сплітав оману.
Сидячи, ти наговорював на свого брата, – *
ти обмовляв сина матері своєї. *
Ти таке робив, а Я мовчав. †
І ти вважав, що Я подібний до тебе. *
Я ж докорю тобі й виставлю твої гріхи перед твоїми очима.
Затямте це собі ви, що забуваєте Бога! *
Щоби часом Я вас не пошматував, – і не буде кому врятувати.
Хто приносить жертву подяки, той Мене прославляє: *
і тому, хто крокує непорочним шляхом, †
Я покажу спасіння Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 95, 8аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сьогодні не робіть закам’янілими серця ваші,
але слухайте голос Господній.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 8, 18-22
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус, побачивши навколо себе багато народу, наказав учням відплисти на другий бік. Підійшов один книжник і сказав Йому: «Учителю, я йтиму за Тобою, куди б Ти не йшов». Ісус же йому каже: «Лисиці мають нори, небесні птахи – гнізда, а Син Людський не має, де голови прихилити». А інший з Його учнів сказав Йому: «Господи, дозволь мені спершу піти й поховати свого батька». Та Ісус каже йому: «Йди за Мною і залиши мертвим ховати своїх мерців». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос навчає нас, що Царство Небесне знаходиться в людському серці; просімо ж Його смиренно про благодать бачення Творця в кожному творінні:

1. Молімося за святу Церкву, щоб своєю присутністю в світі вона була для всіх блукаючих у темряві гріха дорогою до освячуючих джерел Божих таїнств.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб, сповнений Святим Духом, він схилив сильних світу цього до збереження миру та пошани до кожної людини.
3. Молімося за країни, де людей переслідують за їхні релігійні переконання, щоб там запанували істинна свобода віросповідання та Господній мир.
4. Молімося за семінаристів, щоб для них, котрі обрали дорогу служіння Господу, Христос був цінніший за все.
5. Молімося за померлих, щоб Господь їм дарував вічний спочинок у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми завжди вміли відкинути те, що перешкоджає нам у пізнанні Господа.

Господи Ісусе Христе, Ти – дорога, правда і життя, завжди опікуйся своїми дітьми і допомагай нам вірно йти за Тобою вузькою стежкою Євангелія. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти у Твоїх тайнах предивно являєш свої діяння * вчини, щоб наше служіння було гідним святих дарів. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа, * і все, що є в мені  – Його святе Ім’я. (Пор. Пс 103 (102), 1)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай божественна жертва, яку ми принесли і спожили, † відновить наше життя, щоб ми, з’єднані з Тобою у вічній любові, * приносили плід, який завжди триває. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:41 Вівторок 0 125 Літургія на кожен день, 20 лютого, середа (зел) Середа VI звичайного тижня
Оздоровлення є процесом. Сліпий із сьогоднішнього Євангелія спочатку мусить дозволити вести себе Ісусові за руку, нібито навчаючись довірі та залежності. Потім він дозволяє доторкнутися, так, щоби Ісус промив йому своєю слиною очі – а це вже є жестом близькості. Цим жестом Ісус “створює” сліпого мов би віднова, розкриває його очі на світло, видобуваючи його із пітьми. Господь вчить його бачити, розрізнювати форми, щоб він міг розпізнавати їх все більш виразніше та правдиво. Це є Ісусовою “школою бачення”, в якій Він вчить нас сприймати дійсність так, як Він її бачить – по Божому.